Strategyturk Forumları
[MP] ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Diğer Strateji Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-diger-strateji-forumlari)
+--- Forum: ANNO Serisi (https://forum.strategyturk.com/forum-anno-serisi)
+---- Forum: ANNO: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-anno-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 (/konu-mp-anno-1800-multiplayer-haziran-2021)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - SoulForged - 03-07-2021

Host kurulcak her takımdan birer kisi varsa oyuna baslanılcak extradan katılmak isteyen varsa da katılabilir

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - yafeshan - 03-07-2021

Etkinlik sahipleri kizmasin lutfen ama, yarim saat gecti oyun zamanini nolcak bi haber bile yok. Ayip oluyor

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Justicar - 03-07-2021

Kuruldu.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Onur34 - 03-07-2021

Dışarıdan eve yeni geldim ve oldukça yorgunum. Takım arkadaşlarımdan ve katılımcılardan çok özğr diliyorum. Bu kadar gece kalmayı ben de beklemiyordum. Herkese iyi eğlenceler. Umarım haftaya sorun olmaz da gelebilrim.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - diediebydie - 10-07-2021

Internet gitti. Akşam 8'de gelir diyorlar. Ama ben telekoma oek güvenmiyorum. Haber vereyim dedim.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Voidian - 10-07-2021

Son anda dışarı çıkmam gerektiği için bugün gelemiyorum. Tüm katılımcılardan özür dilerim.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Justicar - 10-07-2021

Oyun kuruldu.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Duman - 10-07-2021

Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Onur34 - 10-07-2021

Kusura bakayın elektrik kesintisi nedeniyle gelemeyeceğim.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Craetus - 11-07-2021

Jön Türkler takımı olarak 4. oturumda filomuzun gücüne güç kattık. Adalardaki vatandaşlarımızın sayılarını arttırdık ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeni tedarik zincirleri kurduk. Kasamızda ciddi miktarda para bulunmakta. Ekonomimiz istikrarlı ve sağlam bir şekilde büyüyor.

Görsel

Yeni İstanbul'dan bir kare.

Görsel

Yeni Trakya'dan bir kare.

Görsel

Protesto düzenleyen işçileri izleyen Duman.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Duman - 11-07-2021

Herkese merhabalar, CK3 etkinliğinde bahsettiğim durum bu etkinlik için de geçerli. Bu etkinlik özelinde konuşulması gereken bazı ekstra konular var.

Bu etkinlikte başarısız kaldığımız noktalardan birisi takımlar içindeki iletişim. Bazı takımlar görev dağılımını adil bir şekilde yapamadığı için oyuncularda kopmalar oldu. Hem takımlar arasında hem de takım içerisinde oyuncular arasında daha iyi iletişime sahip olmamız gerekiyor. Özellikle mavi takımda 2 oyuncu direkt etkinlikten koptular. Geçtiğimiz oyun gününün önemli bir kısmında 4 takımda 1'er oyuncu vardı.

CK3 konusunda belirttiğim üzere, tüm bu etkinlikler birer tecrübe ve bu tecrübeler doğrultusunda önümüzdeki etkinliklere daha farklı yaklaşacağız. Bu etkinlikte oyuncu sayısında sorun yaşama sebeplerine baktığımızda: Önümüzdeki hafta kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yine de bir sonraki etkinlik için şimdiden bazı çıkarımlarda bulunabiliriz. Oyuncu sayısının her zaman çok olacağına güvenerek her haritayı açmak özünde yanlış bir fikir olabilir. Her takımda 4 oyuncu hedeflemek isabetli olmayabilir. Takımlardaki görev dağılımını etkinlik bazında yapıp, buna göre görevlere isim yazdırabiliriz (nicki ilk yazılan oyuncu Old World, ikinci yazılan New World gibi), bunun dışında liman snipelayıp ada sildirmekle ilgili bir kural tartışılabilir. Eğer diplomasi konusunda oyuncular yeterince aktif olamıyorsa, oyuncu ittifaklarla ilgili bir kural düşünülebilir.

CK3 konusundaki gibi oyunculardan ricam hem kural ve işleyiş konusunda daha aktif olunması, hem de bu düzenlenen ilk etkinliklerde bazı şeylerin eksikliği veya beklendiği gibi ilerlememesi durumunda oyuncuların etkinliklerden/oyundan soğumaması. Yıllar boyunca etkinlik kültürü ve birikimiyle eğlenceli ANNO etkinlikleri düzenleyeceğiz, bu kültürün ve bu birikimin bir parçası olmanızdan mutluluk duyarız.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - yafeshan - 11-07-2021

Bu kadar cok yapılacak is olan oyunda eksik takimla oynamak cidden büyük yük oluyor. Buna bir düzenleme gerekiyor gercekten.

Ada fethiyle herseyin silinmesi durumunu zaten bildigiinizi dusunuyordum. Buna nasil bir kural getirilebilir bilemiyorum. Zaten baslarda ilk kapan oturuyor. Kendine göre sistem kuruyor. Ada fethedince iki seçenek çıkıyor, tamamen eke geçirme ve hisse alma. kucuk bir adadan hisse almanin bir esprisi yok. Buyukce aralarda ise gelirin temel amac olmasi gerekli ki savasin maliyetine degsin. Savas büyük çoğunlukla ada kaynaklari icin yapiliyor.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - SoulForged - 11-07-2021

Bu haftali etkinlige sehir disinda olmamdan dolayi katilamadim baya da uzuldum katilamadigim icin bir haftalik olan ilerleyisi kacirmis oldum ozet olarak takim arkadasimdan bilgi aldim ama o da mesela bir onceki etkinlikte yoktu bunda da tek basına oynadığı icin belli bir seviyede islere yetisebilmis. İlerde yapilacak etkinliklere katilim daha sIk ve istikrarlı olur umarim. Haftada bir yerine iki veya uc gune cikarilabilir daha cabuk oyunun sonlanmasi amaciyla

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - diediebydie - 17-07-2021

üzülerek söylüyorum ki tatile gidiyorum o yüzden etkinliğe bayram sonrasına kadar katılamayacağım. yerime geçmek isteyen biri varsa geçmekten çekinmesin

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - SoulForged - 17-07-2021

Bugun etkınlıge kımler katılıyor ?

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Yukare - 17-07-2021

Bugün ve bir sonraki hafta şehir dışında olduğumdan dolayı katılım gösteremeyeceğim.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Justicar - 17-07-2021

Oyun kuruldu.

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - SoulForged - 17-07-2021

Benim de acil isim cikti gelemiyorum

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Duman - 17-07-2021

Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk

ANNO 1800 - Multiplayer: Haziran 2021 - Justicar - 17-07-2021

Rehost.