Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu (/konu-forum-oyunu-yeni-duzenin-kurulusu)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Onur34 - 17-08-2018

Turunu oynamayanlar oynasın.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Faramir - 17-08-2018

(17-08-2018, 12:03)Onur34 : Turunu oynamayanlar oynasın.

@turkish lokum 'u bekliyorum ama en son 2 gün önce girmiş ortak tur olduğu için kendi başıma'da karar alamıyorum ne yazık ki.Akşama kadar girmez ise ama isterseniz ikimizin yerine de oynayabilirim bilmiyorum gerçi size uygun olur mu?

(17-08-2018, 12:56)Faramir :

@turkish lokum 'u bekliyorum ama en son 2 gün önce girmiş ortak tur olduğu için kendi başıma'da karar alamıyorum ne yazık ki.Akşama kadar girmez ise ama isterseniz ikimizin yerine de oynayabilirim bilmiyorum gerçi size uygun olur mu?

Turu saat sekize kadar bekletirim. Eğer lokum gelmezse sen oynarsın.

(17-08-2018, 13:07)Onur34 :
(17-08-2018, 12:56)Faramir :

Turu saat sekize kadar bekletirim. Eğer lokum gelmezse sen oynarsın.

Tamam teşekkür ederim.

C-Geleneksel Tüfeklere Dönüp Silahlanma Bakanını Bunun Hakkında Uyar.

Şimdilik Geleneksel Tüfeklere dönüyorum ama Silahlanma bakanından bu tüfeklerin sorununu çözmesini istiyorum ayrıca bu kadar tüfek heba olmasın müttefiklerimize gönderebiliriz düşüncesindeyim.

@PashaZade, @FokluGeneral, @Hatake Kakashi ve @turkish lokum turlarını bu akşam sekize kadar oynar ve @HulkSpider03 özel mesaj yoluyla sorduğum soruya cevap verirse turlar bu gün gelecek yoksa ismi geçenlerin turları otomatik oynanacak.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - napolyon94 - 17-08-2018

Tüm hoi4 tayfası burada maşallah :D

Oyunun eksiklerini hayal gücü ile kapama çabası :D

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - PashaZade - 17-08-2018

Führer'im, savaşın iki hafta sürmeyeceğini hepimiz biliyoruz. En iyi senaryolarla yüce Alman milletinin tüm Avrupa'yı kontrol altına alması en az 4-5 yıl sürecektir. Bu yıllar içerisinde bir takım zorluklara düşmesek dahi, şu an 16-17-18 yaşlarında olan Hitlerjugend üyeleri savaşa dahil edilebilir konuma gelecektir. Eğer ki zorluklara düşersek ve savaşa çağrılış yaşı düşürülürse bu baraj daha da düşer. İşte böyle bir durumda ben uyum amacıyla Hitlerjugend üyelerinin Wehrmacht'a yahut başka oluşumlara katılmayıp sadece Hitlerjugend tümenlerine katılmasını talep etmekteyim.

İkinci mevzuda ise, esasen Hitlerjugend'in ekonomik olarak hiçbir problemi yoktur. Zaten benim isteğim de gençlerimizin parasına konmak değildi. Maalesef emir subayım size yanlış taktim etmiş, sonucunda da azledildi. Benim sizden istediğim, esasında gençlerin emeklerine göz dikmek değil teknik olarak devletin malına göz dikmekti. Ben fabrika çıktılarının bir kısmının - Hitlerjugend üyelerinin oranına müteakip - bize gönderilmesini istedim. Çünkü git gide askeri ve daha fazla politik bir yapıya erişmeye başlayan Hitlerjugend'in rezervleri çok az ve savaş esnasında bunları elde etmek bize verilen öncelik açısından çok aşağılarda. Bir takım edinimlere muhtacız. Heil Hitler!

380px-Bundesarchiv_Bild_147-0510%2C_Berl...der_HJ.jpg

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Dreyfus - 17-08-2018

yeni tur pls

İkinci şıkkım D III.Ordu ya bırakıyorum.

Turkish lokum un turunuda 

Kıskaç hamlesi yapılacak yine şaşırtılacak düşman ortadan olacak olan saldırı gibi gözüküp kanatlardan sarılıp imha edilecektir saldırı gece olacaktır ve hızlı ilerlemek adına panzer ve mekanize birlikler kullanilacak.

