Warhammer - Ekran Görüntüleriniz
@Gurt

30 saat cücelerle oynadım ama sonra fazla genişleyince her cepheden saldırmaya başladılar ve ben de sinir olup bırakmıştım. Steam linkim aşağıda ekleyebilirsin, ben de oyunu biraz senden öğrenirim.
tTRiYax.png
Ara
Daha sefer bitiremedim warhammer diğer twlere göre çok farklı ama yardım edebileceğim bir konu olursa seve seve.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(04-04-2018, 21:40)reddga : @Gurt

30 saat cücelerle oynadım ama sonra fazla genişleyince her cepheden saldırmaya başladılar ve ben de sinir olup bırakmıştım. Steam linkim aşağıda ekleyebilirsin, ben de oyunu biraz senden öğrenirim :)

İmparatorlukla ve diğer insan factionlarıyla çok dalaşmamak lazım. Kaos geldiği zaman çok önemli müttefiklerin olacaklar çünkü. Tabi Kaos'u bitirdiysen hodri meydan.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
5DjZGl.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
8dd944.jpg
Ara
Ordu büyüklüğünden çok 16'ya 163 öldürmek hoşuma gitti.
Tek sıkıntı cüce askerleri en güçsüz birimlerden oluştuğu için savaşa etki etti. Oyunun başlarındayım ileride daha güçlü cüce savaşlarından oluşan bir ordu kuracağım.
9NmMW3.png
Ara
Arkadaşlar cüce ile genişleme çok kolaydır. fakat ordularınızı savasta ne kadar az kayıp verdirerek kazanırsanız o kadar seri büyür ve güclü olursunuz. burdaki ss lere bakarak Turn sayısını tahmin edemiyorum fakat chaos ile karsılasmanızda @Gurt daha cok zırh deliciligi olan birimler ( çekiççi , demirkıran , ve zırh delici menzilli birimler) eklenizde yarar vardır.
Savas alanındaki en büyük avantajınız da düzeni bozmamak olmalıdır. Hic bir zaman rakibi kovalamayın stabil bi düzen icinde savasın. Örnegin rakibi kovalamaya basladıgınızda orklar her daim geri donup sizi cevreleyecektir. Hızlı birimleri ile de arkadan kusatınca savasta cok zarar vererek kazanır hatta yenilebilirsiniz. Tabi benim bu soyledigim oyun zorlugu efsanevi ve savas zorlugu cok zorda oynayan bir kişi olarak vereceğim tavsiyelerdir. Yoksa cüceler oyunda en kral ırklardan biridir , her turlu zorluk seviyesinde rahatca buyuyebileceginiz bir ırktır. Ortalama menzilli ve iyi savunmacılar ile bekleyip arkadan saldıranlarla cevirdiginiz ve duzeni bozmadıgınız bi taktik ile çoğu ırka ustun gelen bir ırktır.
[+] 2 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
20181009192055_1.jpg

Kuşatma savaşıydı açıkçası pek başarılı olacağımı sanmıyordum. Fakat tüm orduyla aynı anda saldırmam ve köylü askerlerin düşük liderlik özellikleri olması neredeyse hiç kayıp vermeden savaşı kazanmama sebep oldu.
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sebebi ise hala bretonya ırklarına özenilmemesidir. Kale savunmalarına gereksiz askeri birimler yerine daha eli yüzü düzgün askerler koysalarmıs iyi olurmus. Nedeni burdaki fotodan çok net anlasılıyor ve her ırkla bretonya ırklarının kalelerini rahatlıkla gecersiniz hatta ve hatta içinde full ordu olsa dahi. Nedeni ise bretonya atlı birimleri için geniş alan bulamadıkça savas her daim zararına olacaktır. Charge yapamayan yani sürekli gir çık yapamayan atlıları mızraklılarının ve ya yaratıkların karsısında eriyip gidiyor. Piyadelerine hiç değinmek istemiyorum. Yani olmasada olacak bir birimleri var. Eh işte diyebileceginiz bir ve ya iki tanedir. Gerisi sanki savasmaya degilde kaçmaya gelmiş gibiler. Özelliklerinde 'HARCANABİLİR' diyor ama rakibin karsısında 10 15 sn ye zor dayanıyorlar. Yani zombi gibi birimi oyalasın iyi birimleri daha iyi yerlerde kullanayım kafası olmuyor. Bretonya , İmparatorluk , Vampir ırkı yeni dünyaya ayak uyduramamış ırklar oldu wh2 ile. Tabi son çıkacak korsan dlc si ile belki vampir ırkınada bir kaç yeni birim eklenebilir.
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sinir.png

