Strategyturk Forumları
Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? (/konu-osmanliyla-memluke-annex-war-actim-ama-annexleyemiyorum)

Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Gandalf - 11-01-2016

Bersuna annex war cb si gelmişti memlüke karşı o annexlemişti 512 overex. yapmıştı hatta.Banada geldi bu event,annex war cb siyle savaş açtım ama annexleyemiyorum.Öyle birşey yok.Tüm şehirleri falanda seçtim ama yok olmuyor.Bugmu oldu acaba?

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Kamran - 11-01-2016

Konsola yesman yaz kabul edicek

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Duman - 11-01-2016

Osmanlının tarihte yaptığı şey oyunla uyumlu değil, oyunun sana verdiği şey her ne kadar annex cbsi olsa da annexlemen mümkün değil, annexlesen bile anlattığın üzere 512 overextension alıp ülkeyi teslim etmiş olursun.

(Osmanlının tarihte yaptığı şeyin ne kadar ilhak olduğu da tartışılır bu arada)

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Gandalf - 11-01-2016

Yanlış hatırlamıyosam bersun annexlemişti.Oyun bana annex cb si veriyosa annexlemem gerekir.Kaldıki elinde sadece mısır kalmıştı 2 savaş yerine tek savaşta ele geçirmek istedim.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Duman - 11-01-2016

Tek savaşta kaç overextensionluk toprak alabiliyorsun?

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Kamran - 11-01-2016

Overextansion siniri yok.

Onu ben de biliyorum, demek istediğim şey çoğu zaman o şekilde bir mega-annex'in ülkenin hayrına sonuçlanmayacağı. Tek savaşta alabildiğin kadarı alsan bile 100 OE'yi geçme olasılığın varken 2 savaşlık toprak dilimini almaya çalışmak ülkeyi bitirebilir.

İlk mesajda bahsedildiği gibi 500 OE'lik toprak almak iyi bir şey değil, kötü bir şeydir.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - jax61 - 11-01-2016

oyun yapısı memlük annexine izin vermiyor.. zira warscore kadar teklifi kabul eder yapay zeka ..bu da taş çatlasın 120 küsür felandır..memlüğüm tamamı 4 savaşta ancak annexlenebiliyor.herkes ister tarihteki gibi annexlensin ama aynen dumanın da dediği gibi %400 gibi bir overle karşılaşırsın ..bu da direk ülkenin telef olması demektir..varsın memlük yaşasın 40-50 yıl. zaten kimseyle dost olamıyor.ilk saaştan sonra rakibin bile olamıyor..

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Gandalf - 11-01-2016

Bahsettiğim o değil arkadaşlar,oyun bana bu cb yi verdiyse benim kullanma hakkına sahip olmam gerekiyor.Ben burda bunu anlatmaya çalışıyorum.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Blackwhist - 11-01-2016

(11-01-2016, 20:30)Gandalf : Bahsettiğim o değil arkadaşlar,oyun bana bu cb yi verdiyse benim kullanma hakkına sahip olmam gerekiyor.Ben burda bunu anlatmaya çalışıyorum.

Verdiği cb full annex cb si değil sadece o bölgenin tamamına claim veriyor.

Buyrun verdiği cb

0mlMdZ.jpg

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - ferevon - 11-01-2016

Kimse bilmiyor mu bu CB'yi gerçekten ya? İlginç, belkide bu CB'nin ne kadar uzun süredir kullanılamamasından kaynaklanıyordur herkes unutmuş. Neyse aradığın cevabı vereyim o zaman o CB buglı. Yani eventi boşuna zorlaman bir işine yaramayacaktır.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - lortcush - 11-01-2016

1 yıldır görmemiştim bu eventi wow o.O

İlginç yanı eventi zorlamadım.İran küçüktü insult attım genişlemesin diye,venedikle savaşıyodum görüldüğü üzere,memlüklede savaştan yeni çıkmıştım.Oyun ilk çıktığında bu event gelsin diye defalarca oyun açmıştım.Şansa geldi.Paradoxplazada biri yazabilirse iyi olur aslında cb buglu diye.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - lortcush - 12-01-2016

Claim yerine core atsa daha hoş olur aslında sonuçta imparatorluk döneminde elden çıkmadı baya bir süre

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Redtay - 12-01-2016

Sonuç olarak eventte ve cb de annex war olarak gözükse de , memlük gibi bir ülkeyi tek savaşta annexlemek oyunun mekanikleri ile mümkün değil.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - Gandalf - 12-01-2016

Alıntı:Yok artık Ali Sami diyorum. Resmen oyun diyor ki "sana bu kadar toprak az geldi, şimdi niye uğraşacaksın Mısır için 10 defa savaşmaya, annexle gitsin".

eu4_3_zps81fb33f9.jpg~original

eu4_5_zps1a004612.jpg~original

eu4_4_zps3e925370.jpg~original

Alıntı:CB'yi veren oyun overextension'a da bir çözüm bulur diye düşünmüştüm. Bulmadı ;D

512 OE var. Hesapladım, üç sene sonra yarı-yarıya düşürebiliyorum. 8 Sene sonra falan da sıfırlanacak inşallah. Tabii o kadar ayakta kalabilirsem.

eu4_6_zps4a44078f.jpg~original

Diğer yandan PI Osmanlı/Türkiye'de yapmadığını Durrani/Afganistan'da yapmış. Bayrak vb. Durrani, devlet ismi Afganistan.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - jax61 - 12-01-2016

çok eski bir versiyon bu sanırım. daha önce hatta yakın zamanda bu cb bana da geldi..cbnin gelebilmesi için halihazırda persianın mevcut olması lazım ..memlük ve venedik zaten var.. bende venedikin aesi bulunmamasına rağmen persia ve memlükün aeleriyle cb tetklendi . persia ve venedik koalisyon kurdular.. memlüke saldırdım ben de cb ile.. tüm memlüğü işgal ettim. sonuç tüm memlükü yapay zeka yeni versiyonda vermiyor kardeş. warscore yetmiyor.. yetse dahi yaratacağı overextation ile ayakta kalman imkansız ..

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - GaulTurk - 12-01-2016

Irak'ın ve Suriye'nin güneyinde wasteland bulunmayan, İran'ın sarımsı olduğu o güzel versiyon.

RE: Osmanlıyla Memlüke annex war açtım ama annexleyemiyorum? - ferevon - 12-01-2016

(11-01-2016, 22:25)Gandalf : İlginç yanı eventi zorlamadım.İran küçüktü insult attım genişlemesin diye,venedikle savaşıyodum görüldüğü üzere,memlüklede savaştan yeni çıkmıştım.Oyun ilk çıktığında bu event gelsin diye defalarca oyun açmıştım.Şansa geldi.Paradoxplazada biri yazabilirse iyi olur aslında cb buglu diye.
Yazdım zaten, birden fazla yani haberleri var.

(12-01-2016, 18:30)Redtay : Sonuç olarak eventte ve cb de annex war olarak gözükse de , memlük gibi bir ülkeyi tek savaşta annexlemek oyunun mekanikleri ile mümkün değil.

Mümkün olmayan eventi ne diye koysunlar? Bir zamanlar gayette mümkündü.