Strategyturk Forumları
Eu4 ve GeForce Now - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Eu4 ve GeForce Now (/konu-eu4-ve-geforce-now)

Eu4 ve GeForce Now - Defterdar - 18-04-2020

Saniyede 700-500 kb/s indiren bir internetim var. Sizce bunla Eu4 oynayabilir miyim?
Bir de GeForce Now ücretsizdi ama para vererek daha hızlı giriş yapabiliyordunuz. Hâlâ böyle mi? Yoksa değişti mi?

Eu4 ve GeForce Now - Yasin Ahmet - 18-04-2020

Oynarsın tabii ama görüntüsü 360p video gibi olur.  Hala ücretsiz seçeneği var sanırım üye ol derken karşına çıkıyor, paralı üyelik kısa süreliğine kapalı ama. Server yetiştiremediklerinden paralıyı kapatmışlar.

Sonuç olarak oynarsın ama kötü görüntü olur, en düşük ayarlara çekersen Nvidia launcher dan belki iyileşir.
@Defterdar

Eu4 ve GeForce Now - Aytaç - 18-04-2020

Bannerlord çıktığı gün bedava hesaptan deneme olsun diye eski mount and blade oyununa girmeyi denedim 4-5 saat bekletti girmedi. 2-3 gün sonra arkadaşın paralı hesaptan girdim sıra falan yok güzel çalışıyor.

Ama internetin stabil olması gerekiyor biraz. En az 16 mbps de internet istiyor sanırım. İnternet azıcık dalgalandığı zaman görüntü hemen piksel piksel oluyor.

Evet bedava da bekletme sırası var uzun. İlk günlerde yoktu ama yüklenme olduğundan öyle. Sabah 10:00 ila öğle 15:00 biraz boş oluyor sıra. Amerikalılar yüklenince hep 500 700 sıra oluyor.

Peki teşekkürler.
Bize bundan da ekmek yok o zaman.

Eu4 ve GeForce Now - eminnn - 18-04-2020

Daha önce denedim sıra falan vardı girmedi. Yada hata verdi. 8 mg bit internet, vodafonun. Bugün ilk kez yukarıdaki 10 -15 arası yazısını görünce denedim ve oldu. Ama görüntü kalitesi inanılmaz düşüyor ve şu oyun ayarlarını sıfırlaması da çok kötü. En az tek kişi 16 mg bit iyidir. Rahat oynatır.

Kablolu kullanmanızı öneririm. Sabitleştiriyor ve +16mb internet gerek iyi görüntü için. Benimki 16mb ve gece saat 2:00 da 1080p oynuyorum. Hiçkimse kullanmayınca ve kablolu olunca iyi.

Bende kablo vardı.
Oyun yüklerken bağlıyordum da...Aylar önce kayboldu.

Eu4 ve GeForce Now - Yukare - 01-05-2020

50mbit wifi ile telefon üzerinden denedim. Altyapım fiber olduğundan gecikme yaşamadım ancak ara sıra takılmalar meydana geliyordu, çözünürlük genellikle 1080p ve çok kısa bir süre 720p olarak devam etti.

Eu4 ve GeForce Now - HakaniyeLehçesi - 01-05-2020

GeForce Now'ın ücretsizi günlük 1 saat sınırlı değil miydi?

Eu4 ve GeForce Now - BeRDuSH - 01-05-2020

1 saat oynayıp tekrar sıraya giriyordun.

(01-05-2020, 16:12)BeRDuSH : 1 saat oynayıp tekrar sıraya giriyordun.

Öyle de soğursun yav. Bu konulara hiç hakim değilim. Neden sıralı? Beta falan olduğundan mı yoksa sistem, altyapı mı yetersiz?

Eu4 ve GeForce Now - BeRDuSH - 01-05-2020

Adı üstünde ücretsiz.Deneme gibi düşün.Sırasız oynamak için ücretli sürümü almak gerekiyor.

Eu4 ve GeForce Now - Yukare - 01-05-2020

Avrupa bölgesi için tam sürümü (süre sınırı olmayan) bir süre 5 dolar’dan (3 aylık ücretsiz deneme hakkıyla) sattılar ancak şu anda stoklar tükendi. Eğer satın almak isteniyorsa VPN ile ABD üzerinden alınabildiğini duydum.

Ücretli sürümü 35 dolar falandı. Dolar 7 TL oldu. Bu devirde bu paraya GeForce Now alınmaz :D

Eu4 ve GeForce Now - altnkurt - 01-05-2020

Yanlışın var. 35 değil 5 dolardı. Yani 35 tl cinsinden fiyatı. Daha ilk çıktığı gün almıştım. Gayet ucuz verdiği hizmete göre. Tek sıkıntı bazı oyunların sonradan kaldırılmış olması.

Eu4 ve GeForce Now - Yasin Ahmet - 01-05-2020

(01-05-2020, 16:47)altnkurt : Yanlışın var. 35 değil 5 dolardı. Yani 35 tl cinsinden fiyatı. Daha ilk çıktığı gün almıştım. Gayet ucuz verdiği hizmete göre. Tek sıkıntı bazı oyunların sonradan kaldırılmış olması.
Microsofttan soğudum. Minecraft vb gibi satın aldığı oyunları çekmeye başladı. Aynı şekilde bazı tanıdık firmalar da yapıyor bunu. :/