Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor (/konu-forum-oyunu-osmanli-diriliyor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 14-08-2018

(14-08-2018, 01:57)Feldmarschal : Bulgarların cephaneye çökersek iyi olucakta üç beş atımlık cephane olursa müstehak zaten kaybetmek

Biz senle ortak düşünmüştük zaten gece saldırısını ayrıca yaptığını da söylüyorsun yani asıl sitemim mermi üretilmemesine. Ayrıca isterseniz toplu bir saldırı planı düşünebiliriz.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 15-08-2018

Ülkede Açılan Portekiz madenleri Osmanlı ekonomisine ufakta olsa bir katkıda bulunmaya başlamıştır. Sende asıl işine geri dönersin.

A)Cephane üretimine öncelik verelim.
B)Hazırda bulunan bir fabrikamızı uçak fabrikasına çevirelim. (Önceden yaptığun top fabrikası değiştirelemiyor. Oyunun başında var saydığım büyük fabrikalardan biri olucak seçer isen)
C)Yeni ve Modern Bir Uçak Fabrikası açalım.
D)Üretim oranlarımıza dokunmadan yeni bir fabrika açalım.
E)Demir Madenlerini genişletmek için çalışalım.

@Sübaşı
Rafinerinin inşaatı sürerken bölgede ingilizlerin ortalığı karıştırmayı düşündüğünü anlarsın. Bu konuda bölgede güvenliğin sağlanması için.

A)100 'e yakın Er 24 saat bölgede dursun.
B) İşçiler dışında bölgeye kimse giremesin.
C)Fabrikada çalışan işçiler Sadece Anadoludan getirilen Türkler olsun. Fabrikayada az sayıda nöbetçi er bırakalım.

@İlber Ortaylı
Zırhlı deniz'e indirilirken gelen teklif üzerine geminin kaptanı olursun. Emrinde 3000 kişilik bir mürettebat ve yeni bir Osmanlı zırhlısı vardır. Gemi adeta bir kaleyi andırıyordur ancak gemi hızının büyük bir sorun olacağı şimdiden açıktır. Bu konuda gemide oluşabilecek aksaklıklar içinde seçkin bir mühendis ekibi istesende mürettebatın çoğu henüz tecrübesizdir.

A)Osmanlı Devletinden gemi mühendisi isteyelim.
B)Elimizdeki mürettebata bir tur eğitim verilsin.
C)Zamanımız yok. Deniz'e açılalım. Mürettebat antrenmanlarda yavaş yavaş gemi kullanımında ustalaşacaktır.

Bulgaristan Savaşı

Feldmarschall'in düşman arkasına sarkmaya çalışması düşman tarafından ön görülerek bulgar birliklerinin bir kısmı arkaya sarkmıştır. Bunu fırsat bilen Hatake Kakashi Fledmarschallin peşine düşmek için 2ye ayrılan buglar birliklerini yeni gelen cephanelerin tamamının kontrolünü alıp orduya dağıtarak bulgar birliklerinin yarısını kuşatmayı başarır. Düşük sayıdaki bulgar birlikleri bu kuşatmadan çıkabilecek olsada iki tarafında ağır zayiat vereceği savaş bu şekilde sonlanacaktır. Askeri Liderler ise Osmanlı Devletini Temsilen Anlaşma Masasına Oturmuştur.

Bulgaristanın Teklifleri

Edirne Bölgesi Osmanlıya Devredilecek ancak Bu bölge tamamen silahsız kalacak. Osmanlı birlikleri askerlerini İstanbul çevresinde tutabilir.
İki tarafta savaş esirlerini serbest bırakacak
Bulgaristan Savaştaki mağlubiyeti üzerine Osmanlı devletine bir süre belirli bir bedel ödeyecek (Ülke ekonomisini çok az arttıracak )
Osmanlı Devleti Bulgaristan toprakları üzerindeki bütün haklarından ve gelecekte taleplerinden vazgeçecek.
Bölgedeki Bulgar Şirketleri ve madenleri Çalışmaya devam edecek.
Not:Bulgaristandan istediğiniz bir talep varsa yazabilirsiniz ama öncekileri kabul etmiş sayılacaksınız.

Şık yok bulgar devletinin üstüne gitmek istediğiniz koşulu belirtin. İkinizde aynı koşulu seçebilirsiniz.

ufak bir model uçaksavar oluşturmaya çalışsanda ateş gücü çok düşük olduğu için istediğin yüksekliğe atış açılamıyor yada atış açılsada isabet oranı çok düşük durumda kalıyor. Bunun önüne geçmek için.

A)Daha büyük uçaksavar yapalım.
B)Uçaksavar toplarını daha uzun tutalım.
C)Cephane itişini hızlandırmak adına çalışalım.

Patlayıcı Mermilerin etkisi büyüktür ancak  üzerine çalışırken mevcut topların pek çoğunun birden fazla ateşten sonra yüksek tepmeye dayanamayarak parçalandığını görürsün.

