Strategyturk Forumları
HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+--- Konu Başlığı: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-hoi4-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Smokey - 01-03-2020

Merhaba, Falanjist Polonya ile oynuyorum sene 1946 yaklaşık 5 senedir Sovyetler ile savaşıyorum ilk 3 sene her şey yolunda giderken Almanya'nın kaderini yaşamaya başladım ve teknolojilerin eşitlenmesiyle ve artık manpower olarak hep 0'da kalmam nedeniyle yenilmeye başladım. Askere alım, varile koy gönderde lakin benim canımı sıkan durum sürekli fabrikalarımın sabotaja uğraması hiçbir şekilde kaynaklarımdan, fabrikalarımdan yararlanamıyorum işgal ettiğim yerlerde ve muhtemelen Türkçe yamanın uyumsuz olması sebebiyle sabotaj kısmından hiçir şey anlamıyorum çünkü görseldeki gibi gözüküyor. İstila ettiğim yerlere bu durumda asker koyamam çünkü bütün tümenlerim zaten sınırda Sovyetler ile savaşıyor ve yeni tümen zaten oluşturamıyorum. Bu savaşı tersin nasıl çeviricem, sabotajları nasıl durdurucam bir yardım edin.

rymQqV.jpg

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 01-03-2020

(01-03-2020, 14:58)Smokey :

Direnişi engellemek için yeni güncelleme ile artık harita üzerinde asker koymuyorsun onun yerine attığın görseldeki miğfer simgesinde direnişi engellemek için hangi tümen dizilimini kullanmak istediğini seçiyorsun ve o tümen diziliminin içini gereğine göre arttırıp azaltıyorsun daha sonra işgal edilen yerlerde ki politikanı değiştirmen lazım military governor yazan kısıma tıklayınca en baştan en sona artan derecede sıkı yönetim şekilleri var eğer direniş devam ediyorsa kademeli olarak baskıyı arttırabilirsin tabi bu dediklerimin hepsi insan gücü ve ekipman gerektiriyor bu yüzden direniş için tank tümenleri de kullanabilirsin piyade tümenlerine göre daha verimli oluyorlar ve daha az insan gücü istiyorlar.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Smokey - 01-03-2020

Şuanki insan gücümle bunları yapmam olanaksız, 0'dan yukarı çıktığı anda sınırdaki tümenlere takviye olarak gidiyorlar. Elimdeki işgal topraklarını kukla devletlerime vermem bir çözüm oluşturur mu?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 01-03-2020

(01-03-2020, 16:56)Smokey : Şuanki insan gücümle bunları yapmam olanaksız, 0'dan yukarı çıktığı anda sınırdaki tümenlere takviye olarak gidiyorlar. Elimdeki işgal topraklarını kukla devletlerime vermem bir çözüm oluşturur mu?

Teknik olarak evet orayı kontrol eden devlet isyanıyla da kendisi uğraşacak.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - tiger1944 - 01-03-2020

fokus yoluyla aldığımız çekostavakya da direniş oluyor ve savaş bitip barış anlaşması ile alınan topraklarda da oluyor savaşda deyilken biraz saçma deyilmi sizce
https://i.imgyukle.com/2020/03/01/n8x5zn.png

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 10-03-2020

Her müttefik oyunumda İspanya mihvere giriyor tarihsel odak seçmeme rağmen. Girmemesi için ne yapmak lazım?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 10-03-2020

(10-03-2020, 11:38)Semavi7 : Her müttefik oyunumda İspanya mihvere giriyor tarihsel odak seçmeme rağmen. Girmemesi için ne yapmak lazım?

Cumhuriyetci ispanyaya ic savasta yardim edip kazandirirsan girmez. Bunun icin send volunteer, lend lease yapabilirsin

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Smokey - 17-03-2020

Güncel patche uygun ve güncel bir Türkçe yaması olan bildiğiniz bir mod var mı? Eğer yoksa İngilizce ama güncel modlardan en iyisi kesinlikle oynadığınız herhangi bir mod. Oyunum orjinal ve daha hiç alternatif senaryo modlarından oynamadım, anlayarak oynamak istiyorum.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - 1Manascı - 17-03-2020

1.9 yamasında yendiğimiz ülkenin donanması subject haline getirmeden annexleresek bize geçiyor mun?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 17-03-2020

(17-03-2020, 13:14)Smokey : Güncel patche uygun ve güncel bir Türkçe yaması olan bildiğiniz bir mod var mı? Eğer yoksa İngilizce ama güncel modlardan en iyisi kesinlikle oynadığınız herhangi bir mod. Oyunum orjinal ve daha hiç alternatif senaryo modlarından oynamadım, anlayarak oynamak istiyorum.

Kaiserreich mutlaka oyna

(17-03-2020, 14:09)1Manascı : 1.9 yamasında yendiğimiz ülkenin donanması subject haline getirmeden annexleresek bize geçiyor mun?

Gecmez

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Smokey - 18-03-2020

Sovyetler ile İspanya ve Fransa iç savaşlarına yardım edip iki tarafı da Komünist yapıyorum ancak hiçbir şekilde Komintern'e gelmiyorlar hatta Fransa ya kendi ittifağını kuruyor duruma göre ya da Müteffiklere geçiyor. Komünist devletleri neden Komintern'e çekemediğimi anlayamıyorum. Yapmam gereken ekstra bir şey mi var?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 18-03-2020

(18-03-2020, 14:50)Smokey : Sovyetler ile İspanya ve Fransa iç savaşlarına yardım edip iki tarafı da Komünist yapıyorum ancak hiçbir şekilde Komintern'e gelmiyorlar hatta Fransa ya kendi ittifağını kuruyor duruma göre ya da Müteffiklere geçiyor. Komünist devletleri neden Komintern'e çekemediğimi anlayamıyorum. Yapmam gereken ekstra bir şey mi var?

