Three Kingdoms - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Korkut abi o ilk fotoda yöneticini atamak istediğin şehri tuşlayacaksın sağ yandan. Casusluk olayı içinse yine yandan erzaklara zarar vereceğin lordun ordusuna tıklaman gerek sanırım. Bazen ufak bir bug oluyor algılamıyor olabilir o sayfaya çık gir yapmayı dene tekrardan. Okçular içinse dur seçeneğine tıkla savaş meydanında ve menzilden çıkartmayı dene. İkinci ordun ise rüşvet yiyip taraf değiştirmiş olabilir ya da eğer düşman topraklarındaysan erzak tedariği bitip telef olmuşta olabilirler. O da yeni bir mekanik.
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Defalarca tikladim her ikisinde. Ciktim girdim olmadi, sanitim bug dedigin gibi.

Okcular komutu dinlemiyor bazen, cok ilginc.

Tek turda kayboldu ordu uyari vs yapmadan.
Ara
Evet bende de oldu. Gongsun Zan ile oynarken okçu atlılarımı yakın moda aldığım halde uygun mesafede ok atıyorlar sanırım ileride düzeltirler.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Steamde oyunun atölyesi ne zaman açılacak bilgisi olan var mı?
Ara
1-2 hafta mod olmayacağını ca kendisi söylemişti
Ara
Oyundan yapılacak geri bildirimlerin, oyundan mı yoksa modlardan mı kaynaklandığını bilemeyecekleri için ilk büyük güncellemeye kadar atölye kapalı olacakmış. Bence mantıklı karar, hem bu süreçte modlar da kendilerini düzenlemek için biraz zaman kazanmış olur.
Ara
Geri donusle alakali baslik var mi bulamadim da. Yapimcilarla irtibata gececek olan varsa bir havuz olustursak iyi olur. Ufak tefek seyler var duzeltilse iyi olur mesela diplomaside haritadan ulus seciyorum sag alt listede otomatik gelmiyor scroll ile ugrasip buluyoruz, kucul ama kullanissiz bir durum.
Ara
20190527105200_1.jpg

Birkaç tur önce aynı bildirim geldi ve oyun zorluğumu zordan normale aldım. Bildirim tekrar geldi sebebi nedir bilen var mı?
Ara
1. Huang Shao'ya casus yollayamıyorum neden (saldırmazlık var diye mi)?

mXlyv1.jpg

2. Çeviri hatası mı var burada, para verip destek istiyorlar aslında değil mi?

EOldv8.jpg

3. Konsey toplamak ne işe yarıyor?
Ara
Arkadaslar bu oyunda bazı seyleri hala cözemedigim kanaatindeyim. 1- Ekonomi nasil gelistiririz 2- Fotograflarda gordugum askerleri nasıl üretiyorsunuz 3- kişilere özel elit birimleri nerden nasıl alıyoruz ? Yani fotografları olmayan askerleri karıstırmaktan sıkıldım
Ara
Ekonomi konusunda kesinlikle ticaret anlaşmalarına odaklan derim, erken dönemde ekonomimi kurtarıp çevremdeki yerleşimleri ele geçirmemde çok fazdasını gördüm. Komutanlar 5. seviyeye geldiklerinde bazı askerleri yetiştirebilir konuma geliyor, reform ağacı ile bazı askeri birimlere sahip olabilirsin. Son seçenekse imparatorluk hak iddiasında bulunmaktan geçiyor, ordan elde ettiğimiz birimler epey güçlü geldi benim gözüme açıkçası.
Ara
(29-05-2019, 00:55)chaos10ur : Arkadaslar bu oyunda bazı seyleri hala cözemedigim kanaatindeyim. 1- Ekonomi nasil gelistiririz 2- Fotograflarda gordugum askerleri nasıl üretiyorsunuz 3- kişilere özel elit birimleri nerden nasıl alıyoruz ? Yani fotografları olmayan askerleri karıstırmaktan sıkıldım

1) Simdi ekonomi icin, bina bonuslarini stacklemen gerekiyor. Yani eyaletleri ozellestireceksin. Eger eyalette maden cikiyorsa endustri geliri veren binalari yapacaksin. Mesela bir sehrinde ticaret limani varsa ticaret gelirini arttiracak binalari stacklayacaksin. Cok anlamiyorsan ayni renkli farkli binalari yapmaya calis. Mesela ticaret binalari mavi iken sanayi binalari kahverengi gibi resimlerle aciklayayim.

no7w2q.jpg

Mesela burada dikkat edersen sehrin gelirinin onemli bir kismi commerce yani ticaretten geliyor. Dikkat edersen binalarin cogunun rengi mavi yani ticaret bonusu veren binalar.
Ilk trade porta bakalim.

