Strategyturk Forumları
Victoria 2 Kolonileştirme Nasıl Yapacağım? - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Victoria II (https://forum.strategyturk.com/forum-victoria-ii)
+--- Konu Başlığı: Victoria 2 Kolonileştirme Nasıl Yapacağım? (/konu-victoria-2-kolonilestirme-nasil-yapacagim)Victoria 2 Kolonileştirme Nasıl Yapacağım? - Meinkampf - 28-08-2018

Arkadaşlar ben oyuna yeni başladım. Japonya olarak oynuyorum. Üst tarafta boş topraklar var. Bunları kolonileştirmek istiyorum. Toprağa tıklayınca "Ulusal hedefi kolonileştirme olarak seçin" diyor. Peki bunun nasıl yapacağım?

Şimdiden teşekkürler hepinize :smiling:

Bu arada konuyu yanlış yere açmış olabilirim bunun için özür dilerim.


RE: Victoria 2 Kolonileştirme Nasıl Yapacağım? - Ayro - 28-08-2018

Foruma hoş geldin öncelikle, umarım buradaki ortamı seversin.

Soruna gelecek olursak sanırım Heart of Darkness ek paketiyle oynamıyorsun. Bu paket yokken kolonicilik yapman için devletler sıralamasında ilk 16'ya girmen lazım. Ardından Machineguns(Makineli Tüfekler), Nationalism(Milliyetçilik), Imperialism(Emperyalizm) ve Medicine(Tıp/İlaç) gibi life-rating düşürücü teknolojilere ihtiyacın var.

İlk 16 içine girip life-rating seviyeni yeterli düzeye getirdiğinde kolonize etmek istediğin yerde ulusal hedefi kolonicilik olarak seçebilirsin. Bunu koloni yapacağın toprağa tıklayarak yapabilirsin ancak kolonileştireceğin toprağın sınırında ya da koloni menzilinde olması gerektiğini unutma.

Oyun şuan elimde olmadığı için ekran görüntüsü atamıyorum, eğer hala anlamadığın yerler varsa diğer arkadaşlar ekran görüntüsü ile yardımcı olmaya çalışacaktır.


RE: Victoria 2 Kolonileştirme Nasıl Yapacağım? - Meinkampf - 28-08-2018

Hoşbuldum ortama alışmaya çalışacağım :)

Ve çok teşekkür ederim bilgin için. Allah razı olsun.