A)Topu çelikten üretelim (Maliyeti artacak )
B)Tungsten namlu kullanırken tepmenin önüne geçmek için birşeyler arayalım.
C)Cephanenin gücünü düşürelşim.

@Wayfear ve @25itroy25
Savaş zamanı geldiğinde hanginizin amiral olacağı belirsizdir. Bu konuda karar vermek adına ufak bir oyun oynanır. Bir düşman muhribini yok etmek için en etkili yöntem nedir Bu soruya cevap vermeniz istenir ?

Şık yok.Amiral olmak istemiyorsanız istemiyorumda diyebilirsiniz. 2Nizde istemiyorum derseniz size ayrı bu turu yeniden yazabilirim.

Ek Not: Önemli bir toplantım var işte dün foruma giremedim hiç bugünde 3 saattir kuafördeyim özür dilerim gecikme için. 

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Wayfear - 15-08-2018

Bir Kruvazördür :D .

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 15-08-2018

Bulgaristan'ın şartları son derece saygısızcadır. Topraklarımızda özgürce hareket bizim hakkımızdır. Generallere talebim daha çok zorlamalarıdır. Cephane ve daha fazla toprak istenilmesini rica ediyorum.

Bulgarlardan gelecek cephane ile(rica ediyorum bunu generallerden) A)Topu çelikten üretelim (Maliyeti artacak )'yı seçiyorum. Böylelikle hazineye binecek yük azalacaktır. Umarım :/.

Ayrıca ww1 için uçak, top ve mermi üretimine bir an önce başlamalıyız.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Onur34 - 15-08-2018

C)Cephane itişini hızlandırmak adına çalışalım. İstediğimiz kadar yukarı çıksın yeter bize

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 15-08-2018

C) Fabrikada çalışanlar sadece Türkler olsun ve az sayida nöbetçi kontrol etsin.
Milliyetçilik ayağına karışıklık çıkaramasınlar.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 16-08-2018

Paşalarımız için barış antlaşması hususundaki tavsiyelerim,

Edirne Bölgesi Osmanlıya Devredilecek ancak Bu bölge tamamen silahsız kalacak. Osmanlı birlikleri askerlerini İstanbul çevresinde tutabilir. yerine

unknown.png?width=864&height=411

Bölgedeki Bulgar Şirketleri ve madenleri Çalışmaya devam edecek. yerine

Bölgedeki Bulgar şirketleri ve madenleri çalışmaya devam edebilecek lakin yöneticilerinin yarısının Bulgar yarısının Türk olduğu bir Osmanlı-Bulgar İşletme Odası kurulacak ve buradaki kazanımlar iki hükümet adına karara bağlanacak.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Feldmarschal - 16-08-2018

Osmanlı Devleti Bulgaristan toprakları üzerindeki bütün haklarından ve gelecekte taleplerinden vazgeçecek.

Eğer aldığımız yerlerde asker koyup maden ve şirketlerin yönetimini Türk yönetimi devralırsa Bulgaristan üzerindeki hak ve iddiaları geri çekeriz

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 16-08-2018

ilk önce taktik anlayısıdır ve de o taktiği ne kadar iyi uygulayabildiğinizdir.kendi hasımıyla da batırılabilir.uzun menzilli top kaydıyla tabii

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 16-08-2018

(16-08-2018, 11:35)25itroy25 : ilk önce taktik anlayısıdır ve de o taktiği ne kadar iyi uygulayabildiğinizdir.kendi hasımıyla da batırılabilir.uzun menzilli top kaydıyla tabii

Yeni tur gelene kadar ikinizde şıkkınızı değiştirebilirsiniz. Pek çok yöntem var en efektifini bulan kazanmış olacak.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 17-08-2018

Yanitlamayan yanitlarsa iyi olur ona gire hazırlayacağım turu yavaştan

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - İlber Ortaylı - 17-08-2018

C)Zamanımız yok. Deniz'e açılalım. Mürettebat antrenmanlarda yavaş yavaş gemi kullanımında ustalaşacaktır.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 17-08-2018

D) Yeni bir fabrika açalım

Uçaklar stratejik bir önem bahşetmiyor. Anca çocukları güldürmek için üretmemiz doğru olur.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 19-08-2018

@Hatake Kakashi Müsait olduğun bir zamanda yanıt verirsin.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Hatake Kakashi - 19-08-2018

Bu toprakları bizler fethettik ve dilediğimiz gibi yönetme hakkına sahibiz. Şartlarını reddetmek ve o topraklarda hür bir şekilde hareket etmek için üzerlerine gidiyor, eğer kabul edilmezse savaşmaya devam edebileceğimizi de ekliyorum.

Fabrikan için temeller atılsada fabrikanın asıl üretimine karar vermen gerekmektedir.

