Strategyturk Forumları
[MOD] Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+---- Forum: HoI4: Modlar (https://forum.strategyturk.com/forum-hoi4-modlar)
+---- Konu Başlığı: [MOD] Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin (/konu-mod-kaiserreich-turkce-yama-osmanli-imparatorlugu-icin)

Sayfalar: 1 2

Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 04-09-2018

Yama Kaiserreich modunun son versiyonu olan 0.9.2 versiyonu ile uyumludur!

Siz değerli oyunseverlere Kaiserreich Osmanlı Çeviri çalışmamı sunmaktan gurur duyarım! 
Haftalar süren zorlu bir çalışmanın ardından Kaiserreich evreninin zorluklarla yüzleşen, hasta adamı Osmanlı İmparatorluğu'na, eski kudretine yakışır bir çeviri yaptık. Peki bu çeviri çalışması neler içeriyor?
- Osmanlı İmparatorluğu'nun dosyası tamamen çevrildi. Osmanlı oynarken her şey karşınıza Türkçe olarak çıkacak. 
- Osmanlı dışında tüm dünyayı ilgilendiren birkaç küçük çeviri var.
- Eğer Osmanlı İmparatorluğu Kahire Paktı'na yenilirse kurulan Türkiye Cumhuriyeti içeriği de tamamen çevrildi.
- Önemli birkaç dünya haberi çevrildi.
- Kahire Paktı'nın savaş kararları çevrildi.
- Osmanlıca ve öz Türkçe kelimeler olabildiğince kullanılarak çeviriye zenginlik kazandırıldı.
- Döneminde önemli olan 13 yeni şehir noktası eklendi.

Bu çalışmayı çeşitli mecralar çok bekledi, umarım beklediğinize değer bir oyun deneyimi sunar.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1783946590

- Ekran görüntülerini alırken yama daha yapım aşamasındaydı, bütün çeviri hataları ve imla hataları düzeltilmiştir.
- Yamayı deneyenler görüşlerini ve varsa eksikleri belirtirse çok sevinirim.

ÇEVİRİDEN GÖRÜNTÜLER:

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - HaylHitler - 04-09-2018

Gözümden kaçan Osmanlı dosyasında olmayan iki event varmış, onları da çevirdiğim yeni linki koydum, bilginize.

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - Bayoj - 04-09-2018

Oldukça kaliteli bir çeviri olduğu kanaatindeyim. Dostumuz tüm olayları çevirmiş. Kendisine tekrardan teşekkür ederim.

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - HaylHitler - 04-09-2018

Rica ederim, çevirirken oldukça keyif aldım. Ve Osmanlı'nın çok zengin bir içeriğe sahip olduğunu gördüm.
Yamayı deneyenler yorumlarını yazarsa çok memnun olurum.

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - Faramir - 04-09-2018

Denedim ama şöyle bir sıkıntım oldu belki de benden kaynaklıdır sadece Eventler numaraları ve resimleri ile geliyor yazı yazmıyor yamadan mı yoksa benden mi alakalı?

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - HaylHitler - 05-09-2018

Sorun düzeltildi. Yeni linki deneyin.

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - Faramir - 05-09-2018

Tekrar denedim evet düzeltilmiş o sorun ama bir kaç event ve olay hala İngilizce olarak kalmış belkide başka ülkenin Dosyalarında olduğu içindir örnek olarak Almanların Giriti bize satması gibi.

RE: Kaiserreich Osmanlı Çevirisi Çıktı! - HaylHitler - 05-09-2018

Girit'ten başka çevrilmemiş event var mı?

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - Faramir - 05-09-2018

Vardı olmaz mı ama hepsini çekmedim tabi ki.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - Royal Guard - 06-09-2018

Kaiserreich dosyasını bulamıyorum. Belgelerim klasöründeki HOI4 ün içinde mods klasörü var ama 5-6 tane video türünde kaydedilmiş dosya var.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 06-09-2018

(06-09-2018, 00:50)Sübaşı : Kaiserreich dosyasını bulamıyorum. Belgelerim klasöründeki HOI4 ün içinde mods klasörü var ama 5-6 tane video türünde kaydedilmiş dosya var.

Oyunun orijinal mi?

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - Royal Guard - 06-09-2018

Evet.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 06-09-2018

(06-09-2018, 12:39)Sübaşı : Evet.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\workshop\content\394360\1521695605
Buraya atacaksın.

@HaylHitler

Dosyayı indirdim. Dediğin dizine girdim KR.zip adında bir rar dosyası vardı. Rarı açıp içindeki localisation klasörüne senin dosyadaki belgeleri aktardım. Oyuna girerken İngilizce dilini seçince yükleme ekranında oyundan atıyor, Türkçe dilini seçince oyuna giriyor ama metinler yok onun yerine kodlar falan var. Nerde hata yapmış olabilirim ?
Orjinal oyuna ek olarak Türkçe yama kurulu.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 07-09-2018

(06-09-2018, 23:44)Sübaşı : @HaylHitler

Dosyayı indirdim. Dediğin dizine girdim KR.zip adında bir rar dosyası vardı. Rarı açıp içindeki localisation klasörüne senin dosyadaki belgeleri aktardım. Oyuna girerken İngilizce dilini seçince yükleme ekranında oyundan atıyor, Türkçe dilini seçince oyuna giriyor ama metinler yok onun yerine kodlar falan var. Nerde hata yapmış olabilirim ?
Türkçe yamaya gerek yok.
Kaiserreich dışında hiçbir modu aktif etme.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - Royal Guard - 07-09-2018

(07-09-2018, 16:03)HaylHitler :
(06-09-2018, 23:44)Sübaşı : @HaylHitler

Türkçe yamaya gerek yok.
Kaiserreich dışında hiçbir modu aktif etme.
Senin dosyayı localisationa tekrar atınca düzeldi.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 07-09-2018

Tamam, çeviri hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - Royal Guard - 08-09-2018

Gelen eventlerin çoğu çevrilmemiş sadece focus tree ve yanlış hatırlamıyorsam teknolojiler çevrilmiş.
Çevrilen kısımlar gayet başarılı. Kendije birkaç takım arkadaşı bulup modun tamamını çevirirsen daha güzel olur. Hatta bu modu bırakıp TGW için bi yama hazırlasan efsane olur :D

RE: Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 08-09-2018

Yanlışın olmalı. Teknoloji olayına hiç el atmadım, gelen eventlerin de yüzde 99'unu çevirdim?

Kaiserreich Türkçe Yama - Osmanlı İmparatorluğu İçin - HaylHitler - 27-10-2018

Kaiserreich modunun son sürümü olan 0.8.1 sürümüne uyumlu link paylaşılmıştır.