Strategyturk Forumları
[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu (/konu-forum-oyunu-yeni-duzenin-kurulusu)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Consul of Time - 09-09-2018

Evet değerli bakanlarım, bugün buraya Almanya nin gelecegi icin toplanmis bulunmaktayiz. Ve simdi ben ilk ve en onemli soruyu soracagim.

Fuhrersiz Almanya nasil yonetilecek?

Bir bakanlar kurulu olusturup her seyi biz mi yonetecegiz? Yoksa yeni bir fuhrer mi belirleyecegiz?

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - TR Ace - 09-09-2018

(09-09-2018, 20:09)Consul of Time : Evet değerli bakanlarım, bugün buraya Almanya nin gelecegi icin toplanmis bulunmaktayiz. Ve simdi ben ilk ve en onemli soruyu soracagim.

Fuhrersiz Almanya nasil yonetilecek?

Bir bakanlar kurulu olusturup her seyi biz mi yonetecegiz? Yoksa yeni bir fuhrer mi belirleyecegiz?

Benim önerim eski bir savaş kahramanlarından uygun olduğunu düşündüğümüz birisinin atanmasıdır. Yada Halkı etkileme yeteği sayesinde Gobels gibi NSDAP partisinin önde gelen isimlerini almamız hem SS hemde Halk için dengeli bir seçim olacaktır.

Not: Kendi aramızdan birini seçmeye çalışıp kavga etmek yerine bir NPC'ye verebiliriz durumu eğer herkes Lideri rahatça seçebileceğini düşünmüyor ise tabiki.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - turkish lokum - 09-09-2018

@TR Ace SS lerin mevcut lideri :)

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Faramir - 09-09-2018

Benim önerim oyunculardan birinin yönetmemesi olacaktır npc'ye bırakalım gene.Kaiser II.Wilhelm veya üst düzey bir Nazi yetkilisi getirilebilir mesela.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - PashaZade - 09-09-2018

Kaiser'in gelmesi herşeyi mahvedebilir. Bir karış Alman toprağı işgal edilmeden ülkemizi satanları unutmayalım lütfen. Kaiser bu zihniyette olmasa dahi atayacağı, görevlendireceği adamlar bu zihniyettelerdi ve bu zihniyette olacaklar. Ayrıca zaten en üst düzey Naziler biziz zaten :D

Ben mektuplarımı güvendiğim @TR Ace ve @Wayfear'a gönderdim. Tavsiyelerimi aldılar. Onlar da bu tavsiyeleri güvendikleri kişilere iletmek isterlerse iletebilirler. Lakin belirsizlik hoş olmaz ve Führerin hemen seçilmesi lazım.

Ayrıca, Allah rızası için yardım edin. Güney Fransa'da halkı tutamıyoruz diye katletmeye başladık :/

@PashaZade onlar özerk değil mi?

(09-09-2018, 21:23)PashaZade : Kaiser'in gelmesi herşeyi mahvedebilir. Bir karış Alman toprağı işgal edilmeden ülkemizi satanları unutmayalım lütfen. Kaiser bu zihniyette olmasa dahi atayacağı, görevlendireceği adamlar bu zihniyettelerdi ve bu zihniyette olacaklar. Ayrıca zaten en üst düzey Naziler biziz zaten :D

Ben mektuplarımı güvendiğim @TR Ace ve @Wayfear'a gönderdim. Tavsiyelerimi aldılar. Onlar da bu tavsiyeleri güvendikleri kişilere iletmek isterlerse iletebilirler. Lakin belirsizlik hoş olmaz ve Führerin hemen seçilmesi lazım.

