Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor (/konu-forum-oyunu-osmanli-diriliyor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Onur34 - 03-08-2018

H)Makineli Tüfekler için proje yapalım.
CoH'tan öğrendiğim bir şey varsa o da makineli tüfeğin çok önemli bir şey olduğu.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 03-08-2018

(03-08-2018, 14:45)TR Ace :
(03-08-2018, 14:25)Sübaşı : @TR Ace beni de bi yere ekleyebilir misin ?

2. Askeri fabrika uygun mudur denizde olur

Farketmez ikisi de olur sen seç

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 03-08-2018

bende katılabilirmiyim

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - EspadadelAlba - 03-08-2018

E) Zırhlılar için proje yapalım.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 03-08-2018

(03-08-2018, 19:06)25itroy25 : bende katılabilirmiyim

hmmm. 2. Deniz Sanayi olarak katılabilirsin istersen istiyorsan şıkde seç katılmak istiyorum diyerek ekliyeyim.

(03-08-2018, 19:04)Sübaşı :
(03-08-2018, 14:45)TR Ace :
(03-08-2018, 14:25)Sübaşı : @TR Ace beni de bi yere ekleyebilir misin ?

2. Askeri fabrika uygun mudur denizde olur

Farketmez ikisi de olur sen seç

Aldım 2. Askeri Fabrikaya

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 03-08-2018

tamam öyle katılayım bari c daha büyük limanlaryapalım

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Hatake Kakashi - 03-08-2018

F)Kapı Kulu adında özel bir komando birliği yetiştirmek için ağır eğitime başlayalım.

Tamamdır siz söyledikçe notepad'e kaydediyorum daha rahat olsun diye bugün herkes söylerse 2. turu ya gece ya yarın girerim.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Feldmarschal - 03-08-2018

C)Orduya Günde 8 saat ağır eğitim verelim.

Daha savaş yokken askerleri ağır bir eğitime sokalım pişsinler

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 03-08-2018

D)Balkanlardan gelen türk işçileri madenlere akıtalım.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 03-08-2018

E) Zarar etmekte olan küçük türk işletmelerini sanayiye katmak için satın alalım.

@Wayfear @İlberOrtaylı @HulkSpider03 kaldı sadece.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 03-08-2018

F)Hafif Uçak Projesine başlayalım. (Kendi uçak modelimiz yok )

Hava savunmamız olmazsa bir hiçiz

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Wayfear - 03-08-2018

C) Balkanlardan gelen insanların bir kısmını ülkedeki limanlarda çalışmak ve limanları büyütmek adına kullanalım.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 04-08-2018

@TR Ace nickinin arasında boşluk olanlar için kesme işareti koyuyorun @den sonra ve ismin sonuna @'allah verdi' gibi

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 04-08-2018

@'İlber Ortaylı' Şöyle mi ? Bir sen kaldın bu arada boş bakit vakitte seçersen yeni turu koyucam.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 04-08-2018

tr ace benide listeye 2. deniz direktörü olarak yazarmısın rica etsem

Ekledim. Zaten almıştım seçtiğin şıkkı felanda notlara orayı güncellemeyi unutmuşum.

@'İlber Ortaylı' nın işi olabilir. Saat 3'e kadar seçmez ise turunu boş geçeceğim. 2.Turda aynı şıklar ile seçim yapabilir.

[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor 2.Tur Savaş Yakında - TR Ace - 04-08-2018

Onur34
Ordu hem silah hemde destek ekipmanları açısından genel olarak geride kalmıştır. Türk Mauserleri piyade tüfeği olarak yeterli iş yapsada makinalı tüfekler nerdeyse tarih öncesidir. Bu konuda kendin isim vereceğin bir makinalı tüfek projesi için hazırlıklara başlarsın ancak nasıl bir silah istediğinden henüz emin değilsindir. 

A)Her piyade birliğine verilebilecek hafif bir makinalı tüfek 
B)2 Kişi tarafından taşınacak biraz daha yüksek ateş gücüne sahip bir makinalı tüfek
C)4 Kişilik bir ekip tarafından kontrol edilecek ağır ama yüksek ateş hızı ve kapasiteye sahip bir ağır makinalı tüfek 

HulkSpider03
Bu dönemde şuanda uçakların savaşa dair etkisini pek çok kişi farketmesede sen uçakların savaş alanında çok büyük bir etki yapacağını düşünürsün. Düşman hatlarını açmak,keşif görevlerinde kullanmak yada piyadenin önünü açmak gibi görevleri daha hızlı ve çevik bir uçak ile yapabileceğini kanıtlamak istersin. Dünyanın henüz yeni yeni geliştirmeye başladığı uçaklar arasında ülkeninde senin imzanı taşıdığın bir uçağa sahip olmasını istersin. Ama öncelike uçağın genel amacına karar vermek gerekecektir.

A)Avcı Uçağı ile gökyüzünü kontrol edelim. Kara savaşına etkisi olmasada düşman uçaklarını indirebilmeliyiz.
B)Keşif Uçakları Hızlı ama çevik uçaklarımız düşmanın pozisyonunu askere ve topçulara en iyi şekidle bildirebilmeli
C)İki amaç içinde kullanabileceğimiz ama iki rolde de daha az etkili bir uçak geliştirelim. 

Hatake Kakashi
Ülkedeki askeri kamplar arasından en iyileri toplayarak İstanbul'a yakın bir yerde bir araya getirirsin. Bu birlikler için özel bir eğitim alanı oluşturulmuş ve ülkede eşsiz bir şekilde eğitim almak için hazırlanmaktadırlar. Ancak öncelikle bu birliklerin ilk amacının ne olacağına karar vermek zorundasın.

