Strategyturk Forumları
Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Imperator: Rome (https://forum.strategyturk.com/forum-imperator-rome)
+--- Konu Başlığı: Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-imperator-rome-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Selene - 29-04-2020

En son 1.1 sürümünde oynamış birinin oyuna tekrar alışması ne kadar sürer ya da tamamen yeni bir oyun öğreniyormuş gibi mi olur?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 30-04-2020

Ilk ciktiginda oynayip birakmistim, gecen yine basladim. Bir iki haftada aralikli oynayip toparladim gibi tekrardan. O da benim dikkatsizligimden. Sizin daha kisa surebilir.

Edit:

- Teknolojik keşiflerin etkisinin bitiş süresi var mı?
- Savaşta düşman başkentini almanın ws'da ekstra getirisi var mı?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 04-05-2020

Sorum var benim de;

- Teknolojik keşiflerin etkisinin bitiş süresi var mı?
- Savaşta düşman başkentini almanın ws'da ekstra getirisi var mı?
-Monarsi cumhuriyet arasi gecis var mi, nasil?
-Meclis, savaş kararı almamı onaylamıyor, desteklerini nasıl alabilirim?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 09-05-2020

Kusura bakmayın flood oldu ama, tax office yaptıkça genel vergi gelirim düştü. Negatif etki de yazmıyordu bu neden oldu?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 09-05-2020

Teknolojik keşiflerin bitiş süresi yok.
Savaşta başkent almanın (başkentin daha gelişmiş bir şehir olduğunu varsayarsak) bir köy ele geçirmeye nazaran etkisi daha büyüktür diye tahmin ediyorum.
Kararlar kısmında geçiş kararı varsa var.
Meclis desteklemiyorsa istikrarın düşüktür, tiranlığın yüksektir, AE'n fazladır vs. Mecliste kendi partinin koltuk sayısını arttırarak manipüle edebilirsin.
Vergi gelirinin düşmesinin Tax Office basmış olmanla alakası yoktur, bina yaparken yazıyor kaçtan kaça çıkacağı.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 09-05-2020

Cumhuriyetlerde yönetim süresini arttırmak mı mantıklı azaltmak mı? Neye göre?
Bir de ben ülkemi 10 yılda 10 kat büyüttüm. Değişen tek şey keşiflerin masrafı oldu? Gelirim falan artmadı ne yazık ki. Bunun olayı nedir?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Selene - 09-05-2020

(09-05-2020, 13:35)Duman : Meclis desteklemiyorsa istikrarın düşüktür, tiranlığın yüksektir, AE'n fazladır vs. Mecliste kendi partinin koltuk sayısını arttırarak manipüle edebilirsin.
Tiranlık tam tersine doğru orantılı bir şekilde meclis desteğini arttırıyor.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 11-05-2020

Roma için tips&tricks tarzında önerileri olan var mı?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 13-05-2020

unknown.png

Bu güç potansiyelini nasıl düşürebilirim? Ya da sadakati nasıl arttırabilirim? Rüşvet verdim. Arkadaş oldum. Kıdemli askerlerini ödüllendirdim. General falan da değil. Parti başkanı ve aile reisi sadece. Bu arada partisi biraz hükümet partiye döndü. Bu da bir sorun teşkil ediyor olabilir sanırım. Bunu da çözebilecek bir öneriniz varsa ona da açığım.

unknown.png

Edit: Parti fotosu eski. Şuanki lideri attığım adam.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 13-05-2020

Diğer partilerin koltuk sayısını yükseltebilirsin.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 13-05-2020

unknown.png

Dediğini yaptım ama şu Sadık Kıdemli Askerler olayını çözemedim. Sadık Kohortları para vererek sıfırladım ama buna bişey yapamıyor muyuz?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 13-05-2020

Sadık Kıdemli Askerler oyunda görünmüyorlar, karakterin "parasını harcayarak" plan aracılığıyla edindiği "hayali eski askerler."

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 14-05-2020

unknown.png

Ordularımı şöyle bir savaşta karaya çıkarttım usulünce.

Lakin ne yaparsam yapayım geri indikleri gemiye bindiremiyorum.

unknown.png

Gemi görevlerinden bunu seçtim.

unknown.png

Onu seçince gemiyle otomatik taşıyor gibi tıklayabildim. Ancak bu gördüğünüz son görsel son 3 yıldır sabit. Adamlar adım atmıyorlar.

Neden gemiye bindiremiyorum adamlarımı? İlla ki port mu lazım? Öyleyse nasıl indi bunlar gemiden? Nolcak tüm ordum orda hapis mi kalacak sonsuza dek?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 14-05-2020

Gemi yanlış denizdedir.

Yanlış deniz diye bişey yok oyunda. Toprağa kıyısı olan tüm denizlere asker çıkartılabiliyor. Kaldı ki tüm denizlerde denedim. Değişen bir şey yok. Yandaki toprakta da denedim aynı şeyi.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 14-05-2020

Ordunun orjinalinin 32k'dan daha fazla olma ihtimali var mı? Gerçi o zaman ikinci olayın da gerçekleşmemesi gerekiyordu. Bug sanırım.

Olayı çözdüm. Orduyu eyalete atadığım için gemiye bindiremiyormuşum. Onu iptal edince bindiler gayet rahat bi şekilde. Lakin eyalete atanmış ordu oraya nasıl geldi orası bence oyunun bi hatası.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 15-05-2020

Dil yamasını kaldırım sıfırdan ironman oyun açtım geçen sayfalardaki tavsiye gibi ama yok başarımları yine vermiyor. Kaç tane iç savaş kazandım mesela vermedi yine.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 15-05-2020

Dosyaları doğrulamayı denedin mi?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - fatal - 15-05-2020

new game deyip yükleme gerçekleşirken "loading savegame 100%"e kadar geliyor ve sonrasında ya donuyor ya da oyun kapanıyor. araştırdım ama net bir çözüm de bulamadım. win 10 kullanıyorum ve steam'dan bugün alıp yükledim.