Ayrıca, Allah rızası için yardım edin. Güney Fransa'da halkı tutamıyoruz diye katletmeye başladık :/

Ben bir askerim politikaya fazla bulaşmak istemiyorum ama sanırım bu sefer sorunluyum bence gizli gizli konuşmak yerine herkes aklındakini söylesin.Doğu Cephesinin durumu şuan bizim 4 katımız otorite boşlukta olduğu sürece bu daha da artacak bundan emini tartışmalar entrikalar Almanya'nın sonunu getirecektir.Bu yüzden biran evvel kararımızı verelim Sovyetler Doğudan yakın zamanda hücuma geçecek bu artık belli diğer komutanlar ve bakanlar bize bu konuda yardımcı olmalı koskoca Cepheyi 2 Ordu ile tutuyoruz Romen & Macar Kuvvetlerini ordudan sayarsak 3 oluyor Sovyetlerin ise en az 8 Ordusu var durum öyleki Her Alman en az 3-4 Sovyet Askeri öldürür ise bu savaşı kazanacak durumdayız kararınızı çabucak verin lütfen.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Dreyfus - 09-09-2018

Bence yeni führer ya da her neyse birinci dünya savaşı gazisi august von mackensen olsun bizi yalnızca o kurtarabilir.

(09-09-2018, 21:27)turkish lokum : @PashaZade onlar özerk değil mi?

Maalesef onlar da isyan ediyor. Herkes Vichy hükümetinden memnun değil herhalde.

(09-09-2018, 21:29)Faramir :
(09-09-2018, 21:23)PashaZade : Kaiser'in gelmesi herşeyi mahvedebilir. Bir karış Alman toprağı işgal edilmeden ülkemizi satanları unutmayalım lütfen. Kaiser bu zihniyette olmasa dahi atayacağı, görevlendireceği adamlar bu zihniyettelerdi ve bu zihniyette olacaklar. Ayrıca zaten en üst düzey Naziler biziz zaten :D

Ben bir askerim politikaya fazla bulaşmak istemiyorum ama sanırım bu sefer sorunluyum bence gizli gizli konuşmak yerine herkes aklındakini söylesin.Doğu Cephesinin durumu şuan bizim 4 katımız otorite boşlukta olduğu sürece bu daha da artacak bundan emini tartışmalar entrikalar Almanya'nın sonunu getirecektir.Bu yüzden biran evvel kararımızı verelim Sovyetler Doğudan yakın zamanda hücuma geçecek bu artık belli diğer komutanlar ve bakanlar bize bu konuda yardımcı olmalı koskoca Cepheyi 2 Ordu ile tutuyoruz Romen & Macar Kuvvetlerini ordudan sayarsak 3 oluyor Sovyetlerin ise en az 8 Ordusu var durum öyleki Her Alman en az 3-4 Sovyet Askeri öldürür ise bu savaşı kazanacak durumdayız kararınızı çabucak verin lütfen.

Ben de sizin gibiyim bu yüzden siyası entrika ve kuruntulara karşıyım lakin, darbelerin, cuntaların ve "devrimlerin" olabilecegi söylendi. Böyle bir ortamda benim de oldugumu belirtip aynı zamanda fikirlerimi iletmemin tek yolu güvendigim kisilere mektup yazmaktı. Ki bunu da eşit bir şekilde davranarak hem bir askeri role hem de bir sivil role ilettim. Eğer şüpheniz varsa asker arkadaşınız Tr Ace'ye danışabilirsiniz.

Monarşist yada Monarşi yanlısı birisi gelmesi gerçek SS leri @'tukish lokum' dan bahsetmiyorum Hitleri düşünen ve kollayan SS'i mutsuz edecektir ayrıca halkın içinde de Nazi rejimini seven bir çoğunluk var bu sebeple başa geçecek kişi mutlak popüler bir nazi olmalıdır. Bu sebeple benim önerim Gobbels

(09-09-2018, 21:57)TR Ace : Monarşist yada Monarşi yanlısı birisi gelmesi gerçek SS leri @'tukish lokum' dan bahsetmiyorum Hitleri düşünen ve kollayan SS'i mutsuz edecektir ayrıca halkın içinde de Nazi rejimini seven bir çoğunluk var bu sebeple başa geçecek kişi mutlak popüler bir nazi olmalıdır. Bu sebeple benim önerim Gobbels

Gobbels konusunda bende hem fikirim.Ayrıca Pashazade'nin size gönderdiği mektubu bizimde bilmemiz gerektiğini düşünüyorum ortalıkta açıklayamasanız bile en azından bana özel olarak gönderebilir misiniz?Açık konuşmak gerekirse hepimiz KM Berlin'de toplandık zaten belirli bir grup hariç herkes KM Berlin'de ki kararları destekliyor desteklemeyen ise 1 kişi bu kadar işleri uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Bayoj - 09-09-2018