İkinci şıkkını da General ve Bakanları Hitler'e yollayalım.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - turkish lokum - 17-08-2018

Kusura bakmayın net gitti kaç güne gelir bilmem.
Faramir in dediği olsun.

On İkinci Tur
HM0vuI.png
Şu anlık Türkler dışında dış etkeni olmayan Yunan İç savaşını Faşistler kazanırken, Japonya'nın Komünist Çin'e boyun eğdirmesi Sovyetler'i hayal kırıklığına uğrattı ve daha da önemlisi Almana'nın agresin tutumları sayesinde Norveç ve Belçika savaşta Müttefikler tarafında yer aldı.

@PashaZade - Grup Önderi

Hitler ilk başta biraz temkinli yaklaşsa da konuşmandan etkileniyor. Askeri düzenlemeni kabul etse de teçhizat ve cephane işlerini Ekkonomi Bakanı ile halletmeni söyleyip seni ofisinden yolluyor. Artık kendi büyük askeri gücünü kurma şansına sahipsin. Peki kendi ordunun ne tarz bir ordu olmasını istersin?

A) Piyade -küçük bir tank ve motorize birlik olacak-
B) Motorize -çok küçük bir sayıda piyade ve topçu birliği olacak-

@FokluGeneral - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

Sadece Hitler ile bir radyo programı yapmaya kara veriyorsun ve radyo binasına giriyorsunuz. Her şey iyi. SS ve Hitler Gençliği korumaları ile dolu binada önceden seçtiğiniz spiker ile röportaj yapmaya başlıyorsunuz. İlk soru Savaş hakkındaki düşünceleriniz. Hitler konuşmayı sana paslıyor. Peki nasıl bir şey söyleyeceksin?

A) İngiliz ve Fransızların başlattığını ve Alman hükümetinin Alman ulusuna yakışacak her türlü barış teklifine açık olduğu.
B) Yaşam alanı için başlattığımız gerekli bir savaş olduğu
C) Konuyu değiştir.
D) Komünistleri suçla
@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Hava alanlarını bombalama emrini veriyorsun. Uçak kaleler her ne kadar bombardıman ve avcı uçağı savunmasında iyi olsalar da uçak savarlara karşı kolay yem oldukları raporunu alıyor ve bu durumu Silahlanma bakanlığına iletiyorsun. Ama şimdi iki cephe birden var. Kuzeye'mi yoksa Batıya mı yoğunlaşacaksın? 

A) Kuzey
B) Batı
@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Alplerdeki gizli fabrikanızın inşaatı için işçileri ve kaynağı elde ettiniz. Malum alt yapı sorunu da çekmemek için sakin bir köyün yakınına kurmaya başladınız fabrikayı. Kazılar yavaş ama sürekli bir şekilde ilerliyor. Ama belki bunu daha da hızlandırabilirsiniz? 

A) Uyku saatlerini kısın ve günlük kotayı doldurmayanlara yemek vermeyin
B) Günlük kotayı doldurmayanlara yemek vermeyin
C) Uyku saatlerini kısın ve günlük kotayı doldurmayanları herkesin gözü önünde kurşuna dizin
D) Günlük kotayı doldurmayanları herkesin gözü önünde kurşuna dizin
E) Daha fazla mahkum isteyin.
F) Yaratıcılığını konuştur.

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

İki uçak modeli için de anlaşmaları imzalıyorsun. Odanda sakince oturup biraz kafa dinlemeye kalktığında ise Özel Kuvvetler Komutanlığından bir er komutanlarının yeni tüfeklerden dolum hızı ve genişletmene rağmen küçük kalan şarjör kapasitesinden  memnun kalmadığını, eski tüfeklere döndüklerini söylüyor. Elinde üretime girmiş ve geleneksel tüfeklerin yerini almaya başlayan ciddi sayıda tüfek kaldı. Ne yapacaksın?

A) Daha büyük şarjörler koyalım -dolum süresini daha da artıracak, isabetliliği düşürecek ama üretim maliyeti artmayacak-
B) Tüfekleri keskin nişancı ve hafif tankları avlayabilmesi  için tasarlayıp, eski model tüfek üretimine geçelim.
C) Bütün tüfekleri Türkler'e kakalayıp, yeni bir tüfek projesi başlatalım. 

