teknolojide geri kalma sorunu
osmanlıyla oynuyom naparsam yapıyım teknolojide geri kalıyom şu anda tüm monark puanlarımı şehir gelişimine harcadım enstitüyü daha hızlı benimsesin diye ama yine benimsemiyolar bide teknolojide geri kaldım üstüne basımda cok kotu kral var 2 3 6 varis cıkmıyo kırımla kraliyet evliligim var gene cıkmıyo ne yapmam gerekli
Ara
Selamlar, Osmanlı'nın ekonomisi iyidir advisor alabilirsin.
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-08-2019, 21:52)Hammurabi : Selamlar, Osmanlı'nın ekonomisi iyidir advisor alabilirsin.
advisor aldım rehberlerdeki her şeyi yaptım ama olmuyo
Ara
Enstitü getirmek istiyorsan tek bir şehirde dolana kadar (yaklaşık olarak 25-30 gelişmişlik) geliştirmelisin. Ayrı ayrı şehirleri geliştirmek fayda etmeyecektir. Ama şehirlere gelişmişlik vermek erken oyunda çok maliyetli olur monark puanı açısından. Gelişmişlik basmak yerine Monark puanlarını enstitü zamanla ülkende yayılana kadar harcamadan bekleyip biriktirebilirsin. Enstitü almadığından 999 olan monark puanı sınırı daha da artacaktır. Enstitü aldığında ise ay geçmeden hemen teknoloji atlarsan az maliyetle teknoloji açmış olursun.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2019, 23:21)Aytaç : Enstitü getirmek istiyorsan tek bir şehirde dolana kadar (yaklaşık olarak 25-30 gelişmişlik) geliştirmelisin. Ayrı ayrı şehirleri geliştirmek fayda etmeyecektir. Ama şehirlere gelişmişlik vermek erken oyunda çok maliyetli olur monark puanı açısından. Gelişmişlik basmak yerine Monark puanlarını enstitü zamanla ülkende yayılana kadar harcamadan bekleyip biriktirebilirsin. Enstitü almadığından 999 olan monark puanı sınırı daha da artacaktır. Enstitü aldığında ise ay geçmeden hemen teknoloji atlarsan az maliyetle teknoloji açmış olursun.
ülke gelismisliginin yüzde 1o'unu barındıran yerlerde enstitü kabul edilirse tamamen kabul edebiliyomusun ama yüzde 10luk bolumu nerden ogrencem
Ara
Teknoloji ekranında sol üstte kitap şeklinde enstitü sekmesi var. Orada altta bir bar doluyor. %10luk kısımda çizgi var orayı geçtiğinde maliyeti yazar barın üstünde.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.