Strategyturk Forumları
Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+--- Konu Başlığı: Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury (/konu-strategyturk-gala-crusader-kings-ii-holy-fury)

Sayfalar: 1 2

Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury - Duman - 10-11-2018

9.jpg

19:00'da Strategyturk Twitch kanalında Crusader Kings II'nin 13 Kasım'da çıkacak olan yeni eklentisi Holy Fury'i sizler için deniyor olacağız.
Yayını izlemek için - https://www.twitch.tv/strategyturk

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Duman - 12-11-2018

İlk gün - https://www.twitch.tv/videos/334086492:
  1. Başlamadan parçalanmış/rastgele dünya seçeneklerini inceledik. (Holy Fury)
  2. İsveç Kralı olduk.
  3. Germanic dinini reformize ettik (Holy Fury)
  4. Wolf Warriors'a katılıp Hero seviyesine yükseldik. (Holy Fury)
  5. Bu esnada çok sayıda düello yaptık. (Holy Fury)
  6. Wolf Warriors özelliklerini/mekaniklerini kullandık. (Holy Fury)
  7. Wolf Warriors aracılığıyla soy kurmaya çalıştık, öldük. (Holy Fury)
  8. Oğlumuz Ragnarr tarihi bir "efsanevi soya" sahip oldu. (Holy Fury)
  9. Mercia Krallığına istila düzenledik.
  10. Saksonya Krallığını ele geçirdik.
İkinci gün - https://www.twitch.tv/videos/334558381:
  1. Feodaliteye geçtik.
  2. Primogeniture veraset sistemine geçtik.
  3. İngiltere Krallığını kurup başkenti İngiltere'ye taşıdık.
  4. Haemophilia, Blood Games mekanikleriyle tanıştık. (Holy Fury)
  5. Mass Sacrifice ve Flower Wars mekanikleriyle tanıştık. (Holy Fury)
  6. Slav ve Romuva birçok şefe kendi dinimizi yaydık. (Holy Fury)
  7. Sway & Antagonize mekaniklerini denedik. (Holy Fury)
  8. Yeni kan kurbanı/ejder soyundan adam yakma özelliği gibi infaz özelliklerini denedik. (Holy Fury)
  9. Elektör arayüzü, hamilelik eventleri, yeni traitler vb. unsurları gördük. (Holy Fury)
  10. Paris ve Roma'yı yağmaladık.
İkinci gün itibariyle 900 senesine yaklaştık diye hatırlıyorum, önümüzdeki hedef Katolikliğe geçiş yapıp Holy Fury'nin katolikliğe kattığı şeyleri incelemek. 
Holy Fury ile bağlantılı olmak üzere gözden kaçırdığımız, deneyebileceğimiz şeyler varsa aklınızda bu konu altından iletebilirsiniz.
Twitch üzerindeki yayın videoları 15 gün kadar sonra siliniyor, Holy Fury Gala serisini tamamladıktan sonra hem Twitch'te hem de Strategyturk Extra'da partlar halinde izlenebilir hale getireceğiz.

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Semavi7 - 12-11-2018

Oyun gayet güzel gidiyor. Ama feodal olup veraset sistemini değiştirmeden önce isveçteki topraklarını kardeşlerine kaptırsaydın daha roleplay olurdu :D Baba ölüpte topraklar dağılacağı zaman hangi ünvanın hangi kardeşe gideceğini belirleyebiliyormuyuz? Misal bende İsveç Danimarka ve İngiltere tahtları var üç tanede oğlum var ben hangisiyle ve hangi ünvanla devam ediyorum?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 12-11-2018

(12-11-2018, 15:33)Semavi7 : Oyun gayet güzel gidiyor. Ama feodal olup veraset sistemini değiştirmeden önce isveçteki topraklarını kardeşlerine kaptırsaydın daha roleplay olurdu :D Baba ölüpte topraklar dağılacağı zaman hangi ünvanın hangi kardeşe gideceğini belirleyebiliyormuyuz? Misal bende İsveç Danimarka ve İngiltere tahtları var üç tanede oğlum var ben hangisiyle ve hangi ünvanla devam ediyorum?

Primary title'ın sende kalacağı kesin. Onun dışındakiler rastgele ve eşit olarak dağıtılıyor. En büyük ünvan mesele krallık ünvanı bir tane ise sen kral olursun. Diğer ünvanları kardeşlerinle paylaşırsın. Onlar vassalların olur. Ama senin örneğindeki gibi 3 krallık varsa 3 bağımsız kardeş kral olur. İmparator olsaydın kral vassalların olacaktı.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 12-11-2018

(12-11-2018, 16:09)altnkurt :
(12-11-2018, 15:33)Semavi7 : Oyun gayet güzel gidiyor. Ama feodal olup veraset sistemini değiştirmeden önce isveçteki topraklarını kardeşlerine kaptırsaydın daha roleplay olurdu :D Baba ölüpte topraklar dağılacağı zaman hangi ünvanın hangi kardeşe gideceğini belirleyebiliyormuyuz? Misal bende İsveç Danimarka ve İngiltere tahtları var üç tanede oğlum var ben hangisiyle ve hangi ünvanla devam ediyorum?

