Yama Notları: EU4 - 1.30.1 Yaması
EU4_AustriaUpdate_socialMedia.png

Europa Universalis IV için 1.30.1 yaması çıktı. Oynanışta ufak değişiklikler yapılmış ve hatalar düzeltilmiş.

Dengeleme
  • Propagate Religion Policy özelliği artık bölgeler ile kısıtlanmayıp sadece ibrahimi dinler dışındakileri etkileyecek.

Yapay Zeka
  • Kendini zorlu bir savaştan sonra "toplanmış" hisseden yapay zekalar paralı asker birliklerini daha erken dağıtacak.
  • Yapay zeka paralı askerleri her zaman ayrı birimler olarak görecek. Hareket etmeyen orduları ve yapay zekanın orduları sürekli birleştirmeye çalışmasını engelleyecek.

Arayüz
  • Hussilerin artık kendi özellik seçme ikonları var.

Hata Düzeltmeler
  • Özel yönetim şekli olan ülkeler kurarak Devrim'den kurtulamayacaksınız. (Bukhara, Mongol Empire, Mughal Empire, Persia, Russia, Ruthenia, Sokoto, Switzerland, Rum)
  • Rights of Man DLC'si olmadan Devrimci İmparatorluk olabileceksiniz.
  • Yeni bir ülke kurarken Devrimciyseniz bu özelliğiniz gitmeyecek.
  • 3 ana Estate'in eventlerindeki DLC kilidi kalktı.
  • Free City'lerin eventlerindeki DLC kilidi kalktı.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu eklentide harita güncellendi mi? Zira haritanın 3 boyutluluğunu kaldıran eski bir harita modu vardı, onu kullanmak istiyorum çünkü vanilla harita, laptopumu fırına çeviriyor.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
[+] 1 üye HakaniyeLehçesi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Optimizasyona hangi yamada el atacaklar bakalım
[+] 1 üye Kancaa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@HakaniyeLehçesi

Evet, harita güncellendi. Mevcut olarak eski sürümdeki hiçbir harita modu çalışmıyor. Hatta bazıları ile oyunu dahi açamıyorsunuz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-06-2020, 23:15)HakaniyeLehçesi : Bu eklentide harita güncellendi mi? Zira haritanın 3 boyutluluğunu kaldıran eski bir harita modu vardı, onu kullanmak istiyorum çünkü vanilla harita, laptopumu fırına çeviriyor.

Hangi mod?
Ara
(10-06-2020, 12:02)BeRDuSH :
(09-06-2020, 23:15)HakaniyeLehçesi : Bu eklentide harita güncellendi mi? Zira haritanın 3 boyutluluğunu kaldıran eski bir harita modu vardı, onu kullanmak istiyorum çünkü vanilla harita, laptopumu fırına çeviriyor.

Hangi mod?
https://forum.strategyturk.com/konu-perf...rum?page=2

Fakat yapımcı arkadaş bayağıdır modu güncellemiyor. Güncellemese de güncellese de haritada değişiklik olmadığı için kullanıyordum. Şahsen nehirleri gösterdiği için, gözüme de hitap ettiği için kullanıyordum. Başka bir mod bulmak lazım artık ama onun için de beklemek lazım.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
off indirme linki nerede ve nasıl indireceğim forumda ve oyunda yeniyim lütfen mazur görün
Ara
Yamalar ayrı dosya şeklinde paylaşılmıyor. Steamda kütüphaneden güncellemeleri açarak yamayı edinebilirsiniz.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.