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali

Bütün filo gereksiz bir zayiat vermeden Hamburg'a ulaştı. Bismack tamir işlemleri için tersaneye kaldırılırken, İngilizler'in Walles Prensi'nin intikamını almak için sabırsızlandığına eminsin. Dan seferi bitmek üzere ve donanmana tekrar  ihtiyaç duyulacağı açık. Bismack'ın tam tamiri üç tur sürecek. Ama belki bunu hızlandırmak için bir şeyler yapabilirsin?

A)Sadece motoru tamir edin yeter, -1 tur sürecek ve hasar alan zırh ve diğer alt yapıya dokunulmayacak-
B) Hasarlı motoru yenş ürettiğimiz savaş gemisinin motoru ile değiştirin - 1 tur sürecek, savaş gemisinin üretimi iki tur gecikecek ve model farkı yüzünden küçük pürüzler çıkabilir.- 
C) Bir şey yapmayın. 
D) Boştaki tersaneleri motor üretimi için görevlendir -onarım süresini 2 tura indirecek- 
E) Yaratıcılığını konuştur.

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Hitler'i dinlemedin ve Romanya'da kaldın.  II Carol ile Transilvanya ve müttefiklik konularını konuşmaya başlıyorsun. Otelde gazetelerden ve bazı özel konuşmalardan edindiğin bilgilere göre Carol zevkine düşkün bir kral ve ülkede pek söz sahibi değil. Müttefiklik ve Transilvanya konularına da pek sıcak baktığı söylenemez. Peki ne tür yaratıcı çözümler sunacaksın?

Transilvanya için:
A) Romanya'da kalacak.
B) İki ülkenin de kontrol ettiği tarafsız bölge
C) Macarista'a verilecek
D) Yaratıcılığını konuştur
Müttefiklik için:

A)Geniş silah yardımları ve Sovyetler'den toprak sözü
B) Sovyetler'e karşı defansif bir müttefiklik
C) Yaratıcılığını konuştur

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Çeşitli işkence yöntemlerin sayesinde Barnes daha kor kazığını kullanmana gerek bile kalmadan İngiltere için çalıştığını, tahin ettiğin gibi kadının ve bakkalın da onun suç ortağı olduğu ve daha da önemlisi İngiltere'nin Hitler'e darbe yapmak için Alman yandaşlar aradığını öğrendin. Suç ortaklarınıyla beraber casusu infaz ettikten sonra bu yandaş meselesine nasıl yaklaşacaksın?

A) Hitler'i uyar ve aramaya başla
B) Gizlice aramaya başla

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Çalışma kampındaki mahkumları Polonay'nın tekrar inşaatında kullanmak için SS Komutanlığına telefon açıyorsun. Ama komutan zaten Polonyalıları kamplara yollamadığın için sendne pek haz etmiyor. Bir saatlik bir telefon münakaşasından sonra bu fanatik ırkçı ile bir şey yapamayacağını anlıyor ve konuyu Hitler'e çıkartmanın daha kolay olacağını anlıyorsun. Şimdi ise Polonya halkının tamamının neden çalışma kampına yollanmaması ve Polonya'ı baştan yapmak için neden mahkumları kullanmanız gerektiğini Hitler'e anlatman lazım.

Cepheye dönecek olursak ikmal hatları kalıcı olarak  çözüldü ve elinizde ağır tank birliklerinizin neredeyse tanksız olmasını saymazsak tamamen donanımlı bir ordu var. Bir yandan ise IV ordu komutanı Hitler'e kulak asmayıp Belçika'ya girdi. Bu konu hakkında ne yapacaksın?

A) Hollanda'ya gir.
B) Fransa cephesine yardıma git.
C) Belçika cephesine yardıma git.
D) Belçika ve Fransa cephelerine ordularını eşit dağıt.
E) Aksi emir gelene kadar karışma.

@turkish lokum 3. Ordu Komutanı

Planın başarılı oluyor ve gece baskını ile yayan Dan ordusunu kırıp geçiriyorsunuz. Bakanlara gelecek olursak ise hala yoldalar. Şimdi yapan gereken tek şey Norveç istilası için gün saymak.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı

Askerlerin emrin ile Belçika sınırını geçip, savaşmaya başlıyor. Her ne kadar ilk saatlerde hızlıca Belçika'nın içlerine ilerleseniz de İngiliz ve Fransız desteği yüzünden olduğunuz yere saplanıp kalıyorsunuz. Daha da kötüsü Alsas-Loren'den İngiliz ve Fransız birlikleri bıraktığın küçük orduya karşı taarruz etmeye başladı ve bu gidişle savunma hattı çökecek. Peki ne yapacaksın? 

