Warhammer - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
(04-07-2020, 18:23)Gurt : Oyundaki tüm modları kaldırdığım halde oyun içerisinde modded diye gözüküyor ve multiplayer savaşlara giremiyordum. Atölyeden tüm modların aboneliğinden çıktım ancak hala modded olarak gözüküyor çözümü var mıdır?

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısın?
IbnE9P2.gif
Ara
(04-07-2020, 18:23)Gurt : Oyundaki tüm modları kaldırdığım halde oyun içerisinde modded diye gözüküyor ve multiplayer savaşlara giremiyordum. Atölyeden tüm modların aboneliğinden çıktım ancak hala modded olarak gözüküyor çözümü var mıdır?

Oyun dosyalarından modların olduğu bölüme baktın mı? Hala oradalarsa oradan da silmeyi deneyebilirsin.
Ara
(04-07-2020, 18:26)Onur34 :

Oyun dosyalarından modların olduğu bölüme baktın mı? Hala oradalarsa oradan da silmeyi deneyebilirsin.

adresi atar mısın?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(04-07-2020, 18:26)Attila the Hun :

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısın?

ana menüde sağ üstte modded yazıyor ama clientta mod yok.
Ara
Bu büyük bir ihtimal steam kütüphane farklı yerlerde olduğu için yapıyor örnek veriyim c de steam kütüphanesi var ama d de oyun kurulu ve orada da kütüphane var oyunu ana steam kütüphanesine kurarsan sorunun kalmaz gibi.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
(04-07-2020, 18:36)gLo1NN : Bu büyük bir ihtimal steam kütüphane farklı yerlerde olduğu için yapıyor örnek veriyim c de steam kütüphanesi var ama d de oyun kurulu ve orada da kütüphane var oyunu ana steam kütüphanesine kurarsan sorunun kalmaz gibi.

Ben kendim bilinçli olarak bir yere kurmadım diğer oyunlar gibi sadece steamden indirip yüklenince oynadım.
Ara
"Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Total War WARHAMMER II\data" Böyle bir adres buldum. Ama oyun yüklü olmadığı için doğrulayamadım.
Ara
Oyunu kaldırıyorum. Tekrar yükleyip sorunun geçmesini umut edeceğim.

Edit: Oyunu tekrar yükledim sorun çözüldü.
Ara
Warhammer II için karakter hareketlerini nasıl hızlandırabilirim?
Ara
(17-07-2020, 00:11)SchrödingersCat : Warhammer II için karakter hareketlerini nasıl hızlandırabilirim?

Eğer kampanya haritasındaki hareket hızından bahsediyorsan "R" tuşuna basman yeterli.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilgisayarım minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor. Grafik ayarları varsayılandayken bile benchmark sonuçlarına göre kampanyada ortalama 25,1 FPS, muharebede ise 23 FPS alıyorum. Niye varsayılan grafik ayarları olmasına rağmen bu kadar düşük FPS alıyorum?
IbnE9P2.gif
Ara
Oyunun ben benchmark testinin doğru çalıştığını düşünmüyorum oyun işlemçi ve ram bazlı bir oyun ama benchmark klasik ekran kartını baz alarak ayarlarını yükseltiyor veya azaltıyor o yüzden fps değerlerin değişebilir ve çoğu ırkın başlangıç konumundaki grafik öge farklılıkları yüzünden düşük veya yüksek fps alabilirsin örn. cüceler deki map de ben 65 alırken ulthuan da 55-60 alıyorum. diğer fps etkileyen önemli bir faktör de doku ayarları + birim boyutları ve gölge.
Ara
Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım? Grafik ayarlarını "Düşük"e mi çekmeliyim?
IbnE9P2.gif
Ara
düşükten ziyade test et bence bütün her şeyi düşük yapıp kaç fps aldığına bak sonra bazı şeyleri yükselt kaç fps aldığına bak en iyi ayarları öyle bulursun.
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhaba orman elferi için küçük rehber tarzında bilgi tavsiye verebilecek olan var mı ? Üç defa denedim hepsinde de 30 turdan fazla gidemedim. Çok güçsüz ve zor gibime geldi. Orion'la oynuyorum mortal empires'ta
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Merhabalar wood elfleri sefer haritasında oynamak aşırı derecede zor. Aralık ayında gelecek güncelleme ile wpod elflere rework gelecek. O zamana kadar başka bir ırkla oynamanızı tavsiye ederim.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tyrion oynarken kapalı çok fazla ünite var ve hangi binayı yaparsam yapayım açılmıyor çünkü binanın özellikleri arasında görünmüyor bile. korucular kızkardeşler gümüş miğferler vs. hiçbiri gözükmüyor oyunda ama diğer fraksiyonlarda var bu birlikler. Dlc falan mı almam gerekiyor napmam lazım oyun zehir oldu.
Ara
(09-01-2021, 09:03)bukalemun : tyrion oynarken kapalı çok fazla ünite var ve hangi binayı yaparsam yapayım açılmıyor çünkü binanın özellikleri arasında görünmüyor bile. korucular kızkardeşler gümüş miğferler vs. hiçbiri gözükmüyor oyunda ama diğer fraksiyonlarda var bu birlikler. Dlc falan mı almam gerekiyor napmam lazım oyun zehir oldu.

Kızkardeşlerden kastın Sisters of Avelorn ise o birlikler bu eklenti ile oyuna eklenen Elf Lorduna özel. Korucu ya da gümüş miğferler derken hangi birimden bahsettiğini çıkaramadım ama Gate Guard veya Lothern Sea Guard birliklerinden bahsediyorsan onlar sadece kale ya da şehirlerdeki garnizon birlikleri. Orduna ekleyemiyorsun. Bunun dışında bahsettiklerinin bir birimden ziyade kahraman ya da Orman Elfi birimi de olma ihtimali var. Kusura bakma oyunun çevirisi o kadar kötü ki isimler bazen birbirine girebiliyor.
Ara
(09-01-2021, 09:03)bukalemun : tyrion oynarken kapalı çok fazla ünite var ve hangi binayı yaparsam yapayım açılmıyor çünkü binanın özellikleri arasında görünmüyor bile. korucular kızkardeşler gümüş miğferler vs. hiçbiri gözükmüyor oyunda ama diğer fraksiyonlarda var bu birlikler. Dlc falan mı almam gerekiyor napmam lazım oyun zehir oldu.

Avelorn'un Kız Kardeşleri sadece The Queen & The Crone eklentisine sahip olduğun zaman açılıyor. Korucular cücelerde olması lazım onlar hakkında bilgim yok. Gümüş Miğferler için atlı binası yapman gerekiyor sonrasında otomatik olarak açılıyor zaten. Bazı askeri binalarda özel teknolojileri araştırmanı isteyebiliyor onlara dikkat et. Eğer mod falan yüklüyse kaldırıp yeni sefer oyunu açıp öyle dene. Gümüş Miğferler bütün elf fraksiyonlarında ücretsiz zaten.
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Korucular (Rangers) için The King and the Warlord eklentisi gerekiyor.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.