Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor (/konu-forum-oyunu-osmanli-diriliyor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 20-08-2018

(20-08-2018, 16:23)Sübaşı : @PashaZade @HulkSpider03
Gençler kendinize gelin ciddi ciddi devlet yönetmiyoruz eglenmeye bakıyoruz bırakında isteyen istediğini seçsin :P
Bu arada ben bir büyük cephane fabrikası açtım zaten. Tr Acenin benim şıkkımı verirken bir ipucu verdiğini düşünerek bu tur uçak fabrikası dedim.

Dert etme Sübaşı sıkıntı yok. Lakin Bulgar savaşının uzatılması hayalperestllikten başka birşey değildir bence.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Feldmarschal - 20-08-2018

(19-08-2018, 23:58)PashaZade :
(19-08-2018, 23:33)Feldmarschal : A)Şirketleri Satın Alalım.

Ama blok şekilde alınacağı için normal bedellerinin %40 altına almayı teklif ediyorum.

Reis Steam'a gelmiyorsun, göremiyoruz seni. Gel de sohbet edelim bir ara şu oyunlar hakkında :D

Anca be paşa bayram şu bu derken bilgisayar 10 gün oldu belki el sürmüyorum bayram bitsinde :D

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 20-08-2018

Bayram bitsin Cihan harbi için çok kafa yoracağız seninle. Bağlantıyı koparmak olmaz şimdi bu dönemde :D

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Hatake Kakashi - 20-08-2018

@HulkSpider03, ben anlaşma yapmayı reddedince savaş devam etmiyor, sadece ben ayrılıyorum. Gerisi diğer askeri lidere kalmış. Ha eğer o da anlaşma yapamazsa o zaman savaş devam eder.
Edit: Zaten açıklama yapılmış, görmemiştim kusura bakmayın :)

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 20-08-2018

@EspadadelAlba
(İsmin zor unutmuşum iki turdur oO işte cepten yazdım genelde bakamıyorum bütün detaylara unutursam yazın ) Yazıyorum şimdi yanıt verince bir tur daha yazıcam sana.

Osmanlının elindeki tek zırhlı porjesi için özel bir top üretmeyi planlarsın. Geminin bilinen özelliği yüksek oranda top sayısı ve aşırı yavaşlığıdır.

A)Yüksek menzilli toplar yapalım.
B)Düşük menzil ama isabet oranı daha yüksek olsun.
C)Orta seviye bir menzilde delme oranı daha yüksek toplar üretelim.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - EspadadelAlba - 21-08-2018

A)Yüksek menzilli toplar yapalım.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 22-08-2018

Yeni tur ne zaman gelecek?

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 22-08-2018

Portekizden gelen kaynaklar şuanda gemilerle taşınsada savaş zamanında bu gemilerin güvenliği donanmaya büyük bir yok olacaktır. Bu aşamada birkaç adım düşünürsün.

A)Kaynak üretimini azaltarak ülke içinde bir depo oluşturalım.
B)Savaş başladığında Portekiz ile antlaşmaları bozalım
C)Bütün kaynakların Limanlara kadar portekiz tarafından getirilmesini isteyelim. (Portekiz savaşa katılmadığı sürece gemilerin saldırılmaması için tarafsız kalması amaç)

@Sübaşı
Uçak üretimi için detaylı bilgiye sahip olmasanda yavaş yavaş seri üretime başlamak için hazırlanırsın. Ancak üretimler tecrübesizlik ve yeterli bilgi olmadığı için şuanda çok yavaş işlemiştir. 1 Ayda 12 Uçak hazırlanmıştır. 

A)Uçaklarda kaliteye önem vermeden seri üretelim.
B)Üretim yaptıkça tecrübe kazanılacaktır. 
C)Yeterli iş tecrübesi kazanılana kadar çalışma saatlerini arttıralım. 

@'İlber Ortaylı'
Gemi limana indirildiğinde gemi mühendisleri ile iletişime geçersin. Birisi aradan önüne atlayarak ' Bu şekilde olacağını tahmin etmiştim yüksek sayıda silah ve ağır zırh sebebiyle şuanki motorlar yeterli olmayacaktır. Bu konuda bizim önerebileceğimiz birkaç şey var ancak gemi projesini tamamlayan kişinin yardım etmesi daha doğru olurdu ' diyor.

A)Mühendislerden gemi motorlarını fazla yakıt kullanarak gerektiğinde anda zorlayabilmek için destek isteyelim (Güvenli Değil) 
B)EspadadelAlba'ya bırakalım. (Onada şık vericem ) 
C)Yeni bir destek motor yapımı talep edelim. (Oyuncu olan mühendisler yapmayacağı için sorun olma ihtimali daha yüksek )

Varna Anlaşması

Feldmarschalin talepleri kabul edildi. 

Askeri Liderler'e yakında savaş olabileceği için tercih edecekleri savaş alanını seçme hakkı verildi .Bölgede önceden hazırlık yapma şansınız olacak. 

A)Mısır Cephesine git
B)Rusya'ya karşı Doğu Cephesine git. 
C)Bulgaristan Sınırında Kal. (Müttefiklere yardım'A gidebilecek ) 
D)Küveyt'e git. 

