Anket Başlığı: Yılın En İyi Strateji Oyunu Ödülü
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Stellaris

8 7.55%
Total War: Warhammer

18 16.98%
Hearts of Iron IV

33 31.13%
Civilization VI

29 27.36%
Cossacks 3

4 3.77%
XCOM 2

12 11.32%
Master of Orion

2 1.89%
Katılımcı sayısı: 106 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Strategyturk Topluluk Ödülleri 2016 - Yılın Strateji Oyunu

o0ayao.png

Her topluluk üyesinin 2 oy hakkı vardır.
Üyeler birbirlerinin verdikleri oyları göremez.
Aşağıdaki resimlere tıklayarak oyun bölümlerine ulaşabilirsiniz.

Adaylar
header.jpg?t=1480083503
Stellaris - Paradox Development Studio
Yayımcılığını Paradox Interactive'in yaptığı uzay strateji oyunu Stellaris 9 Mayıs 2016'da çıkış yaptı.
Çıkışından sonraki 24 saat içerisinde 200 bin adet satarak Paradox oyunları genelinde rekor kırdı.
Oyun içerisinde Paradox'un 'grand strategy' öğeleri 4X bir konsepte oturtulmuş.

header.jpg?t=1481197386
Total War: Warhammer - Creative Assembly
Yayımcılığını SEGA'nın yaptığı, fantastik Warhammer evreninde geçen Total War oyunu olan Total War: Warhammer, 24 Mayıs'ta çıkış yaptı.
Çıkışından kısa bir süre zarfında 500 bin adet satarak Total War oyunları genelinde rekor kırdı.
Oyun içerisinde Total War türü tur tabanlı strateji öğeleri, Warhammer evrenindeki fantastik öğelerle harmanlanmış.

header.jpg?t=1482325976
Hearts of Iron IV - Paradox Development Studio
Yayımcılığını Paradox Interactive'in yaptığı 2. Dünya Savaşı savaş strateji oyunu Hearts of Iron IV 6 Haziran 2016'da çıkış yaptı.
Çıkışından sonraki yaz ayında Paradox tarafından sunulan raporda Hearts of Iron IV'un 200 bin satış rakamına ulaştığı belirtildi.
Oyun içerisinde oyuncu 2. Dünya Savaşı'na hazırlanıp, savaşla birlikte ülkesini zafere taşıyabiliyor.

header.jpg?t=1482279729
Civilization VI - Firaxis 
Yayımcılığını 2K'nın yaptığı, Sid Meier's Civilization serisinin 6. oyunu 21 Ekim'de çıkış yaptı.
Çıkışından sonra 2 haftadan kısa bir sürede 1 milyon satış rakamına ulaşan Civilization VI, seri genelinde rekor kırdı.
Serinin altıncı oyununda yapılan değişikliklerle oyuncunun haritayla daha iç içe oynaması sağlanmış.

header.jpg?t=1484009050
Cossacks 3 - GSC Game World
Yayımcılığını GSC Game World'ün yaptığı gerçek zamanlı strateji oyunu Cossacks 3, 20 Eylül 2016'da çıkış yaptı.
Cossacks 3, bir süre önce kapanan GSC Game World'un tekrar açılışı sonrası çıkarttığı ilk oyun.
Cossacks 3'te serinin ilk oyunundaki mekanikler, geliştirilmiş grafikler ve yapayzekayla oyunculara sunulmuş.

header.jpg?t=1482336920
XCOM 2 - Firaxis
Yayımcılığını 2K'nın yaptığı sıra tabanlı strateji oyunu XCOM 2, 5 Şubat 2016'da çıkış yaptı.
XCOM 2'nin toplam satış rakamı 1 milyonu geçmiş durumda.
İnsanlığın uzaylılara karşı olan savaşı kaybedişinden 20 yıl sonrasını konu alan XCOM 2'de dünyayı uzaylı istilasından kurtarmaya çalışıyorsunuz.

header.jpg?t=1481018252
Master of Orion - NGD Studios
Yayımcılığını Wargaming'in yaptığı Master of Orion, 26 Şubat 2016'da çıkış yaptı.
Master of Orion'un toplam satış rakamı 150 bini geçmiş durumda.
Tur tabanlı 4X bir uzay strateji oyunu olan Master of Orion oyunculara kaliteli bir uzay stratejisi deneyimi vadediyor.

Warhammer önde götürüyor :)

EKLEME: Topluluk Özel Ödülü gibi bu anket de katılımcı sayısı 100'ü geçene kadar açık kalacak.
Warhammer zirve.
Ara
1 oy farkla önde götürüyor..
Ara
Bana kalırsa zirvedeki 3 oyundan 2'si aşırı çöküntü. En azından beni tatmin etmedi. Başka platformlarda yahut memleketlerde rekor kırıyor olabilirler

lakin bana hitap eden şeyler yok.

(Oy attığım 2 oyunun da kazanamaması :/ )
Ara
Tw Warhammer almadım diğerlerinde cossack Civ 6 ve hoi4 var oyum Civ 6 ya . Hoi4 ve cossack beğenmedim stellaris de var bir nebze stellaris denilebilir ama ben tek oy kullandım Civ 6 sıkılmadan 5 yıl oynarim
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Hearts of Iron IV, bana göre mükemmel bir yapım. Grafik açısından çağ atlattı seriye. İleride oynayış bakımından da üstün hale geleceğine (DLC'ler ile) inanıyorum.
Sessiz bir yolcu...
Ara
Tabii ki Civ6.
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-01-2017, 20:34)Führer : Hearts of Iron IV, bana göre mükemmel bir yapım. Grafik açısından çağ atlattı seriye. İleride oynayış bakımından da üstün hale geleceğine (DLC'ler ile) inanıyorum.
medieval II den pek farklı değil grafikleri :) ha tabi grafik için oynamıyoruz.

Vayy... Öne geçmişiz :)
Ara
Güncel.
Anket Ocak ayının sonunda kapanacak.
En çok satan oyun civ6 olacak. Kuzenimle birlikte oynadım oyun çok iyi.
Ara
Ankette oy kullanmak için son hafta.
Civ 6'ya oyum, yıllarca oynanabilir. İndirilebilir eklentilerl de geldiğinde mükemmel olma şansı var. Xcom2 ve Hearts of Iron 4 arkasından gelir sanırım.
[+] 1 üye archaic_pagan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hakem maçı bitir artık, skora daha fazla yatamıyoruz.
Ara
şu 1 yıl içinde çıkan oyunlardan hoi4 seçilirse yazık yani :D neyse zevkler tartışılmaz.. sanıyorum yarınla birlikte forumumuz yılın oyunu olarak çok fazla kişinin oynamadığı hoi4 ü yılın oyunu seçecek :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şahsi görüşüm, listedeki en ayrıntılı, detaylı, oynama süresi en uzun olabilecek strateji oyunu HoI 4, en eğlencelisi ise Total War: Warhammer. Ödülün ismi başta en iyi çıkış yapan strateji oyunları olduğu için doğal olarak CiV 6 ve XCOM 2'ye vermiştim oylarımı, cidden popüler oyunlar, fakat oldukça yüzeysel ve kısa ömürlüler.
Ara
Oylamada son gün, son oyları alalım.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.