Yeni Oynayacaklar Hangi Oyunu Oynamalı?
Ben Total War serisine başlayacağım. En basiti hangisi, hangisinden başlamalıyım?
Ara
M2tw bence en basitidir bence. Ama rtwden başlamanı öneririm. Çoğu total warcı rtwden başlamıştır. Yıllara rağmen kolay kolay sıkmayacak bir oyundur.
Ara
En basiti Medieval II Total War bencede başlaycaksan ondan başla
Ara
Açıkcası bilgisayarın tüm TW oyunlarını kaldırıyorsa Shogun 2 ya da Napoleon'dan başlamanı öneririm çünkü bu iki oyun ile büyük bir devrim yaşayıp hemen hemen aynı mantıkla bugüne kadar geldi seri. Rome 1 ve Medieval 2 oynamanın sana başlangıç açısından artık ilerisi için bir şey katmayacağını düşünüyorum. Yani Rome 1'deki ve Medieval 2'deki bilgin onlara kalır. Eğer ki Rome 1 efsanesini sırf tatmak için istiyorsan oynayabilirsin. Eğer ki ST forumlarındaki Medieval 2 hotseat ve multiplayerlarına katılmak istiyorsan Medieval 2'den başlamanı öneririm. Mediveal 2 ülkeleri ile ilgili forumda @Merco tarafından hazırlanan video rehberler mevcut. Empire'ı atlamamın sebebi ise basit olandan başlamak istemen :D
G0kMNN.png
Ara
Rome'dan (2004) başla, düşünsene hangi ülkelerin olduğunu nasıl bir haritayla karşılaşacağını bilmiyorsun, üniteler hakkında hiçbir fikrin yok. Lejyonerleri, chariotları, cataphractları, filleri, berserkerleri hiçbir şeyi kontrol etmedin. Süvarilerle piyadeleri kovalamadın. Haritada hangi şehrin nerede olduğunu bilmiyorsun, hangi ülkenin nasıl davrandığına dair fikrin yok. Her ürettiğin ünitenin değerini bileceksin, kendi kendine azalan askerler tamamlanmadığı için. Selevkoslar ile oynarken Pontus, Yunanlar, Ermeniler, Partlar ve Mısır ile aynı anda savaşırken çıldıracaksın. Serinin en güzel oyunu Rome & Medieval 2 olarak (aynı oyun motorunu kullandıkları için bir bütün olarak düşünülebilirler, sonrakiler hep aynı motoru kullandı hepsi birbirinin modu gibi bir yerde) kalacak bence. Sonra Rome'u bitirince Barbarian Invasion var, sonra Medieval 2... Daha bir de bunların modları... Yerinde olmak isterdim :)
-Good judgment does not guarantee exceptional talent.

-That is correct. But for one with talent and practice, there is no stronger weapon. To perform the best dance,
will she not try harder each time? The path of an artist is to fight oneself in order to beat others.
Ara
Rome Total War grafik olarak zayıftır. Ama uzun soluklu bir oyun olur. Roma çağına tekrar gidersin. Güzel atmosferi var.

Medieval 2 Total War grafik olarak RTW den biraz daha iyidir. Mekanik olarak çok benzerdir. Yani bu oyunları arka arkaya oynayabilirsin. Zorluk yaşamazsın. Kesinlikle oynamalısın.

Empire Total War'da oyun mekaniği biraz daha değişir. Devasa harita oyunu güzel hale getirir. Ticaret ve gemi savaşları çok güzeldir. Napolyon Total War bu oyunun dlc si gibidir. Ama Napolyon oyun olarak daha iyidir. ETW nn biraz geliştirilmiş hali. Ama harita sınırlı. Kesinlikle oynamalısın.

Rome Total War 2 ise oyun mekaniği tamamen değiştirilmiştir. Grafikler daha güzeldir. Kesinlikle oynamalısın.

Attila ise RTW2 nin biraz geliştirilmiş halidir. Gayet güzel bir oyun.

Shogun 2 ve Fots ile ilgili pek birşey söyleyemeyeceğim oyuna sahibim ama çok oynamadım. Ama oynayanlar çok beğeniyor.

Genel olarak bunların hepsini oynamalısın. Hepsinin tarihi farklı içerikleri farklı. Hepsini oynamak istersen eğer grafiği kötü olandan başla. Yoksa diğerleri hiç göze hitap etmez. Oyunu kötülersin sonra. Oyunu çıkış tarihi ile yargılamalısın.
Ara
Rome II'den başla ben ondan başladım Total War Serimde;
1- ROME II
2- ATİLLA
3- EMPİRE TOTAL WAR
4- MEDİEVAL 2
!
Ara
Önerilenler için teşekkürler. Youtube'a biraz göz atıp oradan bu konuyla ilgili videoları da izleyip Shogun 2'den başladım ve epey basit gözüküyor.
[+] 1 üye CelilOguz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Medieval 2 daha basit.
Ara
Maalesef seninle karşı fikirde olacağım @Merco. Shogun 2 daha basit.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.