Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor (/konu-forum-oyunu-osmanli-diriliyor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 19-08-2018

benim için uygun

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 19-08-2018

@Wayfear
Donanma üretimi için Limanlara geri dönersin. Yakın dönemde başlayacak savaşta osmanlı donanması aşırı geri kalmıştır ama karadeniz'de üstünlük sağlamak hayla mümkündür. Bunun için ise

A)Muhrip üretmemiz gerek
B)Hafif Kruvazör üretelim
C)Zırhlı Üretelim. (Zırhlılar için şuanda tek bir model var ileride yeni bir model açılır ise iki şık olacak )
D)Ağır Kruvazör üretelim.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Hatake Kakashi - 19-08-2018

C)Antlaşma yok.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 19-08-2018

@TR Ace biri savaşa gidince diğerinin oyunu bitmiş mi olacak ?
Bide savaş zamanında yine böyle şıklar mı vereceksin yoksa kendi kendimize mi taktikler yapmamızı isteyeceksin ?

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 19-08-2018

(19-08-2018, 21:50)Sübaşı : @TR Ace biri savaşa gidince diğerinin oyunu bitmiş mi olacak ?
Bide savaş zamanında yine böyle şıklar mı vereceksin yoksa kendi kendimize mi taktikler yapmamızı isteyeceksin ?

Genelde şık vereceğim. Nadiren taktiği serbest bırakabilirim savaşa göre.

Biri savaşa gidince diğeri normal görevine devam edecek. Savaş olan sivil olarak devam etmeyecek sadece savaş boyunca

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 19-08-2018

Hee o zaman o küçük oyun neyse onu oynayalım bence. Şıklı olmasaydı uzun paragraflar ve taktikler konusunda uzman olan pasha komutan olsun derdimde madem sık vereceksin bende şansımı denemek isterim.
@PashaZade sen ne dersin ?

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Wayfear - 19-08-2018

D)Ağır Kruvazör üretelim.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 19-08-2018

Benim için farketmez ama top yapmak çok eğlenceli @Sübaşı

C)Top

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 19-08-2018

(19-08-2018, 22:22)PashaZade : Benim için farketmez ama top yapmak çok eğlenceli @Sübaşı

C)Top

Top mu ciddi misin? Mermi eksiğimiz varken :(

C)Kış Zamanı savaş için ekipmanlar üzerinde geliştirme yapalım.

Şu an savaştamıyız? Ayrıca herhangi çıkacak büyük bir savaşta sonradan da dahil olabiliriz bize saldırılmamışsa. O zaman mermi üretmeye başlarız sıkıntı yok.

Ayrıca dediğim gibi top yapmak çok eğlenceli.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Feldmarschal - 19-08-2018

A)Şirketleri Satın Alalım.

Ama blok şekilde alınacağı için normal bedellerinin %40 altına almayı teklif ediyorum.

(19-08-2018, 23:33)Feldmarschal : A)Şirketleri Satın Alalım.

Ama blok şekilde alınacağı için normal bedellerinin %40 altına almayı teklif ediyorum.

Reis Steam'a gelmiyorsun, göremiyoruz seni. Gel de sohbet edelim bir ara şu oyunlar hakkında :D

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - İlber Ortaylı - 20-08-2018

Limana dönelim bir mühendisler el atsın

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 20-08-2018

(19-08-2018, 18:39)Hatake Kakashi : C)Antlaşma yok.

Bulgaristan savaşı devam ediyor. @PashaZade

Oyunu düzgün oynamayacaksan hiç değilse trolleme rica ediyorum. Eğer şık değiştirilebiliyorsa mermi üretmeni de rica ediyorum lütfen.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 20-08-2018

(20-08-2018, 03:02)HulkSpider03 : Bulgaristan savaşı devam ediyor. @PashaZade

Oyunu düzgün oynamayacaksan hiç değilse trolleme rica ediyorum. Eğer şık değiştirilebiliyorsa mermi üretmeni de rica ediyorum lütfen.

Öncelikle oyunu düzgün oynamadığım ne malum? Ayrıca kime göre neye göre düzgün oynamamışım? Bence şu anda gayet iyi gidiyorum bir askeri fabrika direktörü olarak.

