Strategyturk Forumları
HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+--- Konu Başlığı: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-hoi4-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Nochteass - 02-12-2021

(02-12-2021, 14:34)taylanhavertz : orta ve ağır tankların teknolojisini araştırıyorum ama üretmem için main armament gereksinimi istiyor. ne yapmam lazım

https://www.reddit.com/r/hoi4/comments/r3gf69/what_is_main_armament_on_a_tank/

Araştırdığın tankın içini boş düşünebilirsin ve içindeki parçaları da ek olarak araştırman gerekiyor. Bir örnek vermek gerekirse sen otomobilin iskeletini araştırmış bulunmaktasın ancak bunun içinde çeşitli elektronik aksamlar bulunmamakta. Aracı üretmek istiyorsan elektronik aksamları da araştırmalısın.
https://www.youtube.com/watch?v=Lqwf0DsoKh0

(02-12-2021, 14:47)SoulForged : Yeni dlc yi alip rusyayla oyun actim . İdeolojiden sol odakli gittim ic savas cikti  1939 yilinda Odesada gizli uste atti beni biraz savastim sonra oyunu kaybetti sayildim. Su oyunu bir turlu ogrenemedim her ek paketini aliyorum her seferinde deniyorum beceremiyorum. Eu4 gibi gelmedi bir turlu yok mu savas rehberleri tarzi seyler. Simdi yeni mekaniklerle daha da karisik olmus umarim Vic 3 boyle olmaz.

Major devletler yerine pek problemi olmayan minor devletlerle oynarsan belki öğrenmen kolaylaşır.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SoulForged - 02-12-2021

Benim de istegim o yonde zaten herseyi kurulu cok buyuk devlete hakim olamiyorum. Kucuk bir devletle oyniyim onerceginiz var mi ulke?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Nochteass - 02-12-2021

Pek Hoi4 oynayan birisi değilim ancak faşist Hollanda oyunumun beni tatmin ettiğini hatırlıyorum. Daha zorlayıcı bir şeyler istiyorsan Hollanda ile İngilterenin yanında yer alıp Almanlara karşı da savaşabilirsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Hynkel - 02-12-2021

(02-12-2021, 14:57)SoulForged : Benim de istegim o yonde zaten herseyi kurulu cok buyuk devlete hakim olamiyorum. Kucuk  bir devletle oyniyim onerceginiz var mi ulke?

Düşündüğünün aksine major devletlerle öğrenmen senin için daha faydalı olur. Oyunda kara (zırhlı, piyade, özel kuvvetler), hava, deniz, istihbarat, sanayi vb. bir sürü farklı mekanik var bunlar kendi içerisinde de çeşitli bölümlere ayrılıyor. Küçük devletlerde bunların sadece bir kısmına yoğunlaşabileceğin için asla tam olarak öğrenemezsin. Benim tavsiyem Almanya ile başla. Gerekirse Sovyetler Berlin'e girsin. 1 haftada deneye yanıla tüm mekanikleri öğrenirsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - birisi43 - 02-12-2021

Almanya ile başla. Arkadaşın dediği gibi yenile yenile öğrenirsin. Ben ilk denediğimde sovyetler değil polonya berline girmişti. :D

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Bambukavak - 02-12-2021

(02-12-2021, 14:57)SoulForged : Benim de istegim o yonde zaten herseyi kurulu cok buyuk devlete hakim olamiyorum. Kucuk  bir devletle oyniyim onerceginiz var mi ulke?
İtalya'yı tavsiye ederim. Hem küçük bir devlet değil hem de oynaması Almanya'ya göre daha rahat.
Oyunu öğrenmek için ideal bir devlet bence.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 02-12-2021

(02-12-2021, 16:48)birisi43 : Almanya ile başla. Arkadaşın dediği gibi yenile yenile öğrenirsin. Ben ilk denediğimde sovyetler değil polonya berline girmişti. :D
Ehehhehe.Bende dahada kötü ilk denememde Lüksemburg Berline girmişti

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - trhan12 - 03-12-2021

Polonyanın 1/5'ni ancak almıştım üstten hamburgtan ingiliz çıkarması olmuştu, orduyu getirene kadar Berlin gitmişti, gemilerimi düşük risk seviyesinde devriye görevi vermiştim ve tamir önceliği yüksekte duruyodu salak donanma meğerse limanda duruyormuş, ilk Almanya seferim böyleydi

