Strategyturk Forumları
Osmanlı Oyunum - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Osmanlı Oyunum (/konu-osmanli-oyunum)

Osmanlı Oyunum - Defterdar - 12-01-2020

Osmanlı oyunum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ne yapabilirim? Hangi başarımları açabilirim?

VDznQf.png

Resmin bozuk olma ihtimaline karşı yedek link= https://imgyukle.com/i/VDznQf

Osmanlı Oyunum - PCOyun - 12-01-2020

Unify Islam ve Definitely the Sultan of Rum başarımları rahatlıkla yapılabilir gibi gözüküyor. Müslüman olduğunu varsayıyorum o yüzden biraz uğraşarak Roma başarımı da yapılabilir.

(12-01-2020, 22:55)PCOyun : Unify Islam ve Definitely the Sultan of Rum başarımları rahatlıkla yapılabilir gibi gözüküyor. Müslüman olduğunu varsayıyorum o yüzden biraz uğraşarak Roma başarımı da yapılabilir.
Teşekkür ederim.
Definitely the Sultan of Rum yaptım evvelde.
Unify Islam'ı nasıl yaoacağım? Dhimmi'nin elinde çok fazla balkan toprağı var. O kadar toprağı çeviremem.
Ama "Ele geçirmen gereken yerleri geçirince müslüman olmayan her yeri sal" derseniz... O olabilir. 
Roma nasıl yapılacak? Nasıl Hristaynlığa geçebilirim ki?

Osmanlı Oyunum - PCOyun - 12-01-2020

Hristiyan olmak zor değil. Dhimmi isyancılar çıkarıp ülkeyi onlara salabilirsin. Unify islam konusunda da müslüman olmayan yerleri salmak daha hızlı ve rahat olacaktır.

Sağolun hocam.
Aslında hayalim tüm Hindistan'ı fethetmek. Mümkün müdür sizce?
Ayrıca Dhimmi isyanının dinimi değiştirmek için ülkenin yarısını oluşturmaları gerekmiyor mu?

Osmanlı Oyunum - PCOyun - 13-01-2020

(12-01-2020, 23:49)Filsuk : Sağolun hocam.
Ayrıca Dhimmi isyanının dinimi değiştirmek için ülkenin yarısını oluşturmaları gerekmiyor mu?

İsyancıları bırakırsan ele geçirdiği toprakların dinini değiştireceği için hızlıca yayılır. Tüm toprakları aldığında zaten oldukça büyük rakamlara ulaşırlar.
Hindistan fethedilebilir ama dediğim diğer başarımları yapmayı zorlaştıracaktır.

Osmanlı Oyunum - Defterdar - 13-01-2020

Teşekkür ederim hocam.

Osmanlı Oyunum - anqtoria - 13-01-2020

Paris'e paşa atama görevi vardi,  onu yababilirsin,

Bana göre hindistan görevi yapilir, ama surekli savasman gerekecek o bölgede vilayetleri core olarak ele gecirmen gerekir.

Teşekkürler.

Osmanlı Oyunum - KARTAL - 13-01-2020

(12-01-2020, 23:49)Filsuk : Sağolun hocam.

Merhaba;
İtalya ve İberya'da güzel ilerlemişsin.Hindistan görevi yapılabilir ama Mughals engelini geçerken zorlanabilirsin.Bu da benim son osmanlı oyunum.

os1.png

os5.png

@KARTAL

Ellerine sağlık güzel olmuş.
Ama asıl zorluk Mughals değil. Asıl Zorluk Rusya ve Büyük Britanya.

Osmanlı Oyunum - baywatch06 - 13-01-2020

Yeteri kadar sailorsun varsa 500 tane ağır gemi başarımını yapabilirsin yapmadiysan zevkli bir uğraş olur

Eyvallah reis.

Osmanlı Oyunum - baywatch06 - 13-01-2020

Bende yapacamda hangi devletle başlayacağımı ve nasıl bir strateji kuracağımı bilmiyorum

(13-01-2020, 12:24)kralılgaz : Bende yapacamda hangi devletle başlayacağımı ve nasıl bir strateji kuracağımı bilmiyorum
Var ya reis bende hiç bilmiyorum ama,
Biliyorsun müslümanlar Legalist olursa 2 yolsuzluk azaltıyor.
O yolla para kasılarak belki yapılabilir.

Osmanlı Oyunum - KARTAL - 13-01-2020

(13-01-2020, 11:16)Filsuk : @KARTAL

Ellerine sağlık güzel olmuş.
Ama asıl zorluk Mughals değil. Asıl Zorluk Rusya ve Büyük Britanya.
Hindistanda ticaret şirketi için toprak mı almışlar ? Attığın haritada göremedim

@KARTAL
Yok Hindistan temiz ama Rusya ve Britanya gücümü tehdit ediyor.

Osmanlı Oyunum - Defterdar - 19-01-2020

Devletimizin son hali.
Devam etsem mi,bilmiyorum.
VQ4oyn.jpg