Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor (/konu-forum-oyunu-osmanli-diriliyor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - EspadadelAlba - 09-08-2018

A)Kendi donanmamız için özel top projesine başlayalım.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 09-08-2018

Portakal kafirine bak. Bir İstanbul'dan imtiyaz istemediği kalmış. @sübaşı istersen sen petrol seçeneği seç de ben de kendi şıklarımdan b'yi seçeyim. Böylece anlaşmayı daha az kazıkla sağlamış oluruz.

Üçüncü şık için umduğum şey ise dünya savaşı çıktığında Portakallarla aynı tarafta olmamak.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 09-08-2018

B)Dönemin Topları boyutunda yeni bir proje yapalım.

Ayrıca sizden ileride ya da şimdi uçak fabrikası açmanızı talep ediyorum. WW1'de hava üstünlüğü elde edersek savaşı kazanmamız daha kolay olur. Uçaklarımı üretmenizi rica edeceğim :D.

Toplarıma da önem verirseniz de sevineceğim.

Top fabrikalarını yapmama sen karşı çıkmıyormuydun? Git Zimbabwe'de üret toplarını.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Wayfear - 09-08-2018

A)Zırhlı'nın üretimine başlayalım (İkiniz beraber seçerseniz daha kısa sürecek 1 tur )

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 09-08-2018

a)
Zırhlı'nın üretimine başlayalım (İkiniz beraber seçerseniz daha kısa sürecek 1 tur )

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 09-08-2018

A) Musul çevresinde petrol rafinerileri açalım.

B)İkinci kural mümkün değildir. Kömür savaş zamanı için stoklanmakta ve gerektiğinde yurt dışına satılabilmelidir.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 10-08-2018

(09-08-2018, 18:25)PashaZade : Top fabrikalarını yapmama sen karşı çıkmıyormuydun? Git Zimbabwe'de üret toplarını.

Ben size top değil tüfek geliştirmelerini fazlaca yapmayın dedim. Her geliştirme denenince süngüye muhtaç kaldık ve tekrardan uçak ve toplarımın yapılmasını talep ve rica ediyorum.

Ve edirne odaklayı saldırmayın tüm balkanı hedefleyin.

Hedefiniz ay olsun olmazsa yıldızlara tutunursunuz :)

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 10-08-2018

Ben hiçbir zaman tüfek geliştirmelerini savunmadım. Şu zamana kadar her zaman top odaklı işler yaptım. Neyse yine de farketmeyecek çünkü siz isteseniz de istemeseniz de iyi toplardan üreteceğiz.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 10-08-2018

Kapışmaya gerek yok .Herkes farklı düşünebilir sadece belirteyim top yada silahta gelistirme oldugunda her zaman sin modeli uretilecek ucak icin ise fabrika gerekli

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - İlber Ortaylı - 10-08-2018

B)Zırh delmek öncelik olmalı

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 10-08-2018

Ülkenin para birimini bir an evvel dolar yapalım bence bundan bi 100 sene sonrası için liranın garantisi yok torunlarımız rahat yaşasınlar ilerde çıkacak Iphone X leri rahat alabilsinler

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 11-08-2018

Hatake Kakashi'den seçtikten sonra boş bir zamanda ayarlayıp koyacağım turu.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Hatake Kakashi - 11-08-2018

C)Hücuma Devam Edelim.
Aynı zamanda arkadan topçular destek verecek.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 11-08-2018

2.gün olacak oyunculardan oyunun soğumaması için zamanında mesaj atmalarını rica ediyorum.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 11-08-2018

Feldmarschal'Da kalmış son olarak. Onun dışında diğerlerinin turunu kaydettim.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 11-08-2018

@TR Ace insanları etiketle bence turu girerken. Ben de bazen unutuyorum mesela unuttuğum zamanlarda şans eseri pashazade beni etiketlemiş ordan görüp girdim.
@Feldmarschal

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Feldmarschal - 12-08-2018

Taktik Hücuma devam edelim geceye kadar mevzilerde siper altina içeri doğru tek kişilik siperler kazdırıp gündüzü siperde geçirip geceyi bekleyelim saldırı bekleyen düşmana ise gece saldırı pozisyonuna geçip merkezden makineli atışı ve yalandan bir taarruz başlatalım odak noktasını merkezden saldırı olduğuna inandırınca kanatlardan saldıraya geçip bir sonraki siperi alalalım alınca süvarileri sahaya sürüp kaçanları kılıçtan geçirip topların mevzilendiği tepelere gece saldırısını devam ettirip ağır toplarını saf dışı bırakmaya çalışalım askerlerde bu sefer siperde durmadan tekrar saldırıya kalkacak ve hakim tepedeki toplara yönelicek toplar ele geçirince bulgar mevzilerine atış sağlanacak böylelikle düşman top atışı altındayken askerlerimizin üzerindeki baskı azaltılacak @TR Ace etiketle kanka görmemişim kusura bakma @sübaşı etiketleyince gördüm

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 12-08-2018

Uçaksavarların için ateş gücüne karar versende kullanılış şeklide savaş alanındaki etksiini büyük oranda etkileyecektir. 

A)Uçaksavarlar küçük boyutta olsun ve tekerlekler ile çekilsin. 
B)Uçaksavarlar orta boyutt olsun Motorize araçlar ile çekelim (daha yüksek üretim maliyeti ) 
C)Uçaksavarlar büyük ve cephede sabit olsun. Taşınması gerektiğinde parçalanıp bir sonraki bölgede yeniden kurabilmeliyiz(daha düşük maliyet ama mobil değil ) 

Osmanlıya özel bir top yaptığında bu topun diğer ülkelerden ayıran bir cephanesi olması gerektiğinide düşünürsün. 