Oyunun başlangıcından itibaren herşeye rağmen top üreteceğimi hem forumun canlı kanlı iletilerinde hem de discordda geçen muhabbetlerde belirttim. Çünkü şu zamana kadar bu oyunlarda top desteğini gördüm ve naçizane az olan tecrübeme göre de top üretilmesinin en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemin doğrultusu da kimseyi ilgilendirmez.

Her ağzı olan bir argüman mı atıyor, ben de sallayayım o zaman. Oyunun başından beri uçak focus gidiyosun. Azıcık tarih bilen birisi uçakların early ww1de çok çok çok büyük çoğunlukla keşif amacıyla kullanıldığını bilir. Sen ise patternlarımız olmamasına rağmen kaç turunu saçma bir efor sarfederek hafif uçaklara harcadın. Madem bu kadar problemliydiniz mermi üretminden bunla ilgilenseydiniz.

Üç beş tane devlette olan uçaklar zaten şu anda kullanım olarak aşırı geriyken senin bir oyuncu olarak turlarca şıklarını bu yönde harcamanı "trollemek" olarak buluyorum ve rica ediyorum düzgün oyna. Şık da değiştirilmiyor, diğer askeri fabrika direktörü olan Sübaşı ile iletişime geçseydin. Lakin görüyorum ki o da olanlar sonucunda haklı olarak senin eforlarını boşa çıkarmamak için uçak fabrikası açıyor. Herkes hayallerinin peşinden koşuyor be arkadaşım neden koymuyorsun ben toplarımla oynayayım?

Ayrıca benim Bulgaristan savaşı hakkındaki görüşüm Edirne'nin alınmasının yetmesiydi. Üstüne başka şeyler alsaydık elbet iyi olurdu ama Edirne'nin başlı başına yettiğini de söyledim. Eğer bazı oyuncular yine hayallerinin peşinden koşup anlaşmayı yok sayıyorsa bu onların düşünmesi gereken bir durumdur. Zira biz kimseye göre hareket etmek zorunda değiliz.

Bu arada çok ciddiyim yarın bir gün bu toplar iş yapacak ve yaptığında yüzünüzü görmek istiyorum.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - HulkSpider03 - 20-08-2018

(20-08-2018, 04:51)PashaZade :
(20-08-2018, 03:02)HulkSpider03 : Bulgaristan savaşı devam ediyor. @PashaZade

Öncelikle oyunu düzgün oynamadığım ne malum? Ayrıca kime göre neye göre düzgün oynamamışım? Bence şu anda gayet iyi gidiyorum bir askeri fabrika direktörü olarak.

Oyunun başlangıcından itibaren herşeye rağmen top üreteceğimi hem forumun canlı kanlı iletilerinde hem de discordda geçen muhabbetlerde belirttim. Çünkü şu zamana kadar bu oyunlarda top desteğini gördüm ve naçizane az olan tecrübeme göre de top üretilmesinin en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemin doğrultusu da kimseyi ilgilendirmez.

Her ağzı olan bir argüman mı atıyor, ben de sallayayım o zaman. Oyunun başından beri uçak focus gidiyosun. Azıcık tarih bilen birisi uçakların early ww1de çok çok çok büyük çoğunlukla keşif amacıyla kullanıldığını bilir. Sen ise patternlarımız olmamasına rağmen kaç turunu saçma bir efor sarfederek hafif uçaklara harcadın. Madem bu kadar problemliydiniz mermi üretminden bunla ilgilenseydiniz.

Üç beş tane devlette olan uçaklar zaten şu anda kullanım olarak aşırı geriyken senin bir oyuncu olarak turlarca şıklarını bu yönde harcamanı "trollemek" olarak buluyorum ve rica ediyorum düzgün oyna. Şık da değiştirilmiyor, diğer askeri fabrika direktörü olan Sübaşı ile iletişime geçseydin. Lakin görüyorum ki o da olanlar sonucunda haklı olarak senin eforlarını boşa çıkarmamak için uçak fabrikası açıyor. Herkes hayallerinin peşinden koşuyor be arkadaşım neden koymuyorsun ben toplarımla oynayayım?

