Warcraft Serisi
#1
Görsel


Warcraft: Orc&Humans
Tür: Gerçek Zamanlı Strateji
Yayımcı: Blizzard / Interplay
Yapımcı: Blizzard
Platform: MS-DOS, Mac OS
Resmi Site: -
Steam: -
GoG: -


Oyun İçin Görüntüler ve Oynanış Videosu

Oyun Hakkında
Warcraft: Orcs & Humans, Blizzard Entertainment tarafından 1994 yılında geliştirilen ve yayınlanan gerçek zamanlı strateji türünde bir oyundur. Oyun sanal Warcraft evreni içerisinde bulunan Azeroth Krallığı'nı konu alır. Serinin senaryosuna göre bu oyunda geçen olaylar İlk Savaş ya da Büyük Savaş olarak anılır. Oyun iki karşı birlikten oluşmaktadır: Human ve Orc. Birçok senaryoda amaç karşı birliği yok etmektir. Ayrıca oyunda az miktarda özel karakterler bulunmaktadır ki, bu karakterlerin çoğu serinin daha sonraki oyunlarında da rol almışlardır.


Görsel

Warcraft II: Tides of Darkness
Tür: Gerçek Zamanlı Strateji
Yayımcı: Blizzard
Yapımcı: Blizzard
Platform: MS-DOS, Mac OS, Sega Saturn, PS, Windows PC
Resmi Site: -
Steam: -
GoG: -


Oyun İçin Görüntüler ve Oynanış Videosu

Oyun Hakkında
Warcraft II: Tides of Darkness, Warcraft serisinin 2. oyunudur. İlk olarak 1995 yılında DOS için çıkan oyun öncülü gibi fantastik temalar barındıran Gerçek Zamanlı bir Strateji türündedir. Oyuncular yine oyunda bulunan kaynakları toplamalı ve bunları bina veya birim yapmakta kullanmalıdır. Böylece düşmanlarını karada, havada ve deniz bulunan haritalarda denizde yenmelidir. Oyun çok iyi yorumlar almış ve 2 milyonun üzerinde satmıştır.
Görsel

Warcraft III: Reign of Chaos
Tür: Gerçek Zamanlı Strateji
Yayımcı: Blizzard, Sierra
Yapımcı: Blizzard
Platform: Windows PC, Mac OS, Mac OS X
Resmi Site: http://us.blizzard.com/en-us/games/war3/
Steam: -
GoG: -

Oyun İçin Görüntüler ve Oynanış Videosu
Oyun Hakkında

Oyun seçilen kahramanın gelişimine ve güçlenmesine dayalı bir oynanışı vardır. Gelişmek için Creep denilen PvE yaratıkları öldürülür. Bu yaratıklar karaktere deneyim puanı verir. Her deneyim puanı karakterin güçlenmesi için önemlidir. Karakterin gelişmesinde bir önemli etkenden biri de etraftaki doğal kaynaklardır. Gelişim için altın, odun ve yiyecek kaynakları toplanması istenir. Toplanılan kaynaklar ile karaktere zırh veya büyüsel eşyalar satın alınır. Amacımız verilen hedefleri yoketmek veya savunmak. Bu amaçları yerine getirirken karakterinde gelişmesi çok önemlidir. Karşıdaki düşman karakter de kendini geliştirir. Ayrıca oyuna oyuncular tarafından sonradan eklenen çoklu oyuncu modu DotA, oyunun çoklu oyuncu bölümünün oyuncu kazanaması yardımcı olmuştur. Daha sonra bu mod bağımsız bir oyun haline gelmiştir.
Hayırlı Günler
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Forumumuzda strateji oyunlarına dair haberler, rehberler, mod tanıtımları, hikayeler, paylaşımlar ve multiplayer etkinlikleri bulunur. Tüm strateji oyuncuları için büyük ve kaliteli bir ortam oluşturma amacındayız.