Bir prototip oluşturursun ve tamir ve hasar oranını değiştiremk adına değişiklik yaparsın. Yüksek sayıda seri ateş'in oluşturduğu yan etkilerin önüne geçmek için Isıya dayanıklı maddeler kullanırsın. Ateş isabet oranında karada test etsende gerçek bir prototip uçak bulunmadığı için şuanda test etmen mümkün değildir.

A)Yapılan uçaklardan birini test amaçlı kullanalım.
B)Aaz sayıda üretilen uçağı harcıyamayız projeyi bitirelim ve gelecek savaşta general olmak için başvuralım (Sen yada Hulkspider biriniz seçilecek)
C)Hedef olarak yüksekte uçan kuşları nişlan alalım. Vuramasakta merminin geçtiği yakınlık ile isabet oranını hesaplayabiliriz. 

Kışın silahların donması yüksek derece soğuklarda askerlerin parmakları donması bu dönemde savaşı çok zorlamaktadır. Özellikle soğuktan donan parmakların büyümesi sebebiyle silahın tetiğini çekemeyen askerler dahi geçen senelerde görülmüştür. 

A)Askerlere soğuğa karşı eldiven dağıtılsın.
B)Silahlarda çelik yerine demir kullanalım. Ateşlendiği sırada demir ısınacağı için en azından parmaklar büyümeyecektir. 
C)Bunlarla uğraşacak zamanımız yok,cepheye general olarak gitmek için başvuralım (İkinizde seçerseniz gene ufak bir oyun oalcak aranızda ) 

Ağır kruvazör üretimi devam ederken savaşın yaklaşması durumunda liman ve sahil güvenliği için bir adım atman önerilir.

A)Sahillere uzun menzilli toplar yerleştirelim(Kara üretimindeki toplar buraya harcanacak ) 
B)Limanlara doğru ilerleyen yollara mayınlar döşeyelim. (Üretim gecikecek)
C) Donanma bizi koruyacaktır. Biz üretime odaklanalım (Üretim biraz kısalacak)

@25itroy25
3 Tarafımız denizle çevriliyken birde Portekiz gemilerini korumak gibi bir görev verilmiştir donanmaya. Ancak savaş zamanında bunlardan hangisinin öncelik olacağı ise sana bırakılmıştır.

A)Karadenizi Türk gölüne çevirmemiz önceliktir.
B)Ege önceliğimiz olacaktır.
C)Akdeniz önceliğimiz olacaktır.
D)Gelen ticaret gemilerini korumamız önceliğimiz olacaktır. 

Top menzillerini arttırmak için aklına bir kaç senaryo gelsede bir yandan zırhlının yaşadığı sorunlarıda duyum alırsın.

A)Top namlularını daha uzun tutalım. 
B)Topların dikey açısını arttırabilir isek mesafeside ona oranla artacaktır.
C)Öncelikle zırhlının sorununu çözelim. 

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Onur34 - 22-08-2018

@HulkSpider03'e uygunsa ben cepheye gidebilirm.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - EspadadelAlba - 22-08-2018

C)Öncelikle zırhlının sorununu çözelim. 

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 22-08-2018

C) yeterli tecrübeye ulaşana kadar çalışma süresini artıralım.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Wayfear - 22-08-2018

B)Limanlara doğru ilerleyen yollara mayınlar döşeyelim. (Üretim gecikecek)

Hulkspider03 ve Onur34'ten birisi general olacak ww1 de ayrıca general olmak isteyen var mı (ön koşul kendi rolünü şuanda yapan 2 kişi olması lazım 1si gelebilir sadece )

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 22-08-2018

(22-08-2018, 11:59)Onur34 : @HulkSpider03'e uygunsa ben cepheye gidebilirm.

Üzgünüm ama ben de savaşta dahil olmak istiyorum Onur.

C)Bunlarla uğraşacak zamanımız yok,cepheye general olarak gitmek için başvuralım (İkinizde seçerseniz gene ufak bir oyun oalcak aranızda )

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 22-08-2018

D)Gelen ticaret gemilerini korumamız önceliğimiz olacaktır. eğer Onlar Batarsa itibarımız yerle yeksan olcaktır.o yüzden emanete sahip çıkmalıyız

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Feldmarschal - 22-08-2018

B)Rusya'ya karşı Doğu Cephesine git.

Rus tehlikesi ciddi bir mesele
Askerlerin soğuğa karşı dayanması için @HulkSpider03 bişeyler yapalım generallik yine olur ama askerler donarsa geri gelmez

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - İlber Ortaylı - 22-08-2018

B)EspadadelAlba'ya bırakalım. (Onada şık vericem )

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 22-08-2018

@TR Ace neden benim turum aynı?

(22-08-2018, 20:09)PashaZade : @TR Ace neden benim turum aynı?

Bu turki hatamızı bulduk. Neyse en azından Espadelalbası unutmadık bu sefer :D .
Değiştiriyom dur.
@PashaZade tamamdır. Eskileri kontrol ederken yanlış şeyi kopyalımışım .

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Hatake Kakashi - 22-08-2018

D)Kuveyt'e git.