The Last Stand ile başladım ama anladığım kadarıyla diğer Lizard Man lordu daha önemli. Neyse Şu anki sınırlar böyle oyun başı ağırdan alıp gelişmeye odaklandım lakin ekonomi savaşınca daha hızlı gelişiyor anladığım kadarıyla. Oyundaki çekişmelerim önce Skavenler ardından High elfler diye devam etti hatta high elfler ile savaşmak dahi istemiyordum ama bana karşı sürekli tehdit olacakları aşikardı. Şimdi ise Kuzeydeki topraklar ile The Red Rivers'a ulaşmak istiyorum ardından Shifting Sand'deki arkadaşları işgal edeceğim.
riders.png
Bu birimler baya hoşuma gitti havadan attıkları kayalar ani moral hasarı verip, havadan savaştıkları için formasyon ile uğraşmak zorunda kalmıyorum. Üstelik karşı kuşatma silahlarını rahatlıkla taciz etmeleri çok hoş. Resmini çekmediğim ama hoşuma giden diğer bir ünite ise Kroxigors, kendileri diğer yoldaşlarına göre biraz iri, dayanıklı, vurdu mu oturtan abilerden ve diğer küçük ama kalabalık ünitelerin arasına rahatlıkla karışıp o hatta ezici bir üstünlük katıyor.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20181120182611_1.jpg
Beş menzilli birliğimin atışları karşısında aralarına dalmak veya öylece durmaktansa surun yanında durup kendini atışlardan koruyan düşman lordu :/ Diğer yandan ise aynı savaşta süvariler gedikte savaşan askerlerimizi oyalarken düşmanın surdaki askerlerin birazını ve kaçarken yeniden savaşa katılan askerlerini şehir meydanına çekip beni beklemesi cidden oyunun muharebe yapay zekasından korkmama neden oldu. En üzücü kısım ise Rome II'de yaptığım gibi suru indirerek surda bekleyen askerleri telef edememem. Hasar %50'ye varınca hemen kaçıyorlar :( 
Serinin III. oyununda diplomasi yapay zekasını da düzeltmeleri dileğiyle. 
Ara
20190109194726_1.jpg
Ara
Follower of Nagash ile oynadığım oyundaki sınırlar. 

arkhan.png

arkhan2.png

Bu oyunda edindiğim tecrübeleri de sizle paylaşmak istiyorum. Tomb Kings muhtemelen TW serisindeki oynadığım bütün oyunlar arasında en zor faction olabilir. Oyuna başladığımda komşum bir cüce ve bir sürü insan dükalığı idi, insanlar gayet kolayken cüceler gerçek bir baş belası çünkü çok zırhlılar ve oyun başı zırhlı üniteler ile başa çıkabilecek bir ünitemiz yok gibi bir şey. 

