Strategyturk Forumları
EU4'te Abonelik Sistemi - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: EU4'te Abonelik Sistemi (/konu-eu4-te-abonelik-sistemi)

Sayfalar: 1 2

EU4'te Abonelik Sistemi - Duman - 21-01-2020

eu4-banner.jpg

Europa Universalis IV için bugün 1.29.4 yaması çıktı. İlginç bir şekilde Paradox bu yamanın yama notlarını net bir şekilde paylaşmaktansa basitçe "bir şeyler deniyoruz" yazıp neyin denendiğine dair bilgi verilmediği bir başka konuya yönlendirmede bulunmuş. Yönlendirilen konuda yeni oyuncuların EU4'e ısınabilmelerini kolaylaştırma vurgusu mevcut.

Oyunun değişen lokalizasyon dosyalarına bakıldığında, bu yamayla birlikte subscription isminde yeni bir dosyanın eklendiği görülüyor. Bu dosya oyunda farklı dillerde görüntülenebilecek satırları içeriyor. subscription lokalizasyon dosyasının 72 satırı var, oyununuzu güncelledikten sonra steamapps/common/Europa Universalis IV/localisation dizininde bu dosyaya ulaşabilirsiniz.

Dosyanın ilk satırı şu şekilde:

Kod:
SUB_VIEW_PITCH_NOPRICE:0 "Gain access to all DLC ever released for a monthly payment.\n\n- All major expansions!\n- More than 40 content packs including new units models\n- All music packs\n- Unique unit model available only as a bonus for subscription"

Türkçesiyle, aylık ödeme karşılığında çıkarılmış tüm eklentilere erişilebileceği belirtiliyor. Tüm çıkmış ana eklentiler, 40'tan fazla içerik paketi, birim modellemeleri ve müzikler. Bunların yanı sıra sadece abonelerin erişebileceği özel bir birim modellemesi de olacağı ifade edilmiş.

Lokalizasyon dosyasına bakılırsa bu özel birimin ismi European pistol-wielding Cuirassiers. Dosyada aynı zamanda abone olma veya aboneliğin süresi bittiğinde çıkan uyarı satırları da yer alıyor.

EU4'te Abonelik Sistemi - 4S0S - 21-01-2020

Beğenip like atmayı unutmayın da diyecekler mi?

EU4'te Abonelik Sistemi - gLo1NN - 21-01-2020

Ha! dlc almak mı istiyorsun abone ol vay anam vay :D

EU4'te Abonelik Sistemi - altnkurt - 21-01-2020

Şimdiye kadar çıkan 24242 dlcyi almış kişiler için çok karlı ve tercih edilesi bir şey olmayacaktır. Lakin yeni oyuncular için biçilmiş kaftan. Anlaşılan adamlar daha uzun bir süre eu4ün sırtından geçinmeye devam edecekler. Yeni oyun için çok hayal kurmayın derim.

EU4'te Abonelik Sistemi - Ayro - 21-01-2020

Halihazırda süren dlc satışları kalkmayacaktır ancak oyunu yeni almış ve tüm dlcleri toplu bir şekilde satın alamayacak oyuncular bu abonelik sistemi ile daha makul fiyata tüm dlclere erişim sağlayabilecek. Paradox'un bunu çok daha önceden yapması gerekiyordu.

EU4'te Abonelik Sistemi - Voidian - 21-01-2020

Bence paradox komple abonelik sistemine geçmeli, oyuna özel olarak değil.

EU4'te Abonelik Sistemi - Ayro - 21-01-2020

(21-01-2020, 18:00)Voidian : Bence paradox komple abonelik sistemine geçmeli, oyuna özel olarak değil.

EU4'te başarılı olursa diğer oyunlara da gelecektir. Özellikle CK3 ile birlikte.

(21-01-2020, 18:21)Ayro :
(21-01-2020, 18:00)Voidian : Bence paradox komple abonelik sistemine geçmeli, oyuna özel olarak değil.

EU4'te başarılı olursa diğer oyunlara da gelecektir. Özellikle CK3 ile birlikte.

Diğer oyunlara da gelsin demiyorum, Paradox'un tüm oyunlarının oynanabileceği bir abonelik sistemi olsun diyorum. Tüm oyunları ve dlclerini kapsamayan veya kapsayan basic/plus farklı paketler de olabilir.

EU4'te Abonelik Sistemi - Zeytin - 21-01-2020

Onca DLC yi satın aldığımız yetmiyormuş gibi oyunu full sürüm oynayabilmek için (şimdilik üyelere özel modelleme denmiş şimdilik! )ücretli üyelik mi oluşturmamız gerekecek?

Paradox'tan açıklama geldi.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/experimentation.1311555/

Tahmin edildiği gibi mevcut sistem değişmiyor, eğer test sürecinde istedikleri gibi bir geri dönüş alırlarsa alternatif olarak sunulacak.

EU4'te Abonelik Sistemi - Bambukavak - 21-01-2020

Şu sektörde oyuncunun hayrına bir şey çıkmayacak herhalde..

EU4'te Abonelik Sistemi - ragnarl7 - 21-01-2020

Ben beğendim, yeni başlayacak oyuncular için ya da hali hazırda eklentisi olmayıp arada girenler için güzel bir seçenek, tabi uygun bir ücret olursa.

EU4'te Abonelik Sistemi - gokay0035 - 22-01-2020

abonelik ücreti ne kadar olacak

EU4'te Abonelik Sistemi - Voidian - 23-01-2020

17.99 PLN, 4.99$ gibi bir şeye karşılık geliyor o da pdx steam kurunda 7.99₺ gibi bir şey oluyor.

vtlclmtoric41.png

EU4'te Abonelik Sistemi - Emirhan - 23-01-2020

Beni cezbetti. DLC'lerin çoğuna sahip değilim. Alternatif olarak sunulacaksa bu şekilde bazı aylar abonelik alıp oynayabilirim.

EU4'te Abonelik Sistemi - Dohtget - 23-01-2020

10.5 TRY yazıyor şimdi gördüm de.

EU4'te Abonelik Sistemi - gokay0035 - 29-01-2020

nerden abone olabiliyoruz

EU4'te Abonelik Sistemi - Deligobel - 15-02-2020

Abonelik Mantığı sadece yeni oyunculardamı gözüküyor ? 500 saatim var Abonelik menüsü gelmiyor,Gözükmüyor,Çıkmıyor.
Arkadaşımın 240 saati var onda gözüküyor.
Alttaki Resimdeki menü bende çıkmıyor?

8Xnv0r.jpg

EU4'te Abonelik Sistemi - PCOyun - 15-02-2020

Rastgele çıktığını belirtmişti diye hatırlıyorum geliştiriciler. Büyük ihtimalle bu "rastgele" formülü yeni oyuncuları öncelik olarak alıyor.

EU4'te Abonelik Sistemi - Deligobel - 15-02-2020

(15-02-2020, 15:00)PCOyun : Rastgele çıktığını belirtmişti diye hatırlıyorum geliştiriciler. Büyük ihtimalle bu "rastgele" formülü yeni oyuncuları öncelik olarak alıyor.

Tamamda bu saçma birşey, Çünkü ben kiralamak istiyorum fakat herhangi bir linke menüye ulaşamıyorum?