Strategyturk Forumları
Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? (/konu-zor-durumda-kaldiginizda-hile-kullanir-misiniz)

Sayfalar: 1 2

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - qiyanax1 - 14-10-2018

Merak ettim sormak istedim Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız?

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Craetus - 14-10-2018

Oyunda her zaman zafere ulaşacaksın diye bir şart yok. Arada sırada tokatlandığım zaman üzülüyorum, o kaydı bırakıyorum, bazen rage quit bile atıyorum ama hile yapmıyorum. Zaten Iron Man modda oynarsan konsol açamazsın, istesen de yapamazsın. He ama bazen diyorum ki "bu kayıtta hile yapacağım, über şeyler deneyeceğim", o zaman zor durumda kalmadan daha en başından başlıyorum fantezi yapmaya.

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - TR Ace - 14-10-2018

Hile kullandığım son 12 ayda tek oyun Eu4 oda şöyle oluyor. İki tane savim varsa hile yaptığım oyuna bir saat daha devam edip sonra çıkıyorum hiçbir eğlencesi kalmadığı için ondan sonra oynarsam ironman giriyorumki istesemde açamıyayım sinirlendiğim durumlarda. Hile kullandıktan sonra eu 4 genelde birkaç hafta girmiyorum hatta oyun bütün eğlencesini kaybediyor birnevi.

Farklı oyunlarda dahil ise diğer oyunlarda hile yapmadım senelerdir.

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - KorkusuzTürk - 14-10-2018

Hayır. Oyunun hiçbir özelliği kalmıyor o zaman. Yıılardır hiç ironmansiz eu4 oynamadım.

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Voidian - 14-10-2018

Ironman harici oynamak tutorial oynamak gibi birşey.

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Defterdar - 14-10-2018

Asla!O zaman oyunun ne zevki kalır?

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Lostonmegar - 14-10-2018

Voidian cok hakli ancak yine de bunu soyle dusunebilirsin minecraft ornegi:single-player ironman açık=survival single-player Ironman kapali =creative daha açıklayıcı

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Alduin - 14-10-2018

Artık eu4 oyunlarımın hepsini İronman oynuyorum en son özel kayıt ne zaman yaptığımı bile hatırlamıyorum, o kadar çok ironman oynadım ki.
Bundan sonrada eu4'ü ironmansız oynayamam. Çünkü neden? Eğer ironmansız oynarsam zor durumlarda hile yapmadan duramam, sıkıştığım anda hile yaparım, oyun hep benim lehime işler ve sıkıcı olur. Mücadele olmaz kısaca.

İronman adamdır.

Bu arada ironman yüzünden saatlerimin çöpe gitmesinide es geçmeyeceğim. Zamanınız kısıtlıysa ironmandan uzak durun, o kısıtlı zamanınız boşa gider :(

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Ecdad Computer - 14-10-2018

Zor durumda kalmasam bile hile kullanıyorum :smiling: . Ben tek başıma oyun oynarken rahatlamak, eğlenmek istiyorum. Ama kaybettiğim her savaş bana stres olarak yansıyor. O yüzden her oyunda hile yapıyorum, ama tutup da herkese Annex atmıyorum.

(14-10-2018, 18:48)Alduin : Bu arada ironman yüzünden saatlerimin çöpe gitmesinide es geçmeyeceğim. Zamanınız kısıtlıysa ironmandan uzak durun, o kısıtlı zamanınız boşa gider :(
Yoo onunda bir çözümü var.

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - fff7 - 14-10-2018

Başarım hariç ironman olmadan hilesiz oynuyorum. Konsolu sadece test için kullanıyorum kendi oyunlarımda kullanmıyorum.

(14-10-2018, 18:48)Lostonmegar : Voidian cok hakli ancak yine de bunu soyle dusunebilirsin minecraft ornegi:single-player ironman açık=survival single-player Ironman kapali =creative daha açıklayıcı

(14-10-2018, 18:48)Alduin : Artık eu4 oyunlarımın hepsini İronman oynuyorum en son özel kayıt ne zaman yaptığımı bile hatırlamıyorum, o kadar çok ironman oynadım ki.
Bundan sonrada eu4'ü ironmansız oynayamam. Çünkü neden? Eğer ironmansız oynarsam zor durumlarda hile yapmadan duramam, sıkıştığım anda hile yaparım, oyun hep benim lehime işler ve sıkıcı olur. Mücadele olmaz kısaca.

İronman adamdır.

Bu arada ironman yüzünden saatlerimin çöpe gitmesinide es geçmeyeceğim. Zamanınız kısıtlıysa ironmandan uzak durun, o kısıtlı zamanınız boşa gider :(

(14-10-2018, 19:12)Ecdad Computer : Zor durumda kalmasam bile hile kullanıyorum :smiling: . Ben tek başıma oyun oynarken rahatlamak, eğlenmek istiyorum. Ama kaybettiğim her savaş bana stres olarak yansıyor. O yüzden her oyunda hile yapıyorum, ama tutup da herkese Annex atmıyorum.

