Strategyturk Forumları
hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor (/konu-hic-yapay-zekanin-sizinle-dalga-gectigini-hissettiniz-mi-yoksa-bir-tek-bana-mi-oluyor)

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - candrall - 22-05-2020

poland ile oynuyorum elektörlerin 4 ü bana oy veriyor. sırf ben imparator olmayayım diye avusturyanın hükümdarı ölmüyor. adam 70 yaşına geldi. kesin ölmeden 1 ay önce benim heirim ölür oylar yine ona gider. resmen dalga geçiyor.

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - Potkan - 22-05-2020

1.29 Sürümünde Avusturya oynuyorum 3 tane reform gecirdim colanialsm 1547 yılında mı ne çıktı 3 yıl sonra printing press çıktı 25 yıldır din savaşı bekliyorum fransa ile evlenmeden pu ma düştü garip bir oyundu ama sıkıcıyıdı 1600 yıllarda saldım oyunu ne din savaşı çıktı aragon castile pu aldı castile portekizi almıştı aragon iksini birden aldığı için ben de fransayı aldıgım ıcın dunyada tek kolonici devlet ingiltere kaldı o da 3. idea exp idea açmıştı sinir hastası olmuştum

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - Defterdar - 22-05-2020

Bir keresinde Brandeburg ile oynuyorum.
Protestan tarafın lideri olarak savaşı kazandım.
Savaş bittikten sonra çoğu elektör beni desteklemesine rağmen Mecklenburg adında iki topraklı bir devlet İmparator seçilmişti.
Sebebini hala bilmiyorum...

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - tahr1bad - 22-05-2020

Najd ile Jihad yapıyorum, yıl 1550 Karayipler dışında Amerika boş ve Kilwa'ya vardığımda İspanya ve Fransa ile komşu oluyorum. Aynı savede 1650lerde Hindistan'a girecekken her olası hedefime ya bir batılı garanti atıyor, ya savaşamayacağım bir başkası allylık/garanti atıyor. Rusya ile doğuya varma başarımı yaparken Kamçatka'daki elemanı keşfettiğimde(exploration ile anca görebiliyorum coğrafyayı) rivalım Osmanlı ile ilişki geliştirirken buluyorum kendisini. Rereconquista yaparken Meksika'dan aldığım yerli toprakları yüzünden Osmanlı ittifak bozuyor. İster rng ister human focus diyin bu olayların kasti olması can sıkıyor ve insanı daha mücadeleci bir savee götürmekten ziyade boşa yoruyor hissi veriyor.

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - Tigerclaw - 22-05-2020

Dandik yapay zeka kendine yakın yerleri kuşatmak yerine ta en uzak yere gidip kuşatma yapamya çalışıyor.Özellikle 1600 yılından sonra yapay zekanın askerini kovalamakla geçiyor forced march özellliğini bu yüzden getirdiler bence.Sorunu çözmek yerine bu özelliği getirmişler.

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - LakeVanMonster - 23-05-2020

(22-05-2020, 23:35)Tigerclaw : Dandik yapay zeka kendine  yakın yerleri kuşatmak yerine ta en uzak yere gidip kuşatma yapamya çalışıyor.Özellikle 1600 yılından sonra yapay zekanın askerini kovalamakla geçiyor forced march özellliğini bu yüzden getirdiler bence.Sorunu çözmek yerine bu özelliği getirmişler.

Yapay zeka güçsüz olunca daha çok yöneliyor buna, çok da kötü bulmuyorum o yüzden. Denk savaşlarda sen iki ayrı ordu çıkaramadığında siege alıp savaş yorgunluğunu arttırıp daha çok hasar veriyor ve savaş skoru kısıyor ki bence bu yapay zekayı daha iyi yapar. Tabi kendi vassalın olunca basireti bağlanabiliyor o paranormal bir olay :)

Kaldı ki kaleler yoluyla önlerini kesmek, ayrıca yapay zeka genelde orduyu böldüğü için önemli bir kısmını yok edip denk/biraz daha güçlü bir stack ile önleme yapılabilir.

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - korkusalan - 23-05-2020

Osmanlı ile oynadığım bir savede gerekli toprakların bir kısmı bende olmasına ve muscovy ile savaşta olmama rağmen rusyayı kurdu ve HRE'kurulur kurulmaz Rusyanın vasalı oldu hem de lideri benim vasalım olmasına rağmen.Tam. rusyayı tamamen işgaş etmiştim ordu sibirya yakınlarındaydı hre ordusu afrikaya ışınlanmış kadar hızlı gitti.8 lvl kaleden sina yarımadasında kurduğum hattı(hepsi sürekli aktif) 0 topla geçti.Bunlar bug mu kasıtlı mı?Yoksa benle alay mı ediyor hre lideri benim vasalım son reform'u bitiriyor gidip rus vasalı oluyor(bitirir bitirmez)

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - tahr1bad - 23-05-2020

(23-05-2020, 10:13)korkusalan : Osmanlı ile oynadığım bir savede gerekli toprakların bir kısmı bende olmasına ve muscovy ile savaşta olmama rağmen rusyayı kurdu ve HRE'kurulur kurulmaz Rusyanın vasalı oldu hem de lideri benim vasalım olmasına rağmen.Tam. rusyayı tamamen işgaş etmiştim ordu sibirya yakınlarındaydı hre ordusu afrikaya ışınlanmış kadar hızlı gitti.8 lvl kaleden sina yarımadasında kurduğum hattı(hepsi sürekli aktif) 0 topla geçti.Bunlar bug mu kasıtlı mı?Yoksa benle alay mı ediyor hre lideri benim vasalım son reform'u bitiriyor gidip rus vasalı oluyor(bitirir bitirmez)

Oyunu çok oynadın da rüyana girmiş olabilir mi

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - korkusalan - 23-05-2020

Olamaz çünkü olay olduğunda açtım.Rüyada açlık hissedilmez.

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - Laas - 27-05-2020

Bilmiyorum dalga geçmek mi olur da.Yapay zeka bi ülkeye savaş açıyor sonra bende o ülkeyle savaştayım.Gidip benim tam da istediğim toprakları alıyor.Resmen dalga geçiyor benimle .d

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - korkusalan - 27-05-2020

Ben sinirden o ülkeye de dalıyorum. @Laas
İlk savaş bitse bile antlaşma yapmayıp o toprakları alıyorum sonra ilk savaşı bitiriyorum

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - Laas - 27-05-2020

@korkusalan o ülke osmanlı olunca olmuyor o biraz dostum .d

hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor - korkusalan - 28-05-2020

@Laas olur.Mesela avusturya oynarken önce tüm beylikleri vasallıyordum.sonra akkoyunluya ilerleyip(beylikleri genişletmek için)sonra osmanlı macara dalınca 2 sine birden dalıyorum (macar ordusu uzaklaştıktan sonra)