Strategyturk Forumları
Fransa oyunum hakkında - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Fransa oyunum hakkında (/konu-fransa-oyunum-hakkinda)

Fransa oyunum hakkında - Defterdar - 19-09-2019

Beyler Fransa oynuyorum,İskoçya,Londra,Normandiya'yı ve Gaskonya'yı ele geçirdim. Burgundiya'dan da 3 toprak aldım. Yıl daha 1500 değil.
Kastilya ile savaşa girince ve toprak alınca millet koalisyon kuruyor.
Sizce koalisyonu takmalı mıyım?
Birde Avrupa'nın en güçlü ordusu bende 2.Güç ise müttefiğim Osmanlılar.
Ve HRE yok edilebilir miyim,etmeli miyim?

Fransa oyunum hakkında - Aeschyli - 19-09-2019

Koalisyonun büyüklüğü ve asker miktarları belli olmadığından yorum yapmak zor ancak herşekilde koalisyondan uzak durmak mantıklıdır. HRE yoketme taktikleri mevcut ancak oyununu buna göre ilerletmediysen bu noktadan sonra uğraşmana değmez. Koalisyonuna girebilecek güçlü minorları ittifak al diğer güçsüzler koalisyona giremez zaten.

Fransa oyunum hakkında - Defterdar - 20-09-2019

Neyse en iyisi save state alıp olacakları görmek.
Toprak alamazsam en kötü Aragon'u özgürleştiririm.

Fransa oyunum hakkında - 4S0S - 20-09-2019

burgonyadan toprak almayıp eventin gerçekleşmesini bekleseydin keşke

(20-09-2019, 10:56)4S0S : burgonyadan toprak almayıp eventin gerçekleşmesini bekleseydin keşke
Tüh,haklısinız.
Neyse bir dahaki sefere yaparız artık.

Fransa oyunum hakkında - Redtay - 20-09-2019

Fotoğraf atarsan daha iyi bir yorum yapabiliriz aslında.

@Redtay
Haklısınız,bilgisayara erişimim olunca atarım.

Beyler oyuna girdim ama Fransa oyunumda ünlem işareti var?
Üstüne oyunda İngilizler 1800'lü tarihlerde Anglikan değil Protestan?

Fransa oyunum hakkında - baywatch06 - 20-09-2019

save bozulmuştur

Reis cevap için teşekkürler ama 7 tane yedek save aldım. 7'si de bozuk? Yani dediğin pek mümkün gözükmüyor.

Tamam düzeldi.

Fransa oyunum hakkında - Defterdar - 22-09-2019

Kafamı kırayım.
3'tür resim atmayı unutuyorum.
Neyse ben sorunu sorayım:
Din savaşları başladı kazandık. Ve ben söyle olacağını zannettim:Tek Protestan elektör Bohemya idi. Ve Bohemya beni seçecek ve İmaparator olacaktım. Ama niyeyse salak Brandeburg İmaparator oldu. Neyse Brandeburg 3 elektör daha atadı. 2'si beni seçiyor. Diğer 2'si Protestan Avusturya'yı. 3 elektör müttefik. Müttefiğim olup beni seçmeyen Elektor -40 gösteriyor. Sizce ne yapmalı? HRE'yi dağatabilir miyim? Veya İmparator mu olsam?

Fransa oyunum hakkında - Defterdar - 23-09-2019

Tavsiye verecek kimse yok mu?
(22-09-2019, 21:37)Filsuk : Din savaşları başladı kazandık. Ve ben söyle olacağını zannettim:Tek Protestan elektör Bohemya idi. Ve Bohemya beni seçecek ve İmaparator olacaktım. Ama niyeyse salak Brandeburg İmaparator oldu. Neyse Brandeburg 3 elektör daha atadı. 2'si beni seçiyor. Diğer 2'si Protestan Avusturya'yı. 3 elektör müttefik. Müttefiğim olup beni seçmeyen Elektor -40 gösteriyor. Sizce ne yapmalı? HRE'yi dağatabilir miyim? Veya İmparator mu olsam?

Fransa oyunum hakkında - Aytaç - 23-09-2019

(22-09-2019, 21:37)Filsuk : Din savaşları başladı kazandık. Ve ben söyle olacağını zannettim:Tek Protestan elektör Bohemya idi. Ve Bohemya beni seçecek ve İmparator olacaktım. Ama niyeyse salak Brandenburg İmaparator oldu. Neyse Brandeburg 3 elektör daha atadı. 2'si beni seçiyor. Diğer 2'si Protestan Avusturya'yı. 3 elektör müttefik. Müttefiğim olup beni seçmeyen Elektor -40 gösteriyor. Sizce ne yapmalı? HRE'yi dağatabilir miyim? Veya İmparator mu olsam?

-40 yazan yerin üstüne mouse'u getirirsen sebebini yazar.

Fransa oyunum hakkında - Defterdar - 23-09-2019

Saol.

Başka tavsiye verecek varsa çok memnun olurum.