Theros Meta Destesi: Azorius Control
#1
Azirous_Control.png

Deck
3 Dream Trawler (THB) 214
3 Narset, Parter of Veils (WAR) 61
4 Teferi, Time Raveler (WAR) 221
8 Island (ELD) 254
4 Plains (ELD) 250
3 Castle Ardenvale (ELD) 238
1 Castle Vantress (ELD) 242
1 Field of Ruin (XLN) 254
4 Hallowed Fountain (RNA) 251
4 Temple of Enlightenment (THB) 246
1 Glass Casket (ELD) 15
4 Elspeth Conquers Death (THB) 13
4 Omen of the Sea (THB) 58
4 The Birth of Meletis (THB) 5
4 Absorb (RNA) 151
2 Chemister's Insight (GRN) 32
2 Dovin's Veto (WAR) 193
4 Shatter the Sky (THB) 37
Sideboard
2 Archon of Sun's Grace (THB) 3
2 Banishing Light (THB) 4
4 Aether Gust (M20) 42
1 Dovin's Veto (WAR) 193
3 Mystical Dispute (ELD) 58
1 Whirlwind Denial (THB) 81
2 Devout Decree (M20) 13

Theros'un çıkması ile beyaz ve mavi renkler güzel kontrol kartları elde etti özellikle Dream Trawler ve Shatter the Sky, UW için gerekli olan oyun bitirecek veya stabilize etmemize yardımcı olacak yegane kartlar. Sideboard'da yine Theros'dan Krasis için Whirlwind Denial, aggro matchuplar için Archon of Sun's Grace konmuş. Banishing Light'dan emin değilim ama Simic matchuplara karşı olması muhtemel. 
  • Omen of the Sea'yi yeterince mananız varsa kendi up keepinizde sacrifice edip gelecek turun draw'ını büyük ihtimalle belirleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde kendi up keep'inizde bu kartı oynayabilirsiniz. Daha çok bir önceki turunuzda tapped out olduysanız kullabileceğiniz bir trick belki desteyi oynadıkça daha farklı sebeplerden kullanabilirsiniz. 
  • Teferi ile Narset mirror kırıcı gibi bir şey. Biri karşının counter spelllerini iptal ederken diğeri ise ikinci kart çekmesini önlüyor.
  • Bu metada Uro, Cavalier of Thorns, Anax gibi kartlar olduğundan exile önemli bir yer kaplıyor. Muhtemelen bu sebeple dört adet Elspeth Conquers Death oynanıyor olabilir. Bunun dışında Wilderness Reclamation gibi non-creature anahtar kartları da hedefleyebiliyoruz. 
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Teferi ve Narset tek başlarına desteyi taşıyabilecek güce sahip. Onlar olmasa büyük ihtimal oynanamazdı diye düşünüyorum. Hoş bir deste, daha önce buna benzer bir tane yapmak istemiştim. Bu versiyonu daha kontrol ağırlıklı.
Ara
Cevapla
#3
Narset Aggro'ya karşı çok iyi olmasa bile genel olarak çok etkili bir kart. Teferi zaten bilidğimiz Teferi. UW kartları genelde yavaş oluyor ondan kontrol kısmının ağır basması daha mantıklı.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.