A) Belçika'daki ordudan biraz takviye yollayalım.
B) Berlin'den destek kuvvet isteyelim. 
C) V Ordudan destek isteyelim
D) Fransa cephesini boş verip Belçika'dan saldırmaya devam edelim.

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanlığı

Paraşütçüleriniz hava üstlerinde hazır bir şekilde beklerken sen hem Donanmanın tamir için Hamburg'a çekildiğini, hem de IV Ordunun Belçika'ya girdiğini duyuyorsun. Bu durumda deniz üstünlüğü olmadığı için Denizcileri kullanmazken, Luftwaffe'nin nereye öncelik vereceği hatta Hitler'in Norveç operasyonunu iptal edip, etmeyeceği bile muamma. Hızlı bir karar vermen lazım zira Luftwaffe çoktan Norveç hava alanlarını bombalayıp, savaşı başlatmış oldu. Elindeki bir avuç paraşütçü ile her ne kadar Norveç'i yenemezsen de belki arkandan gelecek destek birlikleri için bir liman alabilirsin?

A) Operasyonu iptal et.
B) Sadece Paraşütçü birliklerinin işin içinde olacağı bir plan yaz.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Wayfear - 17-08-2018

Transilvanya için:

Romanya büyük Bolşevik işgal tehlikesi altındadır. Kral ülkesi ve kendi rahatını düşünüyorsa Reich'ın yanında durmalı ve ülkesinin devamlılığı için taleplerimizi kabul etmelidir. Kral'ın en doğru kararı alması ve Romanya'yı "Büyük bir cehennem yerine küçük bir cennet"" haline getirmelidir. Romanya'nın geleceği için en doğrusu budur yoksa kızıl dalga Romanya'yı avrupadan süpürebilir. Kral'ın sonunun çar 2. Nikolaya benzemesini istemiyordur umarım.

Müttefiklik için:

-Ekonomi bakanından 1 sivil fabrika talep ediyorum Kral'a rüşvetimsi olarak.-. Sovyetlerden toprak -Transilvanya'da ki Macar nüfuslu topraklar karışılığında- . Son olarak Romanya ordusunu ekipman ve doktrin bakımından çağ seviyesinde bir modernizasyona tabi tutulmasını garanti ediyorum.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - TR Ace - 17-08-2018

E) Bismarck'in sadece motoru tamir edilsin ancak Bismarck ve diğer savaş gemilerimizin tamamında alev alma ihitmali bulunan tahta güverte her zaman ıslak tutulsun. Savaş gemilerimizin zırhı yeterli düşman 16km altına girmeden zırhı delemeyecektir tek engel olmamız gereken yangınlar ki oda düşman bombardıman uçakları kafamıza dip dibe sürekli olarak uçuşmadığı sürece sorun değil.

Motorın hasar almasına sebep olan delik kısım ve motor daire çevresi ise özel bir plaka ile kapatılacak. (Zamanın yettiği kadar çelik bir kaplama çok aşırı bir zaman ayırmayacağız çeliğin kalınlığı aşırı değil ) bu plakanın ön deniz'e bakan tarafında ise üçgen şeklinde çıkıntılar olacak yani __v__(V yi ters düşün üçgen dışa doğru bir çiviymiş gibi ) şeklinde katmanlar olacak. Bunların amacı se bölgeye isabet etmesi muhtemel bir merminin direk olarak zırh ile temas etmeden önce bu ince uçlara çarparak erken patlıyarak hasarını çok büyük oranda kesmek .

Tersanelerden 3 ü bu görev için atanır iken 2 tanesi savaş gemisi yapımına yardım edebilir.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Faramir - 18-08-2018

Cevap vermeden önce üç sorum var ilki @TR Ace 'a sorum da şu mayın gemisi gönderme şansı var mıdır Dan Cephesine?Öbürü ise @Hatake Kakashi 'ye ona soracağım soru ise Kuzeye yardıma gelmeyi mi düşünüyor yoksa Batıya mı?Şayet Batıya ise bunu bana bildirmesini rica ediyorum.Son sorum ise @Consul of Time 'a kendisinin müttefik devletlere yanlış bilgi verebilecek bir ajanı var mıdır yada fark ettirmeden ona vereceğin sahte bir bilgiyi müttefiklere hiç şüphe çekmeden sızdırabilir mi?

