Warband - Evlilik ile İlgili Sorular ve Cevaplar
#1
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler diliyorum. Bu konuyu birçok yeni başlamış arkadaşımız için açıyorum ki çoğu hemen evlenmek istiyor bu yanlıştır. Neyse giriş bölümünü bitirip hemen sizlere evlenmek için ne yapmanız gerektiğini soru cevap şeklinde yazacağım.

Bir şey daha söylemek istiyorum. Aklınıza takılan bir soru bu başlık altında bulunmuyor ise özel mesaj atınız.

1. Soru: Evlenmek istediğim kişiye nasıl kur yaparım?

1. Yanıt: Öncelikle evlenmek istediğiniz eş adayınızı seçiyorsunuz. Örneğin: Leydi Klara. Sonraki aşama ise Şiir ve Hikaye öğrenmeye geliyor. Çeşitli şehirlerin hanlarında dolaşarak, ozanlar, şairler ve gezgin ozanları bulucaksınız. Bunlardan küçük bir ücret karşılığı bu şiirleri öğreniceksiniz. Özellikle romantik olanları seçin ve öğrendikten sonra eş adayınızın yanına giderek bu şiir i okuyunuz.

2. Soru: Leydiyle aram çok iyi ancak Ebebyni görüşmemize izin vermiyor ne yapacağım?

2. Yanıt: Bir ebebyn, ailesindeki evlilik çağı olan leydiye hanedanlıktaki en iyi kişiyi seçmeye çalışır. Genelde ebebynler görüşme onayı verirken "Nam" değerine ve "Onur" değerine bakar. Ebebyn'in leydiyi vermek istediği kişinin "Nam" ve "Onur değerini geçmeniz gerekir. Bir ebebyn sizin sahip olduğunuz toprağada bakar.

3. Soru: "Nam" ve "Onur" değerim düşük ancak ben yinede evlenmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

3. Yanıt: Leydiyle aranızdaki bağlar iyi ise kaçırabilirsiniz ancak söyle bir durum daha var ki, Leydi ailesine ve Ebebyn ine sağdık ise kaçmak istemiyecektir ve aranızdaki ilişki düşecektir.

4. Soru: Peki hoş güzel bunları anlattın, geç kardeşim bunları biliyorum ebebyndende izin aldım leydiylede aram iyi evlenmek için ne yapmalıyım?

4. Cevap: Öncelikle evlenmek istediğiniz Leydinin ebebyn'i sizden çeyiz parası isteyecektir. Bu çeyiz parasının miktarı Leydinin hanlıktaki konumu ve taliplilerine bağlıdır. Çeyiz parasını ödemeniz gerekir.

5. Soru: Çeyiz parasını ödedim ancak 1 ay geçti hala bana haber gelmedi ne yapmalıyım? Leydimi başka birinemi kaptırdım yoksa çeyiz parasının üstüne çöktülermi?

5. Cevap: Hayır, böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Siz haber gelmesini bekler iseniz değil 1 ay 1 yıl bekleseniz bile gelmez. Yapmanız gereken Leydinin Ebebyn'ini hafta 1 veya 2 kez kontrol etmek ve çeyizin ne alemde olduğunu yoklamaktır. Bu süreç içerisinde ebebyn size mutlaka bir bilgi vericektir.

6. Soru: Leydiyi kaçırmaya karar verdim ilişki seviyem düşermi?

6. Cevap: Evet, ilişki seviyeniz düşer. Bunun nedeni ise bir Leydinin düğün istemesidir.

7. Soru: Bir Leydi ile evlendim ancak başka bir Leydiyle evlenmek istiyorum boşanmam mümkünmü?

7. Cevap: Hayır, oyunda boşanmak gibi bir seçenek yok. Oyunda tek eşlilik var. Bazı arkadaşlarımız soruyor; "Leydiyi öldüremezmiyiz?, Leydinin akrabaları ile kötü olsak?" gibi sorular geliyor. Bir Leydi ile evlendikten sonra oyunun sonuna kadar onla evli kalmak zorundasınız.

8. Soru: Peki ya, ben Leydiyle evlendim tamam kabul ama bunun amcası var, dayısı var, babası var, var oğlu var? Ya bunlar varda bize bi faydası varmı?

8. Cevap: Hayır, bize bir yardımları dokunmuyor. Ot gelip ot gidiyorlar.   :P

9. Soru: Ya kardeşim Leydiyle evlendim ama leydi ortalarda yok ne yapıcam?

9. Cevap: Leydiyle evlendikten sonra bir mülkün varsa; "Şehir veya Kale" vasisi oraya götürüyor. Gelmesi 1 ila 2 gün alabilir "Oyun günü ile"

10. Soru: Pardon bir sorum daha olucak. Ben evlendim bir kalem var, ama yeni bir şehir aldım eşimi oraya gönderebilirimiyim?

10. Cevap: Evet, göndermemiz mümkün. Yapmanız gerek şey şudur;

İlk önce, "Alet" ve "Kadife" alınız. Daha sonra sehrinize gidiyorsunuz 2 adet "Şehri Düzenle" seçeneği karşınıza geliyor. Alttaki seçeneğe tıklıyoruz ve "Devam" diyoruz. Artık orası bizim başkentimiz oluyor 3-7 gün arasında karınız oraya geliyor.

11. Soru: Ya benim olan "Şehri veya Kaleyi" işgal ettiler. Karımda ordaydı ama ben karımı giridiğimde bulamıyorum sebebi nedir yardım edermisin?

11. Cevap: Eğer şehriniz veya kaleniz ele geçirildi ise, karınız mensubu olduğunuz hanlığın başkentine yada vasisinin yanına gider. Eğer kendi krallığınız ise ve yenilmiş iseniz, Karınız direkman vasinin yanına gider.

Not: Alıntıdır.
76561198063206421.png
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.