A)Yakın Muharabe öncelikli eğitim verelim. Bu birlikler komando olacak.
B)Mühendislik eğitimi verelim. Bu birliker ordunun önüne takılan nehirlerde köprü inşa edecek,savaş alanlarında en önde ilerleyerek mayın temizleyecek.
C)Yıldırım Tümeni oluşturalım. Bu askerlerin tamamı tek bir tümen olarak savaş alanlarında en hızlı şekilde hareket etmek için motorlu araçlar kullanacak ve kendi birliklerinizin yenik düşmesi durumunda en hızlı şekilde bölgeye giderek açıkları kapatmayı amaçlayacak. 

Feldmarschall
Eğitimlere başladığında başlangıçta ana konuları disiplin vb. üzerinden geçerek öğretsende askerlerin genel olarak nasıl eğitileceği ve neye öncelik verileceği henüz belli değildir.

A)Asker güçlü olmalı (Ağır teçhizat taşıması daha kolay olacak savaş alanında )
B)Asker hızlı ve çevik olmalı (Askerler daha yavaş yorulacak savaş alanında)
C)Silah ve hançer kullanma konusunda detaylı eğitim verilmeli

PashaZade
Çoğu batmak üzere olan fabrikaları hükümetin desteğiyle satın alırsın. Üretimine katkıda bulunmak için küçük çaplı fabrikalar kullanıma hazırlanmıştır. Ancak demir sıkıntısı mermi ve top üretimini zora sokmaktadır. 

A) Silah üretimine öncelik verelim.
B) Top üretimine öncelik verelim.
C)Mermi üretimine öncelik verelim. 
D) Balkanlardan gelen işsizler türkleri ülke içindeki madenlere gönderelim. 
E)Top üretimini tamamen durduralım. Silah ve mermi üretimi gerekli sadece. 

Sübaşı
Ülkedeki kömür madenlerine yeni işçilerin büyük bir kısmını belirli bir maaş karşılığında gönderirsin. Demir için ise yurt içinde Karabük'te yeni bir kaynak bulunmuş ve emrin üzerine kazılar başlamıştır. Demir için sıkıntınızı gelecek dönemlerde az da olsa azaltmak adına iyi bir adım olacaktır. 

A) Silah üretimine öncelik verelim.

B) Top üretimine öncelik verelim.
C)Mermi üretimine öncelik verelim. 
D)Kömür madenini genişleterek ihtiyaç fazlası kömürü dış ülkelere satalım. 
E)Demir madenini genişleterek işçi alımını arttıralın. 
F)Silah ve mermi üretimine öncelik verelim. 
G)Sadece top ve mermi üretelim.

Wayfear ve 25itroy25
Aydın'da ve Manisadaki eski limanlarda verdiğiniz emir üzerine büyük çalışmalar başlamıştır.Ancak büyük devler ile yarışabilecek kadar büyük bir liman yapımı nerdeyse imkansız olarak gözüksede ülkede yeni açılan demir madeni ufakta olsa bir umut olmuştur. 

A)Devlerle yarışabilecek bir liman yapmak için devletten yardım isteyelim. (Savaş gemisi inşaatı ve tamiri için gereklidir. Sübaşı D'yi seçer ise bu şıkkın kabul edilme ihtimali artacak)
B)Şimdilik kendi zırhlımızı üretebileceğimiz kadar bir liman bize yeterli olacaktır. 
C)Bu konu net değil iken inşaatı tamamladan farklı bir limanı daha büyütelim (2si aynı anda tamamlanacak ama a ve b şıkkı tekrar gelecek bir sonraki turda )

Espada Alba
Denizde osmanlı donanması 13 gemilik bir filoya sahip olsada en büyük gemisi eski model bir savaş kruvazörü ve onun ardından 2 adet hafif kruvazör ve muhripler takip etmektedir. Filonun bel kemiği olması adına İngiltere ve Fransadan gemi alınsada gemiler Osmanlıya gönderilmemiştir. Sende bu konuda en doğrusunun Osmanlının ihtiyaçlarına uygun özel bir zırhlının yapılması olacağını düşünürsün.

A) Zırh ve Hız Öncelikli bir zırhlı projesine başlayalım.
B)Ateşgücü ve Zırh öncelikli bir projeye başlayalım. 
C)Hız ve Ateş gücü öncelikli bir projeye başlayalım. 

İlber Ortaylı

A)Deniz Mayınları için ufak değişikliğe gidelim.
B) Muhrip için bir proje yapalım 
C)Hafif Kruvazörler için bir proje yapalım.
D)Ağır Kruvazörler için bir proje yapalım
E)Zırhlılar için bir proje yapalım
F)Yeni Model Savaş Gemileri için proje yapalım (çok daha uzun vakit alacak ) 
G)Gemilerde kullanılacak silahlar için ufak bir değişikliğe gidelim. 

Not:2 Tur sonra 2.Balkan savaşı başlayacak ve Osmanlıda katılacaktır. Sadece kara savaşı olacağı için 2 Oyuncu general olarak sivil rolünü savaş süresince bırakacak. Aranızda bu başlık üzerinden konuşarak karar verebilirsiniz kimlerin general olacağına ek olarak belirteyim Aynı rolden iki kişide general olamaz. Örneğin askeri fabrika direktörü iki kişiden sadece 1'i olabilir rollerin şuanda boş kalmaması gerekiyor.