Primary title'ın sende kalacağı kesin. Onun dışındakiler rastgele ve eşit olarak dağıtılıyor. En büyük ünvan mesele krallık ünvanı bir tane ise sen kral olursun. Diğer ünvanları kardeşlerinle paylaşırsın. Onlar vassalların olur. Ama senin örneğindeki gibi 3 krallık varsa 3 bağımsız kardeş kral olur. İmparator olsaydın kral vassalların olacaktı.
Peki hangisi bende kalır? Onu seçebilirmiyim?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 12-11-2018

Primary ünvanını değiştirebilirsin.

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Duman - 12-11-2018

Kaldığımız yerden devam ediyoruz - https://www.twitch.tv/strategyturk

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Menars - 12-11-2018

Yalnız Duman,İskandinavya´daki çocukların kaybolmasıyla alakalı hiçbir şey yazmamış.

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - altnkurt - 13-11-2018

Yayından aldığım klipleri ve ss'leri sizinle paylaşmak istedim.

Daha sonradan Efsanevi olarak anılacak olan İsveç'i birleştiren Sigurd'un çoğu kadın ve çocuklardan oluşan leşleri.

https://clips.twitch.tv/ShortTransparentGalagoYouWHY

Pagan tanrısı Thor'un efsanevi çekici nice canlar aldı. Karşınızda Mjolnir.

unknown.png

Kral Fylkir'in tanrılara başkaldırarak tarihe adını altın harflerle yazdığı an.

https://clips.twitch.tv/BumblingHomelyFerretDoggo

Atalarından yadigar Mjolnir'le dost düşman demeden nice canlar alan Ulu Kral Fylkir'in savaş kabiliyeti tanrıları bile kıskandırıyordu.

unknown.png

Tanrılara kafa tutan Fylkir, zalim ve katil olarak nitelendirilen Efsanevi Sigurd'un 4 katından fazla can aldı. Bunların içinde kendi öz oğlu ve Katolik dünyasının papası da bulunuyor.

Screenshot_5.jpg

Anlatılanlara göre Ulu Kral Fylkir'in mezarı ölümünden 20 yıl sonra açıldığında naaşının yerinde bir ejderha bedeni bulunuyordu.

https://clips.twitch.tv/PhilanthropicDeafKoupreyPeoplesChamp

Tarihin görüp görebileceği en efsanevi hükümdarlardan Ulu Kral Fylkir'i size takdim etmek istiyorum.

Fylkir of the House Ragnarr, First of His Name, Son of Sigurd The Legendary, The Trollmader of Hel, The Dragon, The Godslayer, The Soulflayer, King of Norse and Anglo-Saxon, King of England, King of Sweden, King of Saxony, The Horror of Mediterranean, The Destroyer of Rome, The Bearer of Mjollnir and Gjallahorn, Haemoarch, Ravager, Kinslayer, İmpaler, Murderer of His Son and Pope and Many People

unknown.png

İmparator 1. Magni her türlü riski göze alarak ölümsüzlük şerbetinden içti ve tanrılardan atalarının günahları için af diledi. Atalarının aksine Pagan dini yerine Katolik inancına sahip olan Köse Magni'nin yeni tanrısı ona ölümsüzlük bahşetti. Ragnarr soyu Viking atası Lothbrok ve Ejderha Fylkir'den sonra ölümsüzlükle de kutsandı.

unknown.png

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Semavi7 - 13-11-2018

Oha bu seride amma fantastik olay oldu ya. Ben çıktıktan sonra adam ölümsüz olmuş. :joy: Biri ejderya biri ölümsüz nasıl bir soy oldu bu ya. Birinide aziz yaptımı tamamdır. :joy:

Ya aslında şu ejderyaya dönüşme işi benim hiç içime sinmedi çok eksik olmuş. Adam pat ejderya oldu. Onuda tesadüfen gördük. Bunu bize bir event ile bildirmeliydi. Oraya bu durumun neden ve nasıl olduğu yazılmalıydı. Bu çok yavan olmuş.

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - altnkurt - 13-11-2018

(13-11-2018, 16:32)Semavi7 : Ya aslında şu ejderyaya dönüşme işi benim hiç içime sinmedi çok eksik olmuş. Adam pat ejderya oldu. Onuda tesadüfen gördük. Bunu bize bir event ile bildirmeliydi. Oraya bu durumun neden ve nasıl olduğu yazılmalıydı. Bu çok yavan olmuş.

