Strategyturk Forumları
EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: EU4: Moral vs Infantry Combat Ability (/konu-eu4-moral-vs-infantry-combat-ability)

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - Flagellum Dei - 27-07-2020

Selam strateji seven dostlarım
EU4 de moral mi daha önemli, infantry combat ability mi?
açıklarsanız sevinirim.

EU4: MORAL VS INFANTRY COMBAT ABILITY - Voidian - 27-07-2020

SPde olay tamamen muharebe kazan ve ilerle olduğu için moral tartışmasız en güçlü modifier.

MPde savaşına göre değiştiği için net bir cevap vermek doğru değil.

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - Menars - 27-07-2020

Combat width, atılan zar, unit pip ve yıl önemli olmakla beraber genelde moral derim. Fakat dediğim gibi eğer combat width´iniz genişse ve tüm zar sonuçlarının toplamı sizin işinize yarıyorsa infantry combat ability daha çok işe yarayabilir. Çünkü infantry combat ability bu sonuçlarla beraber çarpılıyor. Fakat infantry combat ability sadece sahip olunan unit´i etkilediğinden karşınızdaki düşmanın disiplini sizden fazlaysa sahip olduğunuz bu etkileri çok rahat absorbe edebilir.

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - alemdarpasa - 23-08-2020

fransanın saf 20 moralı herkezı dovmesıne yetıyor moral sacmalık oyunda abartı

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - Laas - 26-08-2020

Az önce oynuyordum fransa ve 6.3 moralim vardı.Düz arazide 4.4 morali olan ingilizden dayak yedim.Komutanım daha iyiydi ve düz arazideydik.Sırf adamın 10 k fazlası var diye sopa yedim ya da işte oyun zarları onun lehine attı.Moral falan bi halta yaramıyor yani.Şanslıysan zarlar yüksek geliyor alıyorsun.

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - Aeschyli - 26-08-2020

(26-08-2020, 16:59)Laas : Az önce oynuyordum fransa ve 6.3 moralim vardı.Düz arazide 4.4 morali olan ingilizden dayak yedim.Komutanım daha iyiydi ve düz arazideydik.Sırf adamın 10 k fazlası var diye sopa yedim ya da işte oyun zarları onun lehine attı.Moral falan bi halta yaramıyor yani.Şanslıysan zarlar yüksek geliyor alıyorsun.

Arada 2 moral farkı varken zarlarla kaybetmen pek mümkün değil. Gerçekten çok çok şanssız olmuş olabilirsin ama söylediğin karşılaştırma çok gerçekçi durmuyor.

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - esatdemir - 27-08-2020

(26-08-2020, 17:57)Aeschyli :
(26-08-2020, 16:59)Laas : Az önce oynuyordum fransa ve 6.3 moralim vardı.Düz arazide 4.4 morali olan ingilizden dayak yedim.Komutanım daha iyiydi ve düz arazideydik.Sırf adamı 10 k fazlası var diye sopa yedim ya da işte oyun zarları onun lehine attı.Moral falan bi halta yaramıyor yani.Şanslıysan zarlar yüksek geliyor alıyorsun.

Arada 2 moral farkı varken zarlarla kaybetmen pek mümkün değil. Gerçekten çok çok şanssız olmuş olabilirsin ama söylediğin karşılaştırma çok gerçekçi durmuyor.
Teknolojide geri kalmış olabilir, - yemiş olabilir ama benim düşüncem muhtemel İngilizler sürekli takviye alıp moral yükselttiler yoksa imkânsız kaybetmesi

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - freeforall - 27-08-2020

ordu dizimi de yanlış olabilir

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - esatdemir - 27-08-2020

İspanyanın Heir öldü Clain Throne Yaptım 17 aralık gelmesini beklerken 16 aralık yeni varisleri geldi of :'(

EU4: Moral vs Infantry Combat Ability - Tigerclaw - 28-08-2020

Oyun başı moral. Orta sonlarda ica ve disiplin. Disiplinli bir ordunun tokatlayamayacağı ordu yoktur.