(14-10-2018, 19:56)Filsuk :
(14-10-2018, 18:48)Alduin : Bu arada ironman yüzünden saatlerimin çöpe gitmesinide es geçmeyeceğim. Zamanınız kısıtlıysa ironmandan uzak durun, o kısıtlı zamanınız boşa gider :(
Yoo onunda bir çözümü var.

(14-10-2018, 19:56)fff7 : Başarım hariç ironman olmadan hilesiz oynuyorum. Konsolu sadece test için kullanıyorum kendi oyunlarımda kullanmıyorum.

Oyuna başlayalı 3 hafta falan oldu yani genel olarak oynamayı öğrendim ama zor durumda hemen hile yapıyorum hileyi yani bu sefer hile yapmadan düzgünce oynamaya çalışıyım diyorum olmuyor ironman oynamaya başlıyorum bu günden sonra.

@RawWrath İronman oynayacaksan bu rehbere bak: https://forum.strategyturk.com/konu-ironman-de-save-yanmasini-engelleyin

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - napolyon94 - 14-10-2018

Ben hdd hizim 3200rpm oldugundan hic iron man oynamadim. Zira save etmesi iskence oluyor. Hile konusunda da tek istisnam var oda timelapse yaparken çok alakasiz bir Hint devletine yarim milyon duca para eklemistim neler yapacak diye. Bunun disinda tek bir kere bile konsolu acmadim.

(14-10-2018, 20:16)Filsuk : @RawWrath İronman oynayacaksan bu rehbere bak: https://forum.strategyturk.com/konu-ironman-de-save-yanmasini-engelleyin

Ona baktım ama 4. adımı tam kavrayamadım

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - fff7 - 14-10-2018

Çoğu oyunun mekaniklerini birkaç şekilde öğrenebilirsin. Oturun wikisini okursun, tutorial oynarsın yada videolar izlersin yada kendin kurcalarsın. Oyunu öğrenene kadar kendi yapacağın testlerde hile kullanman normal. Malesef eu4'ün öğrenme eğrisi hayli zor ama bir savaş kaybettikten sonra rage quit atmak ya da kayıtlı oyunu geri açmak mantıksız.

Hile yapmak isteyen her türlü yapar. Ironman'de konsol açılmıyor yada hile yapılmıyor mu sanıyorsunuz? Mp'de hile yok mu sanıyorsunuz?

(14-10-2018, 20:21)RawWrath :
(14-10-2018, 20:16)Filsuk : @RawWrath İronman oynayacaksan bu rehbere bak: https://forum.strategyturk.com/konu-ironman-de-save-yanmasini-engelleyin

Ona baktım ama 4. adımı tam kavrayamadım
Bilgisayarım>Belgeler>Paradox  Interactive>Europa Universalis 4>save games konumunda eu4 uzantılı dosyalar var.

O dosyalar bizim save'larımız.

O save'ları yeni açtığımız klasöre (3.adımdaki klasör)Her 5-10 Dakikada Bir (5-10 Dakikada Bir Olmak Zorunda Değil Ne Zaman İsterseniz) Bilgisayarım>Belgeler>Paradox  Interactive>Europa Universalis 4>save games(eu4 save'larının olduğu dosya) Dosyasındaki Eu4 Uzantılı Dosyanın Adını Değiştirip(Mesela Fransa.eu4 İse Fransa_1.eu4) Dosyayı Alıp Yeni Açtığımız (3.Aşamadaki Dosya) Dosyaya Atıyoruz.

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Consul of Time - 14-10-2018

(14-10-2018, 20:20)napolyon94 : Ben hdd hizim 3200rpm oldugundan hic iron man oynamadim. Zira save etmesi iskence oluyor. Hile konusunda da tek istisnam var oda timelapse yaparken çok alakasiz bir Hint devletine yarim milyon duca para eklemistim neler yapacak diye. Bunun disinda tek bir kere bile konsolu acmadim.

Ne yaptı merak ettim :)

Zor durumda kaldığınızda hile kullanır mısınız? - Azteci - 14-10-2018

2200 saatim var bir kere bile ironman dışında oyuna girmedim dolayısıyla hile de yapmıyorum. Başarım alma hedefi olmayınca saçma geliyor. Ama mesela çok iyi özelliklere sahip kral erkenden saçma sapan şekilde ölürse alt - f4 yaparım.

(14-10-2018, 20:20)napolyon94 : Ben hdd hizim 3200rpm oldugundan hic iron man oynamadim. Zira save etmesi iskence oluyor. Hile konusunda da tek istisnam var oda timelapse yaparken çok alakasiz bir Hint devletine yarim milyon duca para eklemistim neler yapacak diye. Bunun disinda tek bir kere bile konsolu acmadim.

Ironman mod açınca oyun da fps mi düşüyor ki hdden dolayı oynamıyorsun