Victoria 2 - Mutiplayer Sohbet
(01-01-2016, 02:06)Leon : Katılırdım da ikimiz olursak zevki çıkmaz.

Gelecek EU4 multisine katılmak istediğimden ve oyunun çılgın kurallarından ötürü bu multiyi es geçmek durumundayım geçen kurulan multide fiyaskoydu zaten aldım ben dozumu :D.
Ara
Tamamdır tek başıma oynuyorum bu arada şuanda moskovadayım ordan parise falan geççem
Ara
Capture-1-227x300.jpg

Kod = MEPT

Dlc = Hod 3.04

Zorluk = Normal

Mod = Black Ice Of Victoria 2 

2_zps3ecf87a2.jpg

1- Prusya = İlkay
2- Osmanlı  = Wayfear
3- Özbekistan = Jasebon
4- ??
5- ??

Ülkeler müttefik olacak 2 ülkede istediklerini gerçekleştirecek beraber . Bir nevi fetiş testi .

Oyun zamanı = Müsait olunca herkes.
Kural = Yoğh.

osmanli-devletinin-i-dunya-savasinda-pro...00_220.jpg
Ara
Özbekistan.
Ara
Ekledim.Sanırım Büyük Turan devleti için Rusyaya 3 lü dalacağız :D
Ara
Başlangıç yılı : 1836 
Oyun sürümü : HoD 3.04 MEPT 

GPlerde yeterli oyuncu sayısına ulaşırsak başlarız. Erken ulaşılırsa Hafta sonu multisi  , Geç ulaşılırsa yaz multisi yaparız.

1-Çin'den Medenileşene kadar kendisinden ve kuklalarından Taiwan ve Hong Kong hariç Toprak alınamaz , Mançurya'dan toprak alma eventi istisnadır.

2-Japonya Medenileşene kadar kendisinden Toprak alınamaz, Sakhalin ve doğusundaki adalar istisnadır.

3-İlk gün çok önemlidir ,İlk gün gelmeyenin ülkesi seçilebilir .

4-Warscore Kuralları :

#Hedefi eklediğiniz devlete karşı , hedef 50 altıysa 2 katı skor , 50 üstüyse 100 skor.

5-İnfamy Kuralları :
Infamy sınırı 30 dur.
25 infamy'i geçince İsteyen devletler size müttefiklerini çağırmadan savaş açabilir.Süpergüçlerle olan ittifaklarınızı bozmak zorundasınız.

30 infamy'i geçince İsteyen devletler size müttefiklerini çağırarak savaş açabilir. Tüm ittifaklarınızı bozmak zorundasınız.

6-Savaş Kuralı :
Gerekli skora ulaştıktan sonra , Siz veya Oyuncu müttefikleriniz Savaş hedefi ekleyemeyecek ise savaşı bitirilmek zorundasınız.
Gerekli skora ulaştıktan sonra , Yeni ekleyeceğiniz savaş hedefi varsa ; Hedef , Siz ve oyuncu müttefiklerinizin Bulunan savaş hedefleriyle %100 skoru geçemez.
Gerekli skora ulaştıktan sonra , Eğer düşmanlarınızın herhangi biri  80 savaş yorgunluğuna ulaşırsa savaşı bitirmeniz gerekir. Eğer 80 savaş yorgunluğu olan düşmanınız savaş lideriyse Yinede bitirmeniz gerek.

7-Küfür ve Hakaret yasaktır.
Oyunu keyfi durdurmak yasaktır.

8- Yasak ülkeler :
Çin
Japonya
Sikkim

9- Oyuncu kuralları :
Multiplayer bitiş zamanından sonra herkes devam etmek istiyorsa devam edilir.
Eğer bir oyuncu oyun sırasında düşerse 15 dakika beklenir.
Multiplayer zamanında eğer oyuncu yoksa 10 dakika beklenir .
Oyun başladıktan sonra gelen kişi için rehost atılır.
Kişi için günlük rehost limiti 3 tür.
Oyuna o gün gelmeyen oyuncuya saldıramazsınız.
2. kez aynısını yaparsa saldırabilirsiniz.
2 Oyuncu savaştayken Savaşta olan bir oyuncu gelmezse Host oyunu tatil edebilir.

10 - Ülke serbest bırakıp annexlemek yasaktır.

11 - 1880 yılına kadar GP müttefik sınırı 2 dir .

Not :

Kuralları okumadan MPye başvurmayınız.
Ülke yıkılana kadar değişilmemesi tavsiye edilir.
Oyun içerisinde Sizlerin istemediği davranışları sergileyen,planlarınızı alt üst eden kısacası sizin istemediğiniz davranışları sergileyen ülkeye ilişkiyi azalt olumlu davranışları sergileyenler için ise İlişkileri arttırması tavsiye edilir.
Rol yapmanız tavsiye edilir.
Milliyetci Core savaşları birebir yapmanız Sportmence olur
Yedek host seçimi yapacağız.
Savaş zamanı oyunun hızını 1 e indirmek talep edilebilir.
Oyuncular arası savaş patlak verirse Oyun 3 dakikalığına durur.
Kaybeden ordulara geri çekilme toprak limiti yoktur.
Savaşmadan toprak vermek yasaktır !
Ara
Yeni Bir Multi kurmayı düşünüyorum katılmayı düşünen varmı . Öğle saatleri gelemeyenler oldukarı için İftardan önce fakat 4.00 dan sonra olacak muhtemelen fakat değişebilir .
Ara
Fear ben her zaman gelirim. Ama 4 ile 6:30 arası olmayacak.
Ara
(22-06-2016, 05:25)PashaZade : Fear ben her zaman gelirim. Ama 4 ile 6:30 arası olmayacak.

Benimde o saatlerde nerde olduğum belli olmuyor.
Ara
Ayın 12'sinden itibaren İzmir'e dönüş yapabilirim öyle olursa 3-4 hafta boş vaktim olacak. Multi düzenleyebilirim.
Ara
Olabilir. Fear'ın mpsi uçtu zaten.
Ara
Yeni bir MP kurmayı düşünüyorum, var mı katılacak. Kuralım diyen iletimi beğensin. 5 kişi olursak başlarız.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
haftasonu mpsi olabilir. anca onlara katılırım. bu aralar çok yoğunum :)
Ara
Planım hafta sonu multisiydi ama oyuncuda çıkmaz gibi :/.
Ara
ben gelirim versiyon?
Ara
Muhtemelen 3.04. Yeterli oyuncu olursa ( en az 5-6) konuyu açarım.
Ara
@Busbesman345 multi kurdum katılmak istersen: http://forum.strategyturk.com/konu-mp-vi...-ekim-2016

Eğer önümüzdeki perşembe gününe kadar en az 5 kişi olabilirsek ilk fırsatta multiye başlayabiliriz.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://www.twitch.tv/slayzer92 Şuan bu kanalın sahibi Victoria 2 Multisi oynuyor. Multiler hakkında bir bilgisi olmayanlar için iyi bir başlangıç olabilir.
Ara
Hele ben katılmışam Rusya olmak isterem.
aabuyuk.jpg
Ara
(24-10-2016, 12:39)TGFB : Hele ben katılmışam Rusya olmak isterem.

Yanlış yere yazdın, doğrusuna yaz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.