Oyun basi custom game rules'dan ayarliyabilirsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - tiger1944 - 20-03-2020

oyun bu isyan mekaniği biraz fazla olmuş gibi 550 k asker 7k dan fazla zırhlı araç 2k dan fazla tank kaybetmişim diğer ekipmannı saymıyorum hollandayı aldığımdan beri hiç düşmedi hep %100 2 ajan gönderdim bastırsın diye oda nafile
egXNKw.png

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Wayfear - 20-03-2020

Gardaş sen bu adamlara ne ettin .

Çok zor durumda gözüküyosun brutal oppressiona al . Military police ve atlı birliklerle isyan bastır . Ekipmandan garnizonlara öncelik ver garnizonların dolmamış gözüküyor . Garnizonlar dolmazsa isyanlar katlanarak artıyor ve iş işten geçiyor. İçine eski tankları eklersen gelen hardness değeride isyanı düşürüyor.

Ajan araştırmalarından isyan bastırma araştırıp hollandada farklı bölgelere koy %150 %150 olur . Aynı bölgeye koyarsan yeki %75 düşüyor. Bunun dışında focustan resistance suppresion seçebilirsin. Ayrıca Himmleri advisor olarak alman çok önemli.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - tiger1944 - 20-03-2020

(20-03-2020, 18:03)Wayfear : Gardaş sen bu adamlara ne ettin .

Çok zor durumda gözüküyosun brutal oppressiona al . Military police ve atlı birliklerle isyan bastır . Ekipmandan garnizonlara öncelik ver garnizonların dolmamış gözüküyor . Garnizonlar dolmazsa isyanlar katlanarak artıyor ve iş işten geçiyor. İçine eski tankları eklersen gelen hardness değeride isyanı düşürüyor.

Ajan araştırmalarından isyan bastırma araştırıp hollandada farklı bölgelere koy %150 %150 olur . Aynı bölgeye koyarsan yeki %75 düşüyor. Bunun dışında focustan resistance suppresion seçebilirsin. Ayrıca Himmleri advisor olarak alman çok önemli.

Ustam atlılarla başladım zaten ekipman ürettikce dizilime eklemiştim şimdi ajanları dağıtacam farklı yerlere 3 ajan var 3 de hollandada görevli idi
WZyjBh.png

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Enesrar - 06-04-2020

Oyuna yeni başladım Türkiye ile ulusal fokusta militarist tarafı tamamladım ama hala Millet Partisi %20 oyda kaldı bunu nasıl başa geçireceğim?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Smokey - 06-04-2020

Faşist danışman seçip, kararlardan da siyasi söylemi açıp, halk desteği kazanmak ve sonucunda da referandum yapman lazım. Tabii iç savaşa giderek de başa geçirebilirsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Enesrar - 09-04-2020

(06-04-2020, 22:06)Smokey : Faşist danışman seçip, kararlardan da siyasi söylemi açıp, halk desteği kazanmak ve sonucunda da referandum yapman lazım. Tabii iç savaşa giderek de başa geçirebilirsin.
Dediğini yaptım ülkeyi faşist yaptım  ve bulgaristana saldırmak için 10 piyade birliğini burgastan,6 piyade 2 atlı 1 de tankı yanındaki ova kısmından içeri sokmak için hazırladım lakin bulgarların çok az askeri olmasına rağmen cepheyi geçmeyi başaramadım nerde hata yapmış olabilirim?(kara doktirini olarak sonda ki doktirini(yeterli ekipman yazılı olan)seçmiştim ve de 1938de savaş açmıştım.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 09-04-2020

(09-04-2020, 18:00)Enesrar :
(06-04-2020, 22:06)Smokey : Faşist danışman seçip, kararlardan da siyasi söylemi açıp, halk desteği kazanmak ve sonucunda da referandum yapman lazım. Tabii iç savaşa giderek de başa geçirebilirsin.
Dediğini yaptım ülkeyi faşist yaptım  ve bulgaristana saldırmak için 10 piyade birliğini burgastan,6 piyade 2 atlı 1 de tankı yanındaki ova kısmından içeri sokmak için hazırladım lakin bulgarların çok az askeri olmasına rağmen cepheyi geçmeyi başaramadım nerde hata yapmış olabilirim?(kara doktirini olarak sonda ki doktirini(yeterli ekipman yazılı olan)seçmiştim ve de 1938de savaş açmıştım.

Doktrin olarak 2. olanı yani superior firepower seçmeni öneririm. Topçularınla düşman hatlarını ezip geçebilmeni sağlıyor.
Bulgaristan savaşından 70 gün önce 10 tümen askerini istanbuldan, varna'ya çıkarma yapacak şekilde plan yapman ve savaş başlandığında direkt çıkarma yaparak hızlıca sofya'ya ilerlemeni öneririm. Böylece neredeyse hiç kayıp vermeden, bulgaristani annexlemiş olacaksın.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Enesrar - 11-04-2020

Savaş yapmadan army expirence nasıl biriktiririm?

Birde victory points ne oluyor?