USB LAN Adaptörü hız kısıtlama
Öncelikle herkese merhabalar,

Geçtiğimiz haftalarda laptopumun çıkardığı seslerden dolayı sinir olup iki tane kasasına vurmuştum. Bu sese çözüm getirse de LAN portumu bozmuş olsa gerek ki lan bağlantım sürekli kesilmeye başlamıştı. Wi-Fi de son derece dengesiz olduğu için LAN konusu düzeltmeye çalıştım fakat olmadı. En son sorunu çözmek için bir tavsiye üzerine internetten USB LAN Adaptörü satın aldım. AlfaisAL4508 - Alfais 4508 adında bir model. İlk günlerde bir sıkıntı olmasa da son üç gündür bir gariplik vardı ve hız testi yaptım. Normalde 32-34 mbps arası aldığım internet hızını bana 6-7 mbps şeklinde veriyordu. Bunun üzerine Wi-Fi den bir daha hız testi yaptım ve 30 mbps aldım. Kablo da mı sorun vardır diye ev arkadaşımın laptopuna taktım fakat sorun kabloda da değil. Adaptör bunu sonradan yapmasında bir sebep var mıdır? Ürünün 100 mbps'e kadar destek verebileceği yazıyordu.
Ara
Bilgisayara dışardan usb adaptörle bağlanan kartlar, diskler, portlar vs şeyler çok sağlıklı olmuyor. Kendi LAN portunu yaptırmanı öneririm.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.