Strategyturk Forumları
Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Total War Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forumlari)
+--- Forum: Medieval II: Total War (https://forum.strategyturk.com/forum-medieval-ii-total-war)
+--- Konu Başlığı: Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-medieval-2-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - turkish lokum - 08-09-2017

Fakat ben sorunu third age de yaşamıyorum ki?
@Merco

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Merco - 08-09-2017

hıımmmm. O zaman sen normal Grand Campaign in descr_strat dosyasını bozmuşsun.

https://drive.google.com/open?id=0B8gi3J1yf733VVhRWi1za2xlRGM

Ana oyunun klasörlerinde \data\world\maps\campaign\imperial_campaign şuraya at.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - turkish lokum - 08-09-2017

Teşekkürler çözdüm oyunda descr strat dosyası yokmuş :)

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 02-04-2018

Merhabalar, Crusader campaignde bizans olarak oynuyorum. İlk defa oynadım, venediklilerin geleceğini tahmin ettiğimden orada ordu bulundurmuştum ve imparatorumla beraber kestik hepsini. Faction destroyed dedi ama bir daha gelirler mi bu ilk sorum.

İkinci sorum ise az önce Moğolların geleceğini öğrenmiş olmam :D Biraz tavsiye verebilirmisiniz bu konu hakkında ?

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - turkish lokum - 02-04-2018

(02-04-2018, 18:16)PashaZade : Merhabalar, Crusader campaignde bizans olarak oynuyorum. İlk defa oynadım, venediklilerin geleceğini tahmin ettiğimden orada ordu bulundurmuştum ve imparatorumla beraber kestik hepsini. Faction destroyed dedi ama bir daha gelirler mi bu ilk sorum.

İkinci sorum ise az önce Moğolların geleceğini öğrenmiş olmam :D Biraz tavsiye verebilirmisiniz bu konu hakkında ?

Venedik yanlış hatırlamıyorsam birdaha gelmiyordu. Moğollar Grand Campaign deki gibi değiller burda yani öyle ortalığı dümdüz edip geçemiyorlar daha zayıflar yenmen zor olmayacaktır. Birde yanlış hatırlamıyorsam ordularını dağıtıyordu sağa sola o yüzden daha kolay olur.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Merco - 02-04-2018

Moğollar tek parti geliyor diye hatırlıyorum.

Mısıra Aybars, Türklere Osman geliyor. Ordu ile.

RE: Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 02-04-2018

(02-04-2018, 18:31)Merco : Moğollar tek parti geliyor diye hatırlıyorum.

Mısıra Aybars, Türklere Osman geliyor. Ordu ile.

Nasıl yani, desteğe mi geliyorlar? Ben Neredeyse yok ettim Türkleri ama ırak kısmı kaldı. Bir de bir sorum daha var hocam. Sanırsam başkentin trade goodsa uzaklıgıyla alakalı birşey vardı. Neydi o ?

Başkent ticaret ürününe ne kadar uzaksa, değerinin artma ihtimali o kadar fazla. Nadir bulunuyorsa da değeri artar.

RE: Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 02-04-2018

(02-04-2018, 19:14)Merco : Başkent ticaret ürününe ne kadar uzaksa, değerinin artma ihtimali o kadar fazla. Nadir bulunuyorsa da değeri artar.

O yüzden Ermenistan'daki trade goodlar o kadar degerli o zaman. Anladım teşekkürler.

Yerevan ve Tiflis bölgesindeki altın ve gümüşler gayet değerlidir. Başkente uzaklık açısından bakarsak, Mısırdaki Papirüs, Bursadaki mermerler, Kayserideki ipekler iyi para kazandırır.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Revolver - 11-04-2018

Oyun içinde oynadığım faction için tüm asker tiplerini gösteren bir kısım var mı? Atıyorum Bizans ile ilk kez oynuyorum. Başlangıçtan son yıllara kadar çıkarabileceğim asker tiplerini ve nasıl çıkarabileceğimi yazan bir yer var mı oyun içinde yoksa internetten rehber mi aramalıyım?

Mesela binalar için vardı sanki böyle bir sayfa. X seviye kalede hangi binalar yapılır, şehirde hangileri yapılır gibi.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - ZenderX - 11-04-2018

Evet ve o binalar için olan sayfadaki binalara sağ tıkladığında(askeri olanlara) açılan pencerede hangi birimleri çıkarabildiğini gösterir ve sonrasında birimlerin yazılarına sağ tıkladığında birimlerin bilgilerini gösterir. Anlamadıysan resimli olarak anlatabilirim. Şuan meşgulum sadece.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Revolver - 11-04-2018

Buldum, teşekkür ederim.

RE: Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Consul of Time - 23-06-2018

Haritayı kaydıramıyorum minimap'e tıklamadan, nasıl mouse u tuttuğum yere ekranın kaymasını sağlayabilirim?

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - turkish lokum - 23-06-2018

Mouse u gitmek istediğin tarfa götür mesela yukarı gitmek istiyorsun ekranin en üstüne getirmen lazim.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 23-06-2018

Borderless veya windowed mode'da bu tarz sıkıntılar olabiliyor. Fullscreen yapmayı dene.

RE: Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Consul of Time - 23-06-2018

@turkish lokum öyle yapınca olmuyordu işte, altnkurt un yöntemiyle çözdüm fırıl fırıl gidiyorum heryere :)

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - glorfindel - 11-07-2018

Bu oyunun yapay zekasını bir türli anlayamıyorum adamın toplasan bir full ordusu çıkar sehirleri bomboş ben her alanda birinciyim 4 full ordu gezdiriyorum geliyor müttefikken ihanet edip kuşatma yapıyor var mı arkadaşlar bu oynun yapay zekasını adam akıllı düzelten bir mod :D

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Merco - 11-07-2018

Ultimate Ai modu var. Lakin vh Vh de oynuyorsan yapay zekadan senin yanında olmasını bekleme.

Medieval 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Emir Tamerlan - 11-07-2018

(11-07-2018, 21:25)Merco : Ultimate Ai modu var. Lakin vh Vh de oynuyorsan yapay zekadan senin yanında olmasını bekleme.

Custom Campaign 2 modunun AI yönetimi vanillaya kıyasla nasıl? Daha zorlayıcı mıdır?