TK'in ordusunun yapısını kısaca anlatmak gerekirse üniteler hiç bir şekilde para yemiyorlar onun yerine elimizdeki askeri binalar belli bir sınırda belli üniteleri kullanmamıza izin veriyor. Tek istisna temel iskelet üniteleri. Ve eğer bir ordu kuracaksanız özellikle Arkhan'la oynuyorsanız en az 2-3 büyücünün olduğu bir ordu kurmanız gerekmekte çünkü iskelet üniteler genellikle karşıyı oyalayacak üniteler olmaktan öteye gidemiyor tabi büyücüleriniz ile debuff/buff basarsanız yine bir süre tutunurlar. Etkili diyebileceğim üniteleri ise At Arabalı süvariler ve büyük üniteler ki bence ideal ordunuz ağırlıklı olarak büyücü, biraz ön safha oyalayıcılar, olabildiğince çok ushabti, scorpion, bir kaç at arabalı ünite/sürüngen ve elinizden gelirse sphinx ve son olarak bir adet siege ünitesi. Tabi bunların bir kısmını bassanız bile bir başka sorun çıkıyor teknolojiler ile ordu sınırını artırıyoruz ve bu orduları ne ile dolduracağımız hakkında sorunlar çıkıyor. İşte hem en güzel hem en kötü tarafı da bu düşmanlara göre genelde çok daha kalabalığız ama atıyorum 4 tam ordu ile geliyorsak sadece 1 tanesi çok nitelikliyken diğerleri biraz dandik kalabiliyor. Ona da şöyle bir çözüm buldum, iskeletlerle sadece karşıyı oyalayacak yaklaşık ordunun 40%'ını oluşturan bir piyade hattı yapıp geri kalan 40%'ını iskelet okçuları, son kalan 20%'yi ise yine iskelet atlılarını kullanıyorum. Yine Alternatif olarak 1-2 tane Carrion da olabilir düşman hatlarının arkasına geçip siege ünitelerini almakta çok iyiler. Ordunun planı da tahmin edeceğiniz gibi basit, düşmanı olabildiğince yorup/yıpratıp son vuruşu nitelikli orduya yaptırmak. Bu orduda asıl vurucu gücümüz okçular özellikle yaklaşık 8 okçuyu tek bir hedefe yöneltince kısa sürede kritik üniteleri yok oluyor. 

Ayrıca şunu belirteyim eğer bir ordu savaşı kaybederse bütün ordu kesin olarak yok oluyor, hatta TK üniteleri belli şartlar gerçekleşince savaştan kaçmak yerine çözünüyorlar böylece ünite  kendisini imha etmekte. O yüzden tek turda üretime limitini geliştiren şeylerin üzerinde durmanızda yarar var. Sürekli ordularınızı kurup hızlı bir şekilde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kısaca TK büyücü ve piyade dışı elit üniteler üzerine kurulu sayı avantajını elinde tutmaya dayalı bir faction. Eğer düşman ile sayılarınız eşit ve karşısının ordusu nitelikliyse kazanmakta çok zorlanabilirsiniz tabi yukarıda dediğim ordu tipine yakın bir şey dizayn ederseniz büyücüler ile dağıtabilir eğer savaş alanında belli bir sayıda okçu var ise yine büyük hasarlar bırakabilrisiniz. 

Not: The Purple Sun of Xereus büyüsünü bir kalabalığa atma şansına erişirseniz rahat 100 kişiyi saniyeler içerisinde yok edebilirsiniz.[url=https://totalwarwarhammer.gamepedia.com/Necrosphinx][/url]
[+] 2 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190211153350_1.jpg

Kabir Krallıklar diye bir paket yaptık ama savaş alanında cinnet geçireceksiniz deselerdi keşke.
Ara
20190212193004_1.jpg

Günde 1-2 saat oynuyorum. Fakat kampanya çok zevkli geçiyor. Sanırım bu oyuna hakkettiği değeri vermemişim. Birkaç ay sadece warhammer oynayacağım gibi gözüküyor.
Ara
20190214185948_1.jpg

Paranın ve Kanopik Çömleklerin içerisinde yüzüyoruz karşımızda durabilecek hiçbir güç bulunmuyor. Korsanlar ve haşerelerden nefret ediyoruz.
Ara
Beyaz bayrak çekmelerine rağmen savaşmaya devam eden, geri çekilmek nedir bilmeyen fare kardeşlerimiz:

20190305205207_1.jpg
[+] 2 üye Shades Of Black nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190307085016_1.jpg
Birimlerimin çoğunun yakıncı olması ve düşük liderlikleri nedeniyle bomba ata ata Luthor kazanır sanıyordum ama düşmanın arkasına sarkan iki birim savaş arabam savaşı kazanmama yetti.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.