Strategyturk Forumları
Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Microsoft Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-microsoft-forumlari)
+--- Forum: Age of Mythology (https://forum.strategyturk.com/forum-age-of-mythology)
+--- Konu Başlığı: Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-age-of-mythology-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - reddga - 08-09-2018

kD9gDL3.png

Age of Mythology'ye dair kısa sorularınızı bu konu altında sorabilirsiniz.
Daha geniş çapta veya çok sayıda soruya sahipseniz ayrı konu açmanız daha uygun olur.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 07-08-2019

Konunun siftahı benden o zaman. Ben AoM'yi daha önce oynadım ancak diğer AoE oyunlarından çok daha az. Yeni başlayan seviyesinde sayılırım. AoM diğer AoE oyunlarından çok daha farklı. Mitolojik yaratıklar olsun, tanrı güçleri olsun bir türlü öğrenemedim. @komedian sağ olsun, AoM'ye bir şans daha vermeye karar verdim. Peki, bir yeni başlayan için hangi tanrıyı önerirsiniz?

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Leon - 07-08-2019

Bildiğin üzere seçerken bölgesel ve mit olarak farklı kategorilerde değerlendirilmekte.

Grek olarak Zeus veya Poseidon
Mısır olarak Isis
Kuzeyli olarak Odin veya Thor
Atlanteans olarak Kronos veya Gaia(Gaia fazla ekonomik olup 2v2 maçlarda daha fazla iş yapar.)
Çinli olarak fazla bir öneri yapamayacağım fazla oyun atmadım.
Greklerle oyunu hızlıca öğrenmen daha zevkli ve daha iyi olacaktır.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Voidian - 07-08-2019

Yeni başlıyosan Greek oyna.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - komedian - 07-08-2019

Şimdi zorluk sırası olarak bahsedersek oyuna yeni başlamış birisi için en zordan kolaya doğru ;
Mısır/İskandinav/Yunan/Atlantis----Çini saymıyorum çin daha çözülmediğinden onun zorluğuna bir şey diyemem ama yunandan bir tık daha zor sanırım.

Oyuna yeni başlamış birisi için ben oyunu biraz öğrenmesi için oranos tavsiye ediyorum. Oranos oynaması/öğrenmesi en kolay tanrı.
Oranos oynayıp oyunun mantığını çözüp ondan sonra yunan sonra mısır en son iskandinav oynamanızı tavsiye ederim.
Neden en son iskandinav sorusunun cevabı çünkü iskandinav diğer tanrılara göre biraz daha farklı.Dwarf(cüce) olayı çoğu şeyi değiştiriyor.
Zorluk olarak mısırdan daha kolay çünkü bilincek şeyler mısıra göre daha kısıtlı.
Dwarf basım sırası biraz karışık olduğundan iskandinavı sona saklayın.

Yunanlarda Zeus
Mısırda Ra
İskandinavda Thor
Atlantiste Oranos

Irkları denerken ilk bu tanrılarla başlayın çünkü aralarında en kolayı bunlar.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - kerim0267 - 01-10-2020

Baya önce mesaj yazılan bir konu ama soru ve cevap dediği için sanırım yanlış bir şey yapmıyorum. Bir fikir danışmak istedim, atölyede güzel senaryo modları gördüm bunları Türkçeye çevirip paylaşsam acaba insanların yararına olur mu yoksa boşa kürek mi çekmiş olurum?

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 01-10-2020

Bana sorarsan vaktini güncel oyunları için harca.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Leon - 01-10-2020

Tecrübe kazanırsın,vaktin boşa geçmez fakat Türkçe strateji oyun oynayan kitlenin sayısı diğer oyun türlerine göre az.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - 1Manascı - 01-10-2020

Bana sorarsan Duman bey gibi biri olmayacaksan vaktini oyunlara harcama D

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aiakos - 23-11-2020

greekte çıkan 3 başlı titanda 7349 can var ama diğer titanların tümünde 7000 can var kronosta da varmış sanırım böyle bişey nasıl yapabilirim bu can bonusu eklemeyi

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Voidian - 23-11-2020

Araştırmayla güçlendirme değil de onların hepsinin kendiliğinden farklı bir avantajı olması lazım. Örneğin Atlantis'teki Titan'ın canı daha az ama yavaş ta olsa kendi kendine can yeniliyor.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 23-11-2020

Dionysus ile birlikte gelen can buff'u ile 7349 oluyor.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aiakos - 23-11-2020

(23-11-2020, 21:34)PCOyun : Dionysus ile birlikte gelen can buff'u ile 7349 oluyor.
atlantiste var mı peki böyle bişey

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Voidian - 23-11-2020

(23-11-2020, 21:34)Voidian : Araştırmayla güçlendirme değil de onların hepsinin kendiliğinden farklı bir avantajı olması lazım. Örneğin Atlantis'teki Titan'ın canı daha az ama yavaş ta olsa kendi kendine can yeniliyor.

Bu doğru değilmiş, PCOyun'un dediği gibi geliştirmelerle geliyor. Atlantis'teki mesele de Mythic Rejevenation araştırmasını yapabildikleri için Titan can yenilebiliyor.

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Onur34 - 23-11-2020

Yeni bir oyuncu için İlah ya da medeniyet öneriniz var mıdır?

Age of Mythology - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - turkish lokum - 23-11-2020

(23-11-2020, 21:54)Onur34 : Yeni bir oyuncu için İlah ya da medeniyet öneriniz var mıdır?
Yunan ve Mısır. 
Mısırda Ra öneririm. Ben zamaninda böyle başlamıştım