Strategyturk Forumları
Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Imperator: Rome (https://forum.strategyturk.com/forum-imperator-rome)
+--- Konu Başlığı: Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-imperator-rome-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - BatuFTW - 19-05-2019

Askeri monarşiye nasıl geçebilirim ?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - argoargoo - 21-05-2019

(12-05-2019, 19:06)Aeschyli : 20190512183834_1.jpg

Nasıl basmış bu kadar asker ya. Şoka uğradım savaşı açtıktan sonra.

Asker sayısını görüntülemek yok mu ya, ben bulamadım. Ben de bazen böyle şok geçiriyorum küçücük devletlerden dünya kadar asker çıkıyor....

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aeschyli - 21-05-2019

Asker sayısı görüntüleniyor aslında ekran görüntüsünde 114 birim cohort sahibi olduğu görülüyor. Benim merak ettiğim bu arkadaş nasıl 114 birim askeri besliyor veya bastı.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 21-05-2019

(21-05-2019, 23:13)Aeschyli : Asker sayısı görüntüleniyor aslında ekran görüntüsünde 114 birim cohort sahibi olduğu görülüyor. Benim merak ettiğim bu arkadaş nasıl 114 birim askeri besliyor veya bastı.

Nüfus sistemi ile alakalı biraz nerflenmeli.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Lothebork - 22-05-2019

Nüfus sistemi kabileleri daha çok etkiliyor. Sparta monarşi yani o birliklerin parasını kendi ödüyor. Orada yazan altının üzerine gelince ne kadar ödedikleri yazıyor. Dediğim gibi bu bir bug. 10k ordu için 1 altın ödeyemez ai.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - tahr1bad - 24-05-2019

Diplomasi, aile vs penceresi küçültülebiliyor mu? Bu haliyle biraz rahatsız ediyor da

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Wickhart - 24-05-2019

Pencereler ayrı ayrı küçültülemiyor ama arayüz ayarlarından tüm arayüzü küçültebilirsin.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - argoargoo - 27-05-2019

(21-05-2019, 23:13)Aeschyli : Asker sayısı görüntüleniyor aslında ekran görüntüsünde 114 birim cohort sahibi olduğu görülüyor. Benim merak ettiğim bu arkadaş nasıl 114 birim askeri besliyor veya bastı.

Hayır benim demek istediğim eu4teki gibi savaşa girmeden asker sayılarına bakabileceğimiz bir mekanizma var mı yani, varsa ben bulamadım... Ülkelerin tek tek sırasıyla asker sayısı görünümü gibi bir şey

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Wickhart - 28-05-2019

Şöyle bir mod belki işini görür: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1727192297

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Vakvakiyye - 06-06-2019

EU4 HOi4 ve CK2'yi rahat oynatan PC'im de neden takıldığını anlamıyorum bu oyunun. Haritayı şehre yakın tutunca kasmaya başlıyor. Nedenini çözebilmis değilim. Ayarları düşürdüm işe yaramadı tabi

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 06-06-2019

Çünkü İmparator Rome diğer pdx oyunlarının aksine işlemciden çok ekran kartını kullanan bir oyun. Ayrıca grafikleri itibariyle de ötekilerden daha ağır olması normal. Özellikle bulut ve deniz efektleri ciddi derecede performansı etkiliyor.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Vakvakiyye - 14-06-2019

Ben bu grafik ayarları kısamıyormuyum. Dogrusu PC değişmek gerekiyor galiba.Yoksa bu oyunu çok oynayasim var. Ahhh yaktın beni paradox:))

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - enverefe - 29-06-2019

Savaşta rakip devletin topraklarının çoğunu almama rağmen barış masasında fethettiğim heryeri alamıyorum. Fethettiklerimden daha azını vermeyi kabul ediyorlar. Warscore ları low olmasına rağmen.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 24-07-2019

Province surplus o eyaletin tamamına mı yoksa sadece provincial capital'e yani eyalet başkentine mi bonus veriyor?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 25-07-2019

Eyalet başkentine veriyor.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - KARTAL - 01-08-2019

Karakterlere holding vermek ne işe yarar ?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 01-08-2019

Sadakatlerini vs arttırıyor sanırım ancak aynı zamanda powerbase (güç potansiyelini) de yükseltiyor. CK2'de adamı mutlu tutmak için toprak vermek ancak aynı zamanda daha güçlü olmasına sebep olmak gibi bir şey.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - KARTAL - 01-08-2019

(01-08-2019, 14:17)Duman : Sadakatlerini vs arttırıyor sanırım ancak aynı zamanda powerbase (güç potansiyelini) de yükseltiyor. CK2'de adamı mutlu tutmak için toprak vermek ancak aynı zamanda daha güçlü olmasına sebep olmak gibi bir şey.

Kendi karakterim ile eşime vereyim o zaman

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - zencefil - 01-08-2019

Oyunun sadece arayüzüne bile baktığımda bir sıcaklık göremeyip bitmemiş oyun hissine kapılan bir tek ben mi varım?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - tiger1944 - 08-09-2019

sadakatsiz eyaletler nasıl normal hale geliyor kişilerde rüşvetle biraz düzeliyor ama yolsuzluk artıyor eyaletlerde bir çözüm bulamadım