Strategyturk Forumları
HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+--- Konu Başlığı: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-hoi4-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Ragnvaldr - 20-06-2016

Çıkartmaları tamamen engellemenin en iyi yolu bir orduya deniz sınırı boyunca fallback line emri vermek.

Garrison emri verdiğinde ise önemli yerleri korurlar, limanlar, şehirler gibi. Garrison emri verirsen çıkartma yapanlar limanı alamadıkları için ve böylece supply alamadıkları için daha kötü savaşırlar, o birlikleri yok etmek daha kolay olur. Senin tercihin açıkçası.

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - bar232 - 20-06-2016

(20-06-2016, 21:43)Ragnvaldr : Çıkartmaları tamamen engellemenin en iyi yolu bir orduya deniz sınırı boyunca fallback line emri vermek.

Garrison emri verdiğinde ise önemli yerleri korurlar, limanlar, şehirler gibi. Garrison emri verirsen çıkartma yapanlar limanı alamadıkları için ve böylece supply alamadıkları için daha kötü savaşırlar, o birlikleri yok etmek daha kolay olur. Senin tercihin açıkçası.

Teşekkürler  :) :)

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 21-06-2016

Arkadaşlar bu savaş planları beni delirtiyor. Çok güzel planı çiziyorum. Savaş esnasında sürekli boş cephe boş saldırı hattı uyarısı geliyor. Motorize piyade ve tank tümenlerinde oluşan ordular kurup piyadeleri ayrı ordu yapıyorum. Fakat panzer orduları çok yavaş ilerliyor. Acaba panzer orduları kurmasamda onlarıda mı piyadeye katsam.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Momlak - 21-06-2016

Dostum ilk olarak katılıyorum savaş planları tam bir kanser olmuş.

Assaign unit yaparak birlikleri eklersin zaten boş yerlerde çıkar No Division diye.

Panzerlerin saldırı gücü fazla fakat bölgelere negatif özellik yerler division yaptığın yerde bunlar var hangi bölgelerde yavaş gideceğe ülken neredeyse ona göre division üret.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 21-06-2016

Yok yanlış anladınız panzerler hızlı yapay zekaya verince çok pasif kullanıyor. Oysa önü açık yardırmıyor. Almanya oyunumda Fransada panzerleri ben yönetmiştim sorun yoktu. Yugoslavya işgali sırasında dalmaçya İtalyadaydı hangi ara almış görmedim panzerleri buraya yığdım çünkü düz arazi bu bölge piyadeyde kendi sınırıma ama burası dağlık. Kontrolü yapay zekaya verdim 3 ay oldu düşüremedi salak. Panzerleri ben aldım piyadeyi yapay zekaya bıraktım bir ay bile sürmedi. Yapay zeka panzer tümenlerini etkili kullanamıyor. Şu 1.1deki özellik bunu giderir inşallah. Birde ben iki kademeli savaş planı yapoyorum bu iyimidir yoksa birinciye varınca ikinciyi yapmak mı lazım. Rusya işgali sırasında merkezdeki ordum 1. hedefe varmış sonra durmuş ne cephe hattı var ne saldırı hattı öyle geride bekliyor mal mal.

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yakutkartal - 21-06-2016

(20-06-2016, 21:38)bar232 : Beyler ben oyunda ABD ile kanada ve meksikayı istila ederken düşmanlarım çıkarma yapıyor. Hoi3 teki HQ sistemi olmadığı için onları otomatik püskürtemiyorum. Ne yapmam gerek ?

Kıyıya fallback line çekip birlikleri oraya ata. Bazı birlikleri de garnizon olarak sahil şeridine koy

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - ferevon - 21-06-2016

AI battleplani pasif oynuyor biraz(naval invasion haric) , ben de cok yasadim savas bitmis ama yardiracagina bekliyor herkes. Micro candir, en azindan battleplan adam olana kadar.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - moimoi - 21-06-2016

selamlar, türkiye ile komünist olarak oynuyorum.şuan almanya içeriye faşist destekçisi sızdırmaya çalışıyor ve faşist desteği artmaya başladı yavaş yavaş.bunu engellemenin bir yolu var mı?

