Strategyturk Forumları
StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Blizzard Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-blizzard-forumlari)
+--- Forum: StarCraft II (https://forum.strategyturk.com/forum-starcraft-ii)
+---- Forum: StarCraft II: Rehberler (https://forum.strategyturk.com/forum-starcraft-ii-rehberler)
+---- Konu Başlığı: StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi (/konu-starcraft-2-zerg-birim-rehberi)

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - Onur34 - 05-07-2020

600px-Hydralisk_SC_Remastered_Art2.png

Bu rehberde Zerg birimlerinin genel özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Birliğin ResmiBirliğin İsmiBirliğin Özelliği
latest.png Corruptor Diğer hava birimlerine saldırıp "yozlaştırır". Hedefin aldığı hasarı arttırır.
latest.png Brood Lord Swarm Guardian biriminin yerini alan bu hava birimi, kara birliklerine yüksek hasarlar verebilmekle beraber Corruptor biriminin evrimleşmiş halidir. 
latest.png Drone Kaynakları toplayan ve binaları yapan birimlerdir. Bir bina yaptıklarında yok olular. 
latest.png Hydralisk Zerglerin temel menzilli birimidir. 
latest.png Infestor Zerglerin büyücüsüdür. Alan desteği sağlarlar ve yeraltındayken hareket edebilirler.  
latest.png Larva Zerg Cinsi'nin yapıtaşıdır. Diğer Zerg türlerine evrilebilirler. 
latest.png Mutalisk Yüksek hızları ile Zerglerin temel hava saldırı birimidir.  
latest.png Overlord Control üretirler. StarCraft 1'in aksine detektör görevi görmezler  
latest.png Overseer Overlord'dan evrilen bir büyücü birimidir. Detektör görevi görürler ve sayısız yetenekleri vardır.  
latest.png Queen StarCraft 1'dekinden çok daha farklı olan Queen, zemin birliklerine karşı verebildiği yüksek hasar ve dayanıklılığı  ile Zerg savunması için ideal bir birim 
latest.png Roach Fevkalade dayanıklı kısa menzilli ve hızlıca rejenere olabilen bu birim, yeraltındayken de hareket edebilmektedir. 
latest.png Ultralisk Kuvvetli yakın saldırlarının yanında sıçrama saldırıları da yapabilen bu Zerg birimi, ayrıca binalara kafa atma yeteneğine sahiptir. StarCraft 1'den farklı olan bir diğer özelliği ise iki yerine dört tane kaiser blade sahip olmasıdır. Ve ayrıca yeraltına girebilmektedir.
latest.png Zergling Hızlı ama zayıf olan bu yakın saldırı birimi, yükske sayılarda gurup saldırları için idealdir.
latest.png Baneling Bu yeşil birim Zergling'in evrilmiş halidir. İntihar saldırları yapmaya uygun olan bu birimden oluşan büyük bir gurup, düşman üssüne inanılmaz derecelerde hasar verebilir. 
latest.png Broodling Zerg binalarının yıkılmasından ve Brood Lord saldırları sonucu ortaya çıkan bu birimin ömrü sadece 6 saniye olsa da, düşmanı oyalayabilir ya da öldürebilirler.  
latest.png Changeling Overseer tarafından yaratılan bu birim, düşman birliklerinin suretine bürünebilen bir ajandır.  
latest.png Infested Terran Infestor tarafından ortaya çıkarılan bu birim normal Terran Marine birimlerinden daha iyi olmakla beraber, kısıtlı bir yaşam süresine sahiptir.

Heart of the Swarm Eklentisi ile Eklenenler

latest.png Swarm Host Kuşatma birimidir. Hedefe yaşam süresi kısıtlı Locustus birliklerinden yollarlar. 
latest.png Viper Hava savunma birimidir. Bir gurup menzilli birimi kör etme ve düşman birliğini kendi konumuna çekme yeneteklerine sahiptir.

Legacy of the Void Eklentisi ile Eklenenler

latest.png Lurker Hydralisk biriminden evrilen uzun menzilli kuşatma birimidir. Saldırmak için yerlatına inmesi gerekse de, hasarı çizgi halinde bütün düşman birliklerine verebilir 
latest.png Ravager Roach biriminden evrilen bir topçu birimidir. Corrosive Bile yeteneğini kullanarak düşman bölgelerini ve birliklerini yok edebilir.

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - RobinsonC - 05-07-2020

Süer diğer ırklar için de böyle içerik eklermisin üstat,

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - Onur34 - 06-07-2020

(05-07-2020, 23:03)RobinsonC : Süer diğer ırklar için de böyle içerik eklermisin üstat,

Önümüzdeki haftalarda üç ırkın da birim ve bina rehberleri gelecek. Beklemede kalın.

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - Alcarin - 06-07-2020

Aktif olarak oynuyor musunuz?

Şu sıralar SC2'ye ilgi duyan/oynayan çok az oyuncu var. İlgilenen olursa maç yapabiliriz aslında.

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - Onur34 - 06-07-2020

(06-07-2020, 01:09)Alcarin : Aktif olarak oynuyor musunuz?

Şu sıralar SC2'ye ilgi duyan/oynayan çok az oyuncu var. İlgilenen olursa maç yapabiliriz aslında.

Şahsen ben oynamıyorum ama konu açarsan oynayan birilerini bulma ihtimalin artacaktır.

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - RobinsonC - 08-07-2020

(06-07-2020, 17:14)Onur34 :
(06-07-2020, 01:09)Alcarin : Aktif olarak oynuyor musunuz?

Şahsen ben oynamıyorum ama konu açarsan oynayan birilerini bulma ihtimalin artacaktır.

Bende üstat 15 gündür oynuyorum Terran ile başladım bronz ligdeydim dün silver 3 lige geçtim, oynamak isteyen olursa oynarız,

StarCraft 2 - Zerg Birim Rehberi - Alcarin - 08-07-2020

15 gün için Bronz'dan Silver'a atlamak iyi bir başarı bence. Aylardır oynayıp Bronz'dan çıkamayanlar tanıyorum.

Diamond 2'de kalmıştım ben de aylar önce, Master için uğraşmak lazım. :D