A)Silah
B)Cephane
C)Top
D)Uçak Fabrikası

@Sübaşı
Rafineri inşaatın tanımlanmıştır. İstanbul'a geri dönersin. Avusturya Macaristan'dan aldığın haberlere göre ise Sırbistan sınırında Avusturya Macaristan ordusu gövde gösterisi yapmaya başlamıştır. En ufak bir olayın bile yeni bir savaş çıkarabileceği bu zamanda ülkenin ekonomik olarak bir adım daha ileri gitmesi için yeni hamleler düşünmeye başlarsın. Açılan cephane fabrikaları Bulgaristan savaşı sonrasında azda olsa stoklanmaya başlamışken gökler düşman elindedir. (Not Birinci Dünya savaşı başladığında sen yada PashaZade general olarak gideceksiniz kendiniz aranızda karar vermezseniz ben donanmacılara yaptığım gibi küçük bir oyun vereceğim. ) 

A)Cephane Fabrikası açalım.
B)Uçak Fabrikası Açalım. 
C)Ordu için ek ekipman üretelim (Kış ekipmanı dağ ekipmanları gibi ) 
DÜlke içinde kaynak taşımak için yeni tren yolları oluşturalım. 

@'İlber Ortaylı'
Yeni mürettabatın ile deniz'e açılırsın. Şuanda sana verilen görev portekiz ticaret gemilerine eşlik etmektir. 15 Günlük bir deniz seyahati sırasında geminin eksik yönlerini keşfedersin. Manevra kabiliyeti nerdeyse olmayan geminin ege bölgesinde rahat bir şekilde savaşması nerdeyse mümkün değildir. Ateş ve zırh'a önem verilmiş Zırhlı motor konusunda geride kalmıştır. 

A)Akdenizde portekiz konvoylarını korumaya devam edelim. 
B)Ege limanına çekilip mühendislerden yardım isteyelim. 
C)Karadeniz'de keskin manevralar yapmamıza gerek yok . Karadeniz bölgesinde Türk Limanlarını ve Zonguldaktan İstanbul'a deniz yoluyla taşınan kömürleri koruyalım.

Varna Anlaşması 

Bulgarlar Başta şirketlerin devrine karşı çıksada Feldmarschal'in baskısı önerine karşı bir öneride bulunmuşlardır. Fabrikaların devri yerine satılmasını önerirler. Hatake Kakashi'nin sert baskısı ise geri tepmiştir. Romenler ve Yunanlarla barışı yapan Bulgarlar . O kadar savaş istiyorsanız bu sefer 4 e bölünmüş bir Bulgar ordusuyla değil bütün kuvvetlerimizle karşılaşırsınız şeklinde yanıt vermişlerdir. 

A)Şirketleri Satın Alalım. 
B)Şirket Devri konusunda ısrar edelim. 
C)Antlaşma yok. (İkinizde bunu seçmezsenzi seçmeyen antlaşmayı terk etmiş sayıcam )

Ateşleme sistemlerini güçlendirmek adına ufak bir değişikliğe gidersin. Proje kağıt üzerinde hazır olsada üstünde biraz daha oynamakta sana kalmıştır. 

A)Proje Tamam daha fazla vakit kaybetmeyelim.
B)İsabet'i arttırmak üzerine çalışalım.
C)Dayanıklılığını arttırmak üzerine çalışalım (Bozulma oranını düşük tutmak için ) 

Top projen tamamlanmıştır. Bu turda ise savaşın yakın olduğunu düşünüp yeni bir projeye başlamama kararı alırsın. Onun yerine

A)Sağanak makinalı tüfekleri üzerinde geliştirme yapalım.
B)Ordunun kullandığı silahlarda geliştirme yapalım.
C)Kış Zamanı savaş için ekipmanlar üzerinde geliştirme yapalım. 

@Wayfear ve @25itroy25
Planlarınızı padişah'a belirtsenizde padişah karşı çıkarak şu şekilde cevap verir "Kağıt üzerinde şu şuna karşı iyidir sorusu sormuyorum. Denizde açık bir muhribi istediğiniz herhangi bir şekilde yakalamak ve yok etmek isteseniz en iyi taktik nedir ?" Şeklinde soruyu tekrar sorar. 

İkinizde bu konuda yeniden yanıt verin beyler çok anlaşılmamış galiba soru net belirteyim dedim. İkinizden birisinin ögrevine devam etmesi gerekeceği için hanginizin daha iyi olduğundan emin olmamız lazım. 

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Wayfear - 19-08-2018

Ben kaptanlık istemiyorum @25itroy25 yapsın :D.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Onur34 - 19-08-2018

C)Dayanıklılığını arttırmak üzerine çalışalım. Zaten fabrika az. Ürettikleri iki uçaksavardan biri bozulursa halimiz ne olur?

(19-08-2018, 15:59)Wayfear : Ben kaptanlık istemiyorum @25itroy25 yapsın :D.

Oda tamam derse o zaman değişiriz sorun yok :D .

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 19-08-2018

B) Artık bi uçak fabrikası açalım.