Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu (/konu-forum-oyunu-yeni-duzenin-kurulusu)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Dreyfus - 06-09-2018

A) Romanya cephesini teftişe çık -ikmal hatlarını çoğunlukla kontrol edeceksin-

Ayrıca @Bayoj isteğni kabul ediyorum.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - TR Ace - 06-09-2018

B. Denizden geri dönmüş iken herkesi Toplantıya çağırıyorum. Hitler ülke için büyük bir fügürdü ve olabildiğince yerini doldurabileceğimiz Halkın güvenini kazanabilecek bir lider'e ihtiyacımız var.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Consul of Time - 06-09-2018

Değerli bakanlarım ve generallerim, hitlerin bir bombalama sonucu öldüğünü,hemen ardından ekonomi bakanımızın intiharı ile hiç şüphesiz almanya karışmıştır. Lütfen birazdan söyleyeceklerime kulak veriniz.

Bu bombalama ingilizler tarafından yapılmamıştır. İngiliz hava kuvvetlerinde çok sıkı bağlantılarım vardır ve bir bombalama gözükmüyor.

Bu,apaçık bir DARBE girişimidir! Bu, içimizdeki hainler tarafından führerimize yapılmış bir suikasttir! Bazı monarşistler, führerimizin kaldığı gizli hastaneye, yerini yalnızca bakanların bildiği, bazı alman uçaklarını ingiliz uçağı gibi boyayarak bombalamışlardır. 

Derhal bu suikastin araştırılmasını emrediyorum! 

Ayrıca, general @Bayoj un çağrısı hakkında : Tüm bakanları uyarıyorum! Ordu, siyasete karışmıştır. Resmi bir darbe gelmek üzeredir. Hiçbir general berline gelmeyecekse gelirim. Bakanlar olarak derhal toplanmamıza katılıyorum. Ancak HERHANGİ bir generalin gelmesi durumunda kesinlikle Berline gelmem. Siz bakanları da sağduyuya çağırıyorum!  Dikkat edin de ordu toplantınızı basmasın.

Yalnızca bakanlar olarak toplanmalı, Hitlerin bize bıraktığı Almanyanın geleceğini ve nasıl yöneteciğimizi kararlaştırmalıyız. Ancak bu toplantıya HİÇBİR general katılmamalı, biz bakanlar kendi aramızda karar vermeliyiz. Ordu ise verdiğimiz karara bağlı kalmalıdır. General @Bayoj berlin yakınlarındadır. Ordusuyla Berline yürümeyeceğini nereden bileceğiz?

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - turkish lokum - 06-09-2018

Hitlerin ve @altnkurt un ölümü kesinlikle basına ve halka sızmamalı. Bütün üst düzey yöneticileri acilen Berline davet ediyorum. Toplantı gizli bir sığınakta yapılacaktır ayrıca her bakan ve komutan farklı noktalardan bizim en elit SS birimlerimiz tarafından alınıp sığınağa götürülecektir.
Karşı istihbarat ağında şehir halkını güçlendirelim.

@Consul of Time şu an birbirimize düşmek için hiçte uygun bir zaman değildir. Zaten herkes tek başına farklı noktalardan alınacağı için kimse toplantı yerini bilmeyecek. Berlin sokaklarında olası bir askeri hareketlilikte SS birlikleri müdahale edecektir.

Tüm bakanlarımdan bu konu hakkında görüşlerini almak istiyorum.

@turkish lokum
@Hatake Kakashi
@altnkurt ---------------rahmetliyi analım
@25itroy25
@TR Ace
@Wayfear

SS Alman 3. Ordusuna direnebilecek midir? Ya da ordusuyla beraber kalkıp gelen bir başka generale? Sizin dediğinize göre gizli olmasının bir anlamı yok. Ordular kafasına göre gelmiyor. Başlarında davetiyeli bir general olacaktır. 

Yanlış anlaşılmasın, herhangi bir suçlamada bulunmuyorum kimseye, ama aramızda hitleri ölümüne sebep olan bazı hainler var.

Belirtmek isterimki bizde General olmasakta benzer bir rolü taşıyan Amiraliz. İngilizlerin benim donanmamdan habersiz denizi aşıp Hitler'in bulunduğu hastaneyi bombalamasının nerdeyse mümkün olmadığına bende katılıyorum. Ancak kaçırdığınız bir durum var ki Hitler'in yerine geçecek kişi şuanki savaş durumunda Ülkeye Zafer umudunu verecek biri olmalıdır.

Halkın ismini duymadığı bir Politikacı halkın zafere olan inancını kıracaktır. İstihbahrat sorunu ise ne yazıkki bölgedeki bakanlıkların dikkatsizliğinden oluşmuştur. Bizde aynı sorun olduğunda ilk seferde bir daha hiçbir şekilde karşılaşmayacağımız şekilde önüne geçtik.

Örnek olarak geçmiş dönemden mesajım ;
Benim yaptığım plandan hiçbir kaptanın yada amiralin haberi olamaz. Ben bir gemiye git dedi isem gider ve gittiği yerde düşman ile karşılaşınca haberi olur. Bana en yakın kişi dahi bile olsa plana dair detayları bilemez. Zafer şüphesi var ise sadece Führerimize özel bir oda'da bizzat ben bilgilendirme yaparım telegraf yada habercide güvenli olmadığı için kullanılmayacaktır.

