Ülke önerisi
Selamlar bana ülke önerebilirmisiniz daha önce ingilizle fransayı pu aldım ve zevkliydi avusturya ile macarı ve bohemi pu aldım gene zevkliydi bana bu mantıkta %40 askeri %60 diplomasi gidebileceğim ülke önerebilirmisiniz
Ara
Singleda pek diplomasi kasmak gerekmiyor. HRE kurmayı deneyebilirsin. Veya Ming olabilir. Onun dışındakilerde diplomasi kasmaya çalışmak gerekmiyor pek.
Sic Parvis Magna
Ara
(11-02-2019, 20:28)altnkurt : Singleda pek diplomasi kasmak gerekmiyor. HRE kurmayı deneyebilirsin. Veya Ming olabilir. Onun dışındakilerde diplomasi kasmaya çalışmak gerekmiyor pek.

Peki askeri olarak hard ama hardcore olmayan ülke?
Ara
Hre minörleri, çerkez devletler, orta ve güney afrika devletleri, inka-aztek-maya devletleri, venedik, ceneviz, bizans, anadolu beylikleri hard denebilir. Navarra, ryukyu, rodos tarzı imkansız zorlukta değil hiçbiri. Ama bi major devletler veya japonya, italya, mağrib kadar kolay da değil.
Sic Parvis Magna
Ara
Peki bir sorum daha var teknoloji satabiliyormuyum satabiliyorsam nasıl yapıyorum ve hre imparatoru ile prenslerden nasıl para alıyorum
Ara
Hre imparatoru ile prenslerden para alamıyosun? Yani ne parası alcaksın anlamadım.
Teknoloji değil ama enstitü satabiliyorsun. DLC gerekiyordu sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara
Brandenbrug-Prusya-Almanya güzel bir seçim olabilir.

Tötön-Tarikatı-Prusya-Almanya yine güzel bir seçim olabilir. Eğer bu ülkeyi seçersen 1450'den önce Danzig adlı devleti vasal olarak bırak. Yoksa event gelip Polonya desteğini alıp savaş açıyor. Ben teknolojik olarak üstündüm Polonya ve Litvanyayı yenerek Danzig'i geri feth ettim. Ama ülke iflas etmişti.

İrlanda adasından herhangi bir irlanda prensliği

Japonya Daimyolarından Oda

Moğolistan - Moğol İmparatorluğu

Jianzhou- Qing İmparatorluğu(Çin İmparatorluğu)

Savoy - Sardunya Piedmont

Karaman - Selçuklu

Akkoyunlu - Safeviler ya da Selçuklu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.