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 21-06-2016

(21-06-2016, 12:20)ferevon : AI battleplani pasif oynuyor biraz(naval invasion haric) , ben de cok yasadim savas bitmis ama yardiracagina bekliyor herkes. Micro candir, en azindan battleplan adam olana kadar.
Bu gün youtubeda bir video izledim adam baya saydırdı battle plana  :')

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - bar232 - 24-06-2016

Beyler uçak ürettikten sonra o uçakları nasıl aktif ediyoruz ? Yoksa otomatikmi oluyor.( oyunda yeniyim )

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Snyk - 24-06-2016

(21-06-2016, 13:40)moimoi : selamlar, türkiye ile komünist olarak oynuyorum.şuan almanya içeriye faşist destekçisi sızdırmaya çalışıyor ve faşist desteği artmaya başladı yavaş yavaş.bunu engellemenin bir yolu var mı?

İdeoloji kaymasını engelleyen/yavaşlatan bakanlar bulunuyor.

(24-06-2016, 21:36)bar232 : Beyler uçak ürettikten sonra o uçakları nasıl aktif ediyoruz ? Yoksa otomatikmi oluyor.( oyunda yeniyim )

Hava alanlarındaki deploy sekmesinden aktif ediliyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - bar232 - 27-06-2016

Beyler Theatre ne işe yarar ve nasıl kurulur ? Hoi3 teki HQ ler gibimi ?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - kabardey - 27-06-2016

(27-06-2016, 16:13)bar232 : Beyler Theatre ne işe yarar ve nasıl kurulur ? Hoi3 teki HQ ler gibimi ?

Örnek veriyorum. İtalya ile oynarken birliklerinin bir kısmı Afrika'da iken bir kısmı Avrupadadır. Bu birlikleri birbirine karıştırmamak için kolayca yeni Theatre kurup isimlendirebilirsin. Olay tamamen hızlı erişim ile ilgili. Sen farklı bir yöntem kullanıyorsan Theatre gereksiz bile kalabilir senin için.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 30-06-2016

Arkadaşlar hava indirmeyi kullanıyormusunuz? Ben şimdiye kadar bir kez Norveç işgalinde bir kezde Giriti alırken kullandım. Giritte kimde yoktu Norveçtede pek etkili olmadılar.

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - bar232 - 30-06-2016

(30-06-2016, 03:31)Semavi7 : Arkadaşlar hava indirmeyi kullanıyormusunuz? Ben şimdiye kadar bir kez Norveç işgalinde bir kezde Giriti alırken kullandım. Giritte kimde yoktu Norveçtede pek etkili olmadılar.

Hava indirmeyi cephe arkasına yapman lazım.Düşman tümenlerinin organizasyonunu düşürüyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 30-06-2016

Aslında şöyle birşey olmalı bilmiyorum belki vardır köprü geçişi olan yerlere saldırıdan önce attığımızda yani direk düşman bölgesine köprü dezavantajını tecrübeleri oranında azaltsalar. Veya çıkarmadaki dezavantajları azaltsalar.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - bar232 - 30-06-2016

Beyler tümenlere tıkladığımızda strategic redeployment diye birşey var ne işe yarıyor o tam olarak anlatırmısınız ?

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yakutkartal - 30-06-2016

(30-06-2016, 15:50)bar232 : Beyler tümenlere tıkladığımızda strategic redeployment diye birşey var ne işe yarıyor o tam olarak anlatırmısınız ?

strategic redeployment tümenin daha hızlı hareket etmesini sağlıyor ama organizasyonu 15'e düşürüyor. Uzak mesafelere hızlı gitmek için kullanabilirsin

RE: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 02-07-2016

Bunu çevirebilecek var mı arkadaşlar adam iyi anlatmış sanki.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - bar232 - 02-07-2016

Birlikleri ekipman ve eğitimleri tamamlanmadan çıkartsak ne olur ?