A) Daha etkili patlayıcı mermiler (daha yüksek cephane maliyeti ) 
B)Delici Mermiler (hedefin önünde tahtada olsa delip geçmek için patlayıcı etkisi düşük ) 
C)Yanıcı Mermiler 

Bulgaristan Savaşı
Hatake Kakashinin durmaksızın saldırısı birliklerinin büyük bir kısmında kısıtlı olan cephanenin nerdeyse bitmesine sebep olmuştur. Fabrikalardan yeni üretilen cephaneler bölgeye gönderildiğinde çoğunluğu mecburi olarak bu birimlere dağıtılmış ve Feldmarschal'in saldırısı için yeterli kaynak bulunamamıştır. Düşman gece saldırısına hazırlık olsada merkez'e başlıyan ağır saldırı sonucunda Bulgarlar birliklerinin büyük bir kısmını merkez'e çeker. Bu hamleyi gördüğü anda Osmanlı birlikleri düşmanın kanadına saldırarak son cephaneleri ve yakın savaş ile düşmanın kanatlarını düşürmeyi başarır. Etrafı çevrilen bulgar kuvvetleri için çekilmek en mantıklısı olsada savaş başlamadan kurdukları taktiğe Türklerin düşmesini onlar bile aslında beklemiyordu.

(Bulgaristan olarak 2 tur önce düşündüğüm atktik şuydu 1 tur geri çekilecekler Osmanlı birliklere kanatlara yoğunlaştığında merkez'e ağır ateş altında saldırı düzenleyip Türk birliklerini 2 taraf'a ayırmaktı ) 

Sağanak Makinalı tüfekleri Bulgar birliklerine bir süre kan kustursada cephane eksikliğinden sustukları anda bulgarlar Osmanlı birlikleri olabildiğince yakın savaşa girmeden cephanesiz birlikleri vurmaya başlamıştır. Ara Ara Bulgarların üstüne hücumlar yapılsada Bulgar makinalı tüfekleri ağır zayiatlar verdirince Osmanlı birlikleri merkezini kaybetmiş şekilde Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılmıştır. Bulgar birliklerinin önünde duran tek tümen ise Merkezin çöktüğünü haber alınca Hatake Kakashi tarafından bölgeye gönderilen 1.Kapı Kulu Yıldırım Tümenidir.

A)Düşmanın etrafını çevirelim. 
B)Kendi kanadımı düşmana bırakıp düşmanın önüne geçelim ilerlemelerine izin veremeyiz. 
C)Düşmanın arkasına cephane depolarına sarkalım.

Not:Savaşın son turu. 

Portekizlilerin yaptığınız petrol hamlesi ve ikna kabiliyetin ile biraz susturursun. Ancak gemi güvenliğinden vazgeçilmediği için bu şart kabul edilmiş sayılmıştır. Portekizliler önceden belirttikleri 2 koşul yerine bir ek daha yaparlar. 
Amaçları Osmanlı içinde bulunan ve gemi yapımında kullanılan Kromium'dur bu konuda bir şehirde bunun için maden açmayı ve çıkardıkları madenlerin satış değerinin %25ini Osmanlıya ödemeleri karşılığında kalanı ülkelerine taşımak isterler. Bu anlaşma iki ülke savaş durumunda olmadığı sürece devam edecektir.

A)Koşullar uygundur.
B)Karşı Koşul Öner.
C)Koşulları Reddet. Başka ülkeden buluruz kaynağımızı. 

@Sübaşı 
Petrol dünya'da yeni yeni değer kazanmaya başlamış bir kaynaktır. İleride pek çok farklı araç için daha kullanılacağı düşünülen petrol yatakları Osmanlı sınırları içerisinde bolca bulunduğu için bu konuda bir adım atmak istersin.

A)Dev bir rafineri açalım(zaman alacak)
B)Şimdilik orta seviye bir rafineri açalım (1 tur daha lazım )
C)Düşük seviye bir rafineri yeterli (bu tur bitecek )

@Wayfear ve @25itroy25
Osmanlının ilk zırhlı gemisinin yapımı devam ederken işçilerin gittikçe yorulduğunu ve işten yorgun düşmeye başladıklarını görürsünüz. 

A)İşçiler'e bir seferlik izin verelim.
B)Gemi yapımı aksamamalı
C)İşçilerin bir kısmına izin verelim. 
D)Farklı bir önerim var.

@İlber Ortaylı 
Torpidoları daha ince ve daha kalın bir başlıklarla oluşturarak erken patlamalarının önüne geçmek ve olabildiğince düşman zırhlısının içerisinde patlaması adına bir başlık oluşturursun. Torpidoların düşman gemisinin sistemlerine yakın patlaması ayrıca elektronik sistemlerede zarar verecektir.
Projeni tamamladığında üstlerinden bir teklif alırsın.
Zırhlı bittiği taktirde kaptanı olman önerilir.

A)Olabilir.
B)Görevime devam etmek istiyorum. 

@Espada Alba 
Osmanlıya özel topları yapacağın gemi tipi

A)Zırhlı
B)Ağır Kruvazör
C)Hafif Kruvazör
D)Muhrip