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 03-12-2021

(03-12-2021, 11:29)trhan12 : Polonyanın 1/5'ni ancak almıştım üstten hamburgtan ingiliz çıkarması olmuştu, orduyu getirene kadar Berlin gitmişti, gemilerimi düşük risk seviyesinde devriye görevi vermiştim ve tamir önceliği yüksekte duruyodu salak donanma meğerse limanda duruyormuş, ilk Almanya seferim böyleydi
Birliklerinle kıyıyı koruman gerekirdi

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - He be - 03-12-2021

Xbox game passta dlcleri nasıl aktif edeceğim? DLC ler game passta var diyor ama indirme seçenekleri yok, sadece satın alma seçenekleri var. Launcherde de gözükmüyorlar.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 03-12-2021

(03-12-2021, 17:15)He be : Xbox game passta dlcleri nasıl aktif edeceğim? DLC ler game passta var diyor ama indirme seçenekleri yok, sadece satın alma seçenekleri var. Launcherde de gözükmüyorlar.

DLC'ler gamepass üyeliğine dahil değil maalesef.
Cadet Edition sürümü gamepass üyeliğiyle oynanıyordu. O sürümde de bir-iki ufak DLC vardı sadece. DLC'leri HOI4 launcherinden aktif edebilirsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - taylanhavertz - 04-12-2021

bir tümene destek birliğinden anti air, anti tank ekleyince otomatik ekleniyor mu yoksa tekrardan güncellemem mi lazım tümeni?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 04-12-2021

(04-12-2021, 05:21)taylanhavertz : bir tümene destek birliğinden anti air, anti tank ekleyince otomatik ekleniyor mu yoksa tekrardan güncellemem mi lazım tümeni?

Değişiklikleri yaptıktan sonra kaydet butonuna tıklamanız gerekiyor. Yaptığınız değişiklik sayısına göre belli bir miktar ordu deneyimi harcatıyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - taylanhavertz - 04-12-2021

(04-12-2021, 08:49)Athule :
(04-12-2021, 05:21)taylanhavertz : bir tümene destek birliğinden anti air, anti tank ekleyince otomatik ekleniyor mu yoksa tekrardan güncellemem mi lazım tümeni?

Değişiklikleri yaptıktan sonra kaydet butonuna tıklamanız gerekiyor. Yaptığınız değişiklik sayısına göre belli bir miktar ordu deneyimi harcatıyor.

o kadarını biliyorum da :D kaydet dedikten sonra eklediğim şeyler otomatik mi ekleniyor tümenleri yeniden güncellemem mi lazım

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 04-12-2021

O şablonu kullanan tümenlere otomatik olarak eğer varsa ekipmanlar gönderiliyor. Ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - taylanhavertz - 05-12-2021

hoi4'e başlayalı 1 hafta oldu ve normal zorlukta fransayla almanyayı yenip moskovaya girdim. paradox oyunu derinleştirmeye çalışıyor mu yoksa hallerinden memnun mu? çünkü şuan hoi4 mobil oyun tadında

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 05-12-2021

(05-12-2021, 18:45)taylanhavertz : hoi4'e başlayalı 1 hafta oldu ve normal zorlukta fransayla almanyayı yenip moskovaya girdim. paradox oyunu derinleştirmeye çalışıyor mu yoksa hallerinden memnun mu? çünkü şuan hoi4 mobil oyun tadında

Son gelen eklenti aslında derinleştirme açısından olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir ama yapay zeka ile ilgili etkili bir gelişme uzun zamandır göremiyoruz, oyun ne kadar derin olsa da yapay zeka böyle devam ettiği sürece tek oyunculu oynayanlar için belli bir yerden sonra ya modlara ya çok oyunculuya geçmekten başka bir seçenek kalmıyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - taylanhavertz - 09-12-2021

ingiltereyle tarihi gitmek için hangi rol ağacını kullanmalıyım?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 09-12-2021

(09-12-2021, 17:56)taylanhavertz : ingiltereyle tarihi gitmek için hangi rol ağacını kullanmalıyım?

Sömürge odakları için Reinforce the Empire; ideoloji odakları için Steady As She Goes yollarından gitmelisin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - taylanhavertz - 11-12-2021

italya oynarken ingiltere sürekli romaya çıkarma yapıyor. akdenizdeki donanmama hangi görevi vermeliyim ki çıkarma yapamasın bu alçak ingiltere