Saygıdeğer Dostlar
Devletin düştüğü kaos hepinizin malumudur. Şuanda çoğu şeyi açık açık konuşmanın vakti gelmiştir. Subay dostlarımızın bazıları ve bazı sivil dostlarıma bu fikrimi önceden açmıştım. Zor zamanlar zor tedbirler gerektirir. Savaşta olduğumuzu ve savaşın Alman milletinin sonu ya da sonsuzluğunu belirleyeceğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden Alman Genelkurmayıyla kolayca anlaşabilecek ve halkın savaş kahramanı olarak gördüğü birisinin Hitler'in doldurulamayacak yerine vekalet etmesi için Mackensen'i öneriyorum.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Consul of Time - 09-09-2018

Kim hitlerin yerine geçerse geçsin faklılıklar olacaktır. Ben de Gobbels olur diyorum.

Goebbels varmı şu an. Propaganda bakanı normalde o ama şu an o bakanlık bende

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Onur34 - 09-09-2018

Mp yüzünden mektupları yollamayı unutmuşum. Kusura bakmayın mp bitince yollarım. :/

Bende mektup yok diyecektim bende onur34 atmayı unutmuş . Sır kalması gereken bir yer yok ise paylaşırım tabi ki.

Tüh, bir de yalancıya çıkıyordu adımız gmmiz sağolsun. Neyse sıkıntı yok da, Onur oyunun selameti açısından Goebels Goring, Himmler gibi karakterleri direk silmiş sanırsam @TR Ace onlar yok yani. :D

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Wayfear - 09-09-2018

-Bana da gelmemiş mektup henüz-

Yüce önderimiz Führer bilindiği üzere hayata gözlerini yumdu . Sebebinin ihanet veya ihmalkarlık olması sonucu değiştirmeyecek. Ama unutulmaması gereken şudur ki Hitler hayallerinin yarısına dahi gerçekleştiremeden başımızdan ayrıldı . Ülkenin bulunduğu müşkül zamanlarda başımıza -SS'in de hoş bulmayacağı ve Führer'imizin de hain olarak gördüğü- 2. Wilhelm'i getirmek doğru olmayacaktır . Ayrıca başımıza monarşi yanlısı ve Polonya seferine karşı eleştirilerde bulunan August von Mackensen'i getirmek de doğru olmayacaktır.

-Sanırım tarihteki bakanlar sayılmıyor çünkü onlar biziz-

Bu gibi sebeplerden ötürü Devletin başına getirilecek kişinin NSDAP üyesi bakanlar arasından yine bakanlar kurulunun mutabakatı ile seçilmesi gerektiği görüşündeyim .Eğer görüşümü çoğunluk takdir etmezse savaş kahramanlarından liyakat sahibi @TR Ace yi desteklerim.

RE: [Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu - Bayoj - 09-09-2018

Hitleri koruyamayan İstihbarat Bakanının geçmesi kesinlikle kabul edilemez. Tecrübesiz Propaganda Bakanını da önermiyorum. @TR Ace ile yaptığımız mektuplaşmalarda konuştuğumuzu herkesin destekleyeceğini düşünüyorum. Eski savaş kahramanları ülkeye oldukça iyi gelecektir ve orduya çeki düzen verecektir.

(09-09-2018, 23:22)PashaZade : Tüh, bir de yalancıya çıkıyordu adımız gmmiz sağolsun. Neyse sıkıntı yok da, Onur oyunun selameti açısından Goebels Goring, Himmler gibi karakterleri direk silmiş sanırsam @TR Ace onlar yok yani. :D

Bayoj ile konuştuklarında olabilir demiş galiba da emin değilim Onur34 uygun görür ise şöyle birşey sayılabilir. Goebels propabangada bakanı değildir anca hayla partinin Hitler yokkenki konuşmacısıdır. (Hitler hapisteyken partiyi ayakta tutan isimdi nasıl olsa ) Gene o şekilde görev verilebilir