Strategyturk Forumları
Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Imperator: Rome (https://forum.strategyturk.com/forum-imperator-rome)
+--- Konu Başlığı: Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-imperator-rome-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 08-03-2021

Şimdi bir oyuna girip baktım ama her toprak için açıklamada komşu yerleşim yerlerinde 8 nüfus yok şeklinde uyarı var. Uyarı olmayan yerler ise uzaktaki yerler. Ve anladığım kadarı ile çevredeki şehirlerden göç almıyor. Yani komşu yerleşim yerlerin şehir olmamalı.
Bu durumda sizin örneğinizde "Heraya" ve "Tegeya" yerleşim yerlerinde yukarıda yazdığım şartları sağlayan nüfuslar olmalı.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 13-03-2021

Arkadaşlar eskiden valilere ordu atayıp eyalet sadakatini arttırıyorduk o hala var mı? Varsa nasıl yapıyoruz?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Enesrar - 19-03-2021

Karakterin sadakatini para vermek arkadaş olmak dışında arttırma yolu var mı

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - gLo1NN - 19-03-2021

Toprak verebilirsin.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Enesrar - 20-03-2021

Gemiyle asker çıkarma özelliği yok mu?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - gLo1NN - 20-03-2021

(20-03-2021, 00:13)Enesrar : Gemiyle asker çıkarma özelliği yok mu?

var

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aeschyli - 20-03-2021

(20-03-2021, 00:13)Enesrar : Gemiyle asker çıkarma özelliği yok mu?

Son versiyonda birimler 1k yerine 500 birime indirildiği için artık iki katı miktarında gemi bulundurman gerekiyor. Bu durum kafanı karıştırmış olabilir.

(19-03-2021, 22:07)Enesrar : Karakterin sadakatini para vermek arkadaş olmak dışında arttırma yolu var mı

Bu durumlarde genelde arttırmak işe yaramıyorsa düşüren sebeplere bakmak gerekli. Özellikle Lejyonların başındaki elemanlar 40 bağlılık seviyesine kadar düşmüşlerse direkt şutlayın. Aile reisleri için durum kötüye gidecekse rakip belirleyip suikast yapabilirsiniz. Yozlaşması çok yüksek karakterleri yargılamaktan çekinmeyin. Bazı adamları kazanmaktansa kurtulmak ülkeye çok daha faydalı. Benim bir oyunumda eş konsül yozlaşması sebebiyle aylık 16 altın maaş alıyordu. Farketmediğimden herif ülkeyi hortumlamış sonradan kurtulmak zor oldu.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 20-03-2021

Diğer ülkelerin asker sayılarını nereden görebilirim?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sezar - 20-03-2021

(20-03-2021, 13:10)Attila the Hun : Diğer ülkelerin asker sayılarını nereden görebilirim?

Goremezsin. Diger ulkelerinin nufuslarini gorebilirsin bu da sana ancak bir tahmin verir.

(20-03-2021, 13:10)Attila the Hun : Diğer ülkelerin asker sayılarını nereden görebilirim?

Ne kadar ordusu olduğunu göremezsin ama İstihbarat araştırmasını yaptıktan sonra casus göndererek hazine ve insangücü değerlerini görebilirsin.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 20-03-2021

Lejyon oluştururken nasıl bir kohort kompozisyonu önerirsiniz?

(20-03-2021, 15:16)Attila the Hun : Lejyon oluştururken nasıl bir kohort kompozisyonu önerirsiniz?

Genel olarak ağır piyadeler çok güçlü ama sırf öyle diye ağır piyade abanmak gerekmiyor. Oynadığın ülkenin geleneklerine göre dizmen en uygunu.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Elensar - 22-03-2021

Merhaba arkadaşlar. Bu kültürlerle bütünleşmek için karar alıp(miras hakkı vs. ) onların mutluluğunu yükseltiyorum. Sonra da vali kararlarından asimile etmeyi seçiyorum. Doğru mu yapıyorum.

Şimdi fark ettiğim ki orada özgür vatandaşın üstüne çıkarma varmış. Bunu yaparsan diğer haklar gider. Fikri olan var mı ?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aeschyli - 22-03-2021

(22-03-2021, 00:18)Elensar : Merhaba arkadaşlar. Bu kültürlerle bütünleşmek için karar alıp(miras hakkı vs. ) onların mutluluğunu yükseltiyorum. Sonra da vali kararlarından asimile etmeyi seçiyorum. Doğru mu yapıyorum.

Şimdi fark ettiğim ki orada özgür vatandaşın üstüne çıkarma varmış. Bunu yaparsan diğer haklar gider. Fikri olan var mı ?

Kültürleri asimile etmek oyunda en temel amaç dolayısıyla asimile etmen gerekiyor. Ama erken dönemde isyanla uğraşmamak için ve milis güçlerine ihtiyacın olacağından bazı kültürleri bütünleştirmek gerekli oluyor. Bir kültürün seviyesini özgür kişiden vatandaş seviyesine çıkardığında onları bütünleştirmiş olursun. Yani özgür kişi olarak onlara verdiğin haklar gider. Vatandaşlar için yine bazı haklar verebilirsin ama unutma bütünleştirdiğin kültürler asimile edilemezler. Ama bu tamamen asimile edilemezler anlamına gelmiyor. İleri süreçte vatandaşlık haklarını alıp tekrardan asimile etmeye başlayabilirsin.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Elensar - 22-03-2021

Teşekkürler dostum.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Elensar - 23-03-2021

Arkadaşlar roma da nüfus 86 oldu ve ben onu metropole yükseltecek tuşu bir türlü bulamadım. Yok , yok işte. Kaldırıldı mı yoksa bir sıkıntı mı var ?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aeschyli - 23-03-2021

ui.png
@Elensar
İmleci okun olduğu yere doğru getir sola doğru farklı kademe görseller olacak. O görsellerden bir tanesi metropolis.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Elensar - 23-03-2021

Çok teşekkür ederim. Bu arada başka milletten kölelerin mutluluğunu artıramıyoruz.

NZuththttps://imgyukle.com/i/NZutht

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Enesrar - 25-03-2021

Kaleleri nasıl yıkabilirim?