Dönüp dönüp Fylkir Ragnarr'ı mı inceliyosun :grinn:

(13-11-2018, 16:46)altnkurt :
(13-11-2018, 16:32)Semavi7 : Ya aslında şu ejderyaya dönüşme işi benim hiç içime sinmedi çok eksik olmuş. Adam pat ejderya oldu. Onuda tesadüfen gördük. Bunu bize bir event ile bildirmeliydi. Oraya bu durumun neden ve nasıl olduğu yazılmalıydı. Bu çok yavan olmuş.

Dönüp dönüp Fylkir Ragnarr'ı mı inceliyosun  :grinn:

Aynen başkan az buz şeymi adam canlı yayının ortasında öldükten 20 sene sonra ejdere dönüştü :joy:

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Lothebork - 13-11-2018

Ejderha işi falan AGOT'a özenmişler.

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Duman - 13-11-2018

Devam ediyoruz - https://www.twitch.tv/strategyturk/

Crusader Kings II - Holy Fury Yayını (19:00) - Duman - 14-11-2018

Crusader Kings II: Holy Fury için yaptığımız Strategyturk Gala yayın serisi sona erdi. 4 gün boyunca her gün 6 saati aşkın bir şekilde Holy Fury'nin mekaniklerini denedik, 769'da başlayıp 1010 senesinde bitirdik. İlk iki gün yaptıklarımızın bir kısmını konuda listelemiştim, devamında başarılı bir şekilde Katolikliğe geçtik, ölümsüz olduk, kendi soyumuzu tekrar kurduk. Haçlılara katıldık, ancak haritada Katolikliğin zayıf olması sebebiyle ilk 2 haçlı yarım kaldı, ardından üst üste 3 haçlı başlayamadan iptal edildi, ölümsüz olduğumuz için Aziz olamasak da, İskender'in kanı özel soyunu elde etmeyi başardık. Bu esnada kara büyüyle oğlumuzu alternatif yöntemlerle vaftiz edip kendimize yeni bir kol ve göz çıkardığımızı da ekleyeyim.

Şu anda Steam'de baktığımda 2000 saati aşkın görünüyor CK2, bunun büyük bir kısmı multiplayerdır ancak bu Gala yayınındaki bazı karakterlerin yayının "içerik tanıtımı/bilgilendirme" doğasından bir adım daha ileride özellikle hatırlanabilirlikleri yönünden - en azından benim için - ayrı bir yer edindiğini söyleyebilirim. Yayının son kısmında da eklentiye dair bazı görüşlerimi ifade ettim ancak tam inceleme Strategyturk.com'da birkaç gün içerisinde yayınlanmış olur, izleyenlere tekrardan teşekkürler. 

Yayının bölümleri yarın gün içerisinde Strategyturk Extra'ya yüklenmiş olur.

Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury - Semavi7 - 14-11-2018

İlk haçlı dışındakileri izleyemedim fakat haçlı mekaniği biraz sıkıntılı galiba. İleriki günlüklerde bu düzeltmeleri görürüz büyük ihtimal.

Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury - altnkurt - 16-11-2018

Tarikatta legendary olup bloodline kurarsak forge bloodline ambitionu çıkmıyor. Yani Sigurd legend olsaydı Fylkir Ragnar dragon olamıycakmış.

Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury - Semavi7 - 16-11-2018

(16-11-2018, 16:54)altnkurt : Tarikatta legendary olup bloodline kurarsak forge bloodline ambitionu çıkmıyor. Yani Sigurd legend olsaydı Fylkir Ragnar dragon olamıycakmış.

Bu bütün oyun için mi geçerli ? Misal ben ilk karakterle legendary olup bloodline kurarsam oyun sonuna kadar diğer karakterlerle forge bloodline ambitionunu seçemem mi?

Strategyturk Gala: Crusader Kings II - Holy Fury - altnkurt - 16-11-2018

(16-11-2018, 17:15)Semavi7 :
(16-11-2018, 16:54)altnkurt : Tarikatta legendary olup bloodline kurarsak forge bloodline ambitionu çıkmıyor. Yani Sigurd legend olsaydı Fylkir Ragnar dragon olamıycakmış.

Bu bütün oyun için mi geçerli ? Misal ben ilk karakterle legendary olup bloodline kurarsam oyun sonuna kadar diğer karakterlerle forge bloodline ambitionunu seçemem mi?

Aynen öyle. Ben baya uğraştım ama bir türlü o ambition gelmemişti. En son kodla o ambition'ı aldım ve anında yapıldı olarak gösterdi. Yani 2. bi soy kurdurtmadı.