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Consul of Time - 18-08-2018

Var @Faramir . Lutwaffe nin büyük fransa saldırısında gene hedef saptırmıştım. Tekrar kullanılabilir tahminimce. Sen söylersin bana ne yapmak istediğini ben iletirim onlara.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - TR Ace - 18-08-2018

(18-08-2018, 01:48)Faramir : Cevap vermeden önce üç sorum var ilki @TR Ace 'a sorum da şu mayın gemisi gönderme şansı var mıdır Dan Cephesine?Öbürü ise @Hatake Kakashi 'ye ona soracağım soru ise Kuzeye yardıma gelmeyi mi düşünüyor yoksa Batıya mı?Şayet Batıya ise bunu bana bildirmesini rica ediyorum.Son sorum ise @Consul of Time 'a kendisinin müttefik devletlere yanlış bilgi verebilecek bir ajanı var mıdır yada fark ettirmeden ona vereceğin sahte bir bilgiyi müttefiklere hiç şüphe çekmeden sızdırabilir mi?

Danimarkada olsa birkaç ufak gemileri vardır. Muhrip'in yakalanmayacağına eminsen alabilirsin.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Dreyfus - 18-08-2018

A)daha buyk sarjorler

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Feldmarschal - 18-08-2018

Führeri arayıp zorla Polonyalıları değil ama Yahudilerin çalışabileceğini zaten hali hazırda 2-3 milyon insan gücü olduğunu Polonyalılara ise Alman devletine alışması ve yönlendirilerek çalıştırılması yani polonya kendini yeniden altını üstünü imar etmek onların işi ve bunu Alman Mühendislerle yapıcaklar bir kampanya başlatıp polonyayı yeniden yapıyoruz diye tabi bu üst başlık alt başlıklar Varşovayı yeniden yapıyoruz Krakovu tekrar yapıyoruz gibi sonra gönüllü çalışan polonyalılara ise hem muhbirlik hemde ailesine götürecek ekmek vaadediyoruz böylelikle bizimle çalışanların güzel şartlara kavuştuğunu görenler bizimle çalışacaklar bu Almanlar cani vs. bunlardan kurtulalım altyapısını zihinlerden yok etmek için bunu yapmak daha mantıklı Führerim savaş bitine kadar sıkıntı yaşamadan götürelim bu işi savaş bitince bunları yavaş yavaş içimizde eritip yaşam alanına doğuya Almanları göndeririz der kapatırım. fanatik ırkçı SS subayını yanıma çağırıp ne kadar yahudi varsa toplama kampına göndermesini ve ağır gözden uzak işlerde çalıştırılmasını söylüyorum amacım Polonyalıların yine zarar görmemesi ve yeni yönetimi benimsemesi sonrası savaştan sonra bakılır.

Fransa cephesi için daha önce uyardım gerek yok girmene zaten tamamlayıp tanklarımı öyle giricektim şimdi @HulkSpider03 sen ordunu ikiye böl ve fransaya gönder Sigfried hattını geçmelerine izin verme ayrıca ben Hollandada destek kuvvet ve ağır tankı bırak normal tankı bile olmadığı sadece 1 tanka sahip olduğu için Amsterdama girip başkenti ve Kralı yakalayıp saraya girip savaşı erken bitirmek ikincisi ise Eindovena girip o ingiliz fransız hattının arkasına sarkmak böylece motorize birliklerle hızlı bir arkalama yaparsak iyi sayıda düşmanı esir alabiliriz veya imha edebiliriz şu amda tanklara gerek duymadan hafif tanklarla bu işi bitiririz bu sürede tanklarımız yetişir ve güzel bir planla Fransa için çalışmalara başlarız 

A) Hollandaya gir

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - HulkSpider03 - 18-08-2018

B) Berlin'den destek kuvvet isteyelim.

Hitlere bu saldırının başarı ile biteceğini lakin kendisinden alsas-loren civarına acil bi ordu yollamasını istediğimi bildirin acil kodla.

Akıl veren @Pvris e teşekkür ederim.

Bu savaşı Almanlar kazanacak!