Strategyturk Forumları
Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Imperator: Rome (https://forum.strategyturk.com/forum-imperator-rome)
+--- Konu Başlığı: Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-imperator-rome-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 31-05-2021

Tüm vasalları bütünleştirmek mi daha mantıklı yoksa belli yerlerde eventler ya da görevler aracılığıyla kurulan vasalları tutmak daha mı iyi olur?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 31-05-2021

@Aeschyli @elefsar sagolun. Sonlara dogru urunlerin onemli bir kismi fazlalik olarak kalmisti. Dediginiz gibi her daim ticaret yapilacak vassal olmasi cok guzel olur.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 31-05-2021

(31-05-2021, 16:26)PCOyun : Tüm vasalları bütünleştirmek mi daha mantıklı yoksa belli yerlerde eventler ya da görevler aracılığıyla kurulan vasalları tutmak daha mı iyi olur?

Üretilen malların kazanımı adına ilhak etmek daha yararlı diye düşünüyorum.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 01-06-2021

Savaş yorgunluğu, savaştayken hep artacak mı yoksa savaştayken de düşük tutmanın yolları var mı?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sezar - 02-06-2021

(01-06-2021, 18:22)PCOyun : Savaş yorgunluğu, savaştayken hep artacak mı yoksa savaştayken de düşük tutmanın yolları var mı?

Levy yerine legion kullanirsan cok daha az savas yorgunlugu kazanirsin. Onun disinda savas yorgunlugunu dusurmenin yolu din sekmesinede istikrar kazanma butonun - domuz kesme resmi- nin yanindaki butona basmak ile dusus hizini arttirabilirsin. Cok abartmamak lazim cunku tiranlik veriyor.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 02-06-2021

Sadece lejyon kullanıyorum fakat yine de çok artıyormuş gibi geldi. Teşekkürler.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - gereksizihtiyac - 02-06-2021

karakterlrer maceraya nasıl gönderiliyor? general değil diyor. lejyona komutan mı yapmamız lazım nasıl olacak? oyunda yol yapmanın ticarete bir getirisi var mı yoksa sadece orduların hareketi için mi varlar?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 03-06-2021

Makedonya ile oynarken Roma ile muttefikim, her savasina katiliyorum. Ama ben savasa davet edince menude kabul eder gostermesine ragmen kabul etmiyor. Bir degil iki degil roma hep aynisini yapiyor. Bu bir bug mi yoksa savasa cagriyi kabul edecek gostermesine ragmen yan cizmesi herbzaman ihtimal dahilinde mi?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 03-06-2021

Bu konuda bug var sanırım. Manuel olarak diplomasi ekranından tekrar çağır.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 03-06-2021

Hain roma ittifakı atti savasi kabul etmeyince, tekrar cagiramiyorum.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 03-06-2021

Bir dahaki sefere artık. Oradaki tik işe yaramıyor sanırım.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SkyWolf - 30-06-2021

Lejyona eklediğimiz birliği nasıl değiştire biliriz. Mesala hafif atlının yerine ağır atlı nasıl eklerim.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Emirhan - 30-06-2021

@SkyWolf

20210630102810_1.jpg
Şurada görünen "Edit Composition" bölümünden lejyonuna ekleme yapabilirsin. Mevcut birliği silmenin kısa yolu var mı bilmiyorum. Silmek istediğin birlikten yeni cohort oluşturup dismiss seçeneği ile terhis edebilirsin.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yohaynes - 20-05-2022

Arkadaşlar aranızda oynayan var mı hala.Oyun oynanır durumda mı acaba.Evet çok fazla kötü yorum almıştı zamanında ben de 24-25 saat kadar oynamıştım.Annex at geç mantığındaydı.Gerçi minör bir ülke ile oynamıştım.Şimdi canım Roma ile oynamak çekti,hazır dlcler fiyat artışından önce indirimdeyken çekip oynayayım demiştim ama hala çok kötü durumdaysa deneme niyetinde değilim.Bu soruyu boşa zamanımı harcamamak için soruyorum.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 20-05-2022

Oyun kesinlikle kötü değil, mevcut içerikler ile en az 100 saat oynatır kendini, mekanikleri çözme aşaması da ilginç fakat oyun terk edildiğinden ötürü devam edecek bir ömrü yok. DLC ile içerik almış ülkeler oldukça eğlenceli.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 21-05-2022

(20-05-2022, 17:56)Yohaynes : Arkadaşlar aranızda oynayan var mı hala.Oyun oynanır durumda mı acaba.Evet çok fazla kötü yorum almıştı zamanında ben de 24-25 saat kadar oynamıştım.Annex at geç mantığındaydı.Gerçi minör bir ülke ile oynamıştım.Şimdi canım Roma ile oynamak çekti,hazır dlcler fiyat artışından önce indirimdeyken çekip oynayayım demiştim ama hala çok kötü durumdaysa deneme niyetinde değilim.Bu soruyu boşa zamanımı harcamamak için soruyorum.

Bir çok ülke ile sıfırdan tecrübeler yaşayabilirsin. Özellikle 2.0 güncellemesinden sonra bence oyun tamamlandı. Tek sıkıntısı devam etmeyecek olmaları. Ama mevcut hali ile zaten uzun saatlerde doyarsın oyuna.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - BigFenrir - 10-07-2022

Oyun firma tarafından tamamen bitirildi mi acaba bir açıklama yapıldı mı.Konu hakkında bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 10-07-2022

Son yapılan açıklamadan beri hiçbir şey söylenmedi. Son yapılan açıklamada da oyuna "ara verildiği" söylenmişti.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Elensar - 20-11-2022

Karaktere trait eklemek istiyorum ama hangi dosya olduğunu bulamadım.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Buzzerbeater - 04-03-2023

Bu oyunu hala oynayan varmıdır bilmiyorum ama okuduğum bir dergiden gaza gelip SPARTA macerası yaşamak istiyorum fakat giriş hamleleri konusunda yardıma ihtiyacım var bu konuda yardımcı olabilir misiniz?