2ms50rd.png

110 commerce geliri

Sonraki bina

2ntfvw1.png

140 commerce geliri ayrica commerce gelirine %50 artis stack 1

Sonraki bina bu sefer sanayi binasi yapmisim

2nsxcmr.png

%75 commerce gelir bonusu daha

2h33iw8.png

Baska bir bina daha bu sefer %100 commerce ticaret geliri bonusu, yani eyaletleri az cok ozellestirip bonuslari stacklemeniz gerekiyor. Ticaret olur,sanayi olur,vergi olur.

Binalardan askeri binalar kullanissiz hic dikmeyin onun disinda her eyalete tapinak sart public order acisindan.

6pcf80.png

Simdi bu yukarida yazdigim kisa vadeli program, birde uzun vadeli bir program olarak peasantry geliri yani koylulerden aldigimiz vergilerden gelen gelirler var. Bu da direk sehir nufuslariyla alakali. Shogun 2 oynayanlar hatirlar saglam bir ekonomi icin nufusunuzu uzun vadede buyutmeye calisirdiniz. Oyunda da nufus artis hizi veren binalar ve reformlar ile nufus artisini arttirabilirsin. Ayrica eyaletlere vali atayarak yine bonus stacklama olayini yapabilirsin. Sehirlerde ayrica yozlasma azaltici binalarda yapmakta fayda var cunku yozlasmada geliri azaltan onemli bir etmen. Simdi genel hazineye detayli bakalim.

9k3xo2.png

Oldukca basit ya geliri arttir yada gideri azalt. Commanderies dedigi sehirlerden gelen gelir,yukarida acikladim. Trade,ticaret anlasmalari mutlaka limiti dolduracak sekilde anlasma yapin. Asagidaki slider ile public order karsiliginda gelirinizi arttirabilirsiniz,isyanlara dikkat !

Simdi geldik giderleri azaltmaya ordu masrafi icin pek yapacak birsey yok. Onun disinda harcamanin onemli bir kalemi elemanlariniza verdiginiz maaslar. Sizin court'nuzda bos duran  elemanlar bile maas alir,bunlari eger isinizie yaramiyorlarsa direk kovun. Mesela ajan gorevlendirmekte pek ise yaramayan ama bos yere para harcatan bir eylem.

2- Asker uretmekte eger herhangi bir sehre gelirsen  raise army yazan yerden uretebilirsin. Ilk olarak komutan sececeksin sonra onun askerlerini ureteceksin.

rc1zma.png

Zaten bir komutan varsa recruit denen yerden asker secip uretebilirsin. Askerler hart diye gelmiyor bu arada once yari mevcutu geliyor sonra zamanla tam mevcutuna ulasiyor.

25qei4j.png

Eger mevcut askerlerini upgrade etmek veya degistirmek istiyorsan yukarida swap unit denen yere tiklayacaksin surasi gelecek.

2niz8k5.jpg

Oradan tiklayarak askerleri degistirebilir veya upgrade edebilirsin. Dikkat etmen gereken nokta upgrade edilen askerlerinde yari mevcutta gelecek olmasi. Dolasiyla dusmanla karsilasmadan hemen once yapmak mantikli degil. Eski tw oyunlarinda oldugu gibi askerler bina ile acilmiyor reformlar ile aciliyor.
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Binalar şehri dwgil direkt eyalet geneli mi etkiliyor? Atilla'da bazisi şehir bazisi eyaleti etkiliyordu cunku. Sadece eyalet başkentinde yapilan ve geneli etkileyen binalar vardi zira. Burda nasil durum?
Ara
Binalar genelde eyalet genelini etkiler. Binanin aciklama kisminda parantez icinde local effects (yerel etkiler) tarzi birsey yazmasi lazim. Nadiren bazi binalar tum ulusa bonus verir, yine parantez icinde (faction-wide) yazanlar
Ara
Teşekkrüler.

Savaş ekranında zoom tuşu hangisi? Eski oyunlarda N idi sanırım.

Eyalete yönetici ata ile, atamalar arasında ne fark far?

Bir de adamların son kentini kuşatmışım, dışarıda orduları yok, diplomaside vassal seçeneği çıkmıyor.
Ara
Zoomu farenin scrool olayi ile yapabiliyorsun,diger kisayollarda esc e bastigin zaman yaziyor olmasi lazim.

Eyalete yonetici atayinca kalici olarak o eyalete vali atamis gibi oluyorsun guzel bonuslar veriyor.
Atamalarda ise gecici sureyle 15 turn oraya birini gorevlendiriyorsun ayni yere her ikisinide yapabilirsin.Atamalar tum eyalet bolgelerini almadigin yerlere de yapilabilirken vali atamak icin eyaletin tum yerlerinin senin olmasi lazim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaş alanında mini harita ben de gözükmüyor.
Ara
Savaşı durdurma ve yavaşlatma da yapılamıyor.
Ara
(04-06-2019, 02:20)SadeceStrateji : Savaşı durdurma ve yavaşlatma da yapılamıyor.

Ayarlardan Battle Realism Mod (Gercekcilik ayari) aciktir, onu kapat.
Ara
Biri bana sunun cevabini verebilir mi?

TW warhammer 2 vs TW Three kingdoms
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.