Ayrıca benim Bulgaristan savaşı hakkındaki görüşüm Edirne'nin alınmasının yetmesiydi. Üstüne başka şeyler alsaydık elbet iyi olurdu ama Edirne'nin başlı başına yettiğini de söyledim. Eğer bazı oyuncular yine hayallerinin peşinden koşup anlaşmayı yok sayıyorsa bu onların düşünmesi gereken bir durumdur. Zira biz kimseye göre hareket etmek zorunda değiliz.

Bu arada çok ciddiyim yarın bir gün bu toplar iş yapacak ve yaptığında yüzünüzü görmek istiyorum.

Oyunu takip etmediğin çok belli. Ben kara araştırmacısıyım ve benim ilk seçeneğim de dahi mermi üretimi yoktu bu fabrikatörlerin işi idi. Ayrıca bak yine takip etmemişsin. Ben uçaktan sonra bir adet top projesi ortaya çıkardım ve bitti. Bu projemi devreye sokabilirsin

Ayrıca ben TRAce'e çok dil döktüm ben general olayım diye. Adam bana merminiz bitecek neredeyse taş atmaya başlayacaksınız dediğinde çok şaşırdım. Var olan cephaneyi arttırıp bulgarları yenme ihtimalimiz varken hem cephane yapmayıp hem de azına yetinmen ziyadesi ile beni üzüyor.

GENERALLERE TAVSİYEM:( @Feldmarschal @Hatake Kakashi )
Gece baskınını biraz daha ayrıntılı yapmalıyız. Bir kaç askerimiz bulgaristan civarındaki dağlara çekmeli bulgarları dağdan yapabileceğimiz ilk saldırıda zafere ulaşabiliriz. Eğer ki topumuz varsa dağa koymak yerine araziye yakın koyup iki taraftan sıkıştırmamız en mantıklısı olur. Dağdan yukarıya gelemeyecekleri için topçularımıza hücum edeceklerdir. Bundan dolayı ordularımız top atışları ile beraber taaruza geçmelilerdir.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - PashaZade - 20-08-2018

Oyunu takip ettim hatta top projeni de gördüm ve hatta onu da şakacı bir şekilde cevapladım :

(09-08-2018, 18:25)PashaZade : Top fabrikalarını yapmama sen karşı çıkmıyormuydun? Git Zimbabwe'de üret toplarını.

Ayrıca bence rolümüzü ve düşen görevimizi sen yanlış anlasmışsın. Biz bir fabrika yapıyoruz ve orada o üretilmeye başlıyor. Üretimi değiştirme hakkı şu zamana kadar yanlış bilmiyorsam savaş öncesi Sübaşıya verildi. He tabiki cephane üretiminde yoğunlaşabilirdim lakin en başta yeni bir fabrika inşa edip top focus gitceğimi söyledim. Rahat rahat top üreteyim diye de Portakal kafiriyle anlaşma da yaptım. İş artık benim sorumluluklarımın boyutunu aştı. Gerçi günah keçisi de aramaya gerek yok he :D

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Dreyfus - 20-08-2018

Benim icin tur gelecekmi.@TR Ace

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - TR Ace - 20-08-2018

(20-08-2018, 09:53)25itroy25 : Benim icin tur gelecekmi.@TR Ace

Bu tur amiralliği aldığını varsaydığımız için wayfear a verdim sadece gelecek turda gelecek sana amiral olarak şıklar.

Not:3 Tur sonra balkanlarda biri ölebilir.

Ek olarak bulgaristan savaşı Feldmarschal'antlaşmayı tamamlarsa bitecek oda masadan ayrılırsa savaş devam edecek ancak bu sefer bütün bulgar ordusu ile savaşacaksınız normalde 4'e bölünmüşlerdi diğer ülkelerlede geçen savaşlar sebebiyle.

RE: [Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor - Royal Guard - 20-08-2018

@PashaZade @HulkSpider03
Gençler kendinize gelin ciddi ciddi devlet yönetmiyoruz eglenmeye bakıyoruz bırakında isteyen istediğini seçsin :P
Bu arada ben bir büyük cephane fabrikası açtım zaten. Tr Acenin benim şıkkımı verirken bir ipucu verdiğini düşünerek bu tur uçak fabrikası dedim.