Donanma hareket edene kadar hiçbir gemi nereye gideceğini bilmeyecek ve kimseye rapor etmesine dahi ihtimal olmayacak. Benzerini her rolde olan arkadaşlar kendilerine uygulayabilirdi. Yana önüne geçmek için hazırlanabilirdi.

(06-09-2018, 19:46)turkish lokum :  şu an birbirimize düşmek için hiçte uygun bir zaman değildir.

Nasıl değildir bazı bakanlar/generaller darbe peşindeyken Allah aşkına @turkish lokum

Ek olarak toplantı yeri konusunda bir şüpheniz var ise Toplantı Yerini KM Berlin gemisi olarak değiştirebiliriz. Tamamen kapalı bir oda da sadece biz oluruz. oda önceden bütün elektronik araçlar için aranır ve yakın bölgesinde de hiçbir iletişim aracı bulundurmaz.

Uygundur @TR Ace

Hitlerin SS leri size güven vermiyor mu?
Ayrıca Hitlerin ölüm sebebi darbe değil eksik istihbaratdır.

İçişleri bakanı olarak toplantıyı Berlinde gizli sığınakta yapacağım. Gelenler ile burada durumu değerlendiririz.

SS bir orduya karşı hiç bir işe yaramayacaktır. Ayrıca bu aramızdaki hainlerin yaptığı bir suikast ve DARBE girişimidir. Ben KM Berlin de buluşmamızı daha doğru buluyorum.

Hainlerden bahsetmiyoruz. Mesele bu kadar basit değil. Paralel devlet yapılanmasıdır bu.

Generaller bizimle birlikte olacak ordu acaba bizim nerede olduğumuzu bilmeden nasıl bizi tutuklamaya kalkacak. Ayrıca öyle bir durumda halkı dahi sokaklara dökmekten çekilmem bilesiniz. Açıkcası denizin ortasında bir yerde toplanmak bana pek mantıklı gelmiyor. Yine bir ingiliz saldırısına uğramayalım?

KM Berlin'i önerme sebebim şimdiye kadar ki hükümetin Karşı Casusluk konusunda başarısı açıkcası. "HİTLERİN BULUNDUĞU HASTANE BİLE AÇIK ORTADA "

Boğaz turu yapmaya gitmiyoruz herhalde "turkish lokum" . Alman donanması bizi korur iken limanda yapacağız.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Bayoj - 06-09-2018

Darbe teşebbüsünde bulunduğum falan yok. Halihazırda zaten Berlindeyim ve şehre girişi kapattım. Sadece üst düzey yetkililer gelmelidir.
@TR Ace dostumu da Berline bekliyorum. Topluca toplanıp hareket etmemiz daha rasyonel olacaktır. SS kuvvetleriyle çatışma ve ya darbe teşebbüsüm olsaydı çoktan gerçekleştirmiştim. Aslında uçaklara bir çözüm bulamayan İstihbarat Bakanının (ki kendisi Führerimizin düşüşünden de sorumludur) savaş zamanında orduya düşmanlık yapması akıl karı değildir.

Propaganda Bakanımızın ise bizi sığınağa çekme fikri oldukça kaotiktir. Alman Ordusuna olan bu güvensizlik kalbimizi kırmıştır. Siyasete karışmama felsefemize rağmen bakanların bu raddede gerçeklik dışı fikirleri sadece Almanya'nın düşmanlarına yarayacaktır. Gelen Bakan ve Generallerle birlikte toplantımızı yapacağız.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Hatake Kakashi - 06-09-2018

Ben de istihbarat bakanımızı destekliyorum.

Sizi sığınağa çekmek istemem sizin iyiliğiniz ve bakanlarımızın şüphelerinin ortadan kalkması içindir.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Bayoj - 06-09-2018

(06-09-2018, 20:18)turkish lokum : Sizi sığınağa çekmek istemem sizin iyiliğiniz ve bakanlarımızın şüphelerinin ortadan kalkması içindir.

Karanlık entrikalara gelmeyeceğiz. Saygıdeğer Silahlanma Bakanımız ile ben Kaserne Deutschlands'da buluşacağız. 
@TR Ace 'nin önerisini sıcak karşılamakla birlikte AA açısından daha güçlü bir yerde buluşmamızı öneriyorum. Çünkü Almanya hainlerle dolmuş.

Führerimiz düşmedi. 2 kere suikaste uğradı. Ayrıca daha önce defalarca beyan ettiğim gibi ben hiçbirşeyden sorumlu falan değilim.

KM Berlin'de yapılması gerektiğinde ısrarcıyım ben. KM Berlin'de belirttiğim güvenlik koşullarında su altında bulunan bir kısımdaki bir oda'da toplantı hem güvenliğimiz için hemde bilgi sızdırılmaması için en doğrusu olacaktır. Liderlik konusunda kimin olduğu önemli değil ancak bir Politikacının şuanda Halk'a zafer umudu verebileceğini düşünmüyorum özelliklede Zafer yolunda Hitler'i kaybetmişken.