Strategyturk Forumları
Troy - İlk İzlenimleriniz - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Total War Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forumlari)
+--- Forum: Total War Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forum)
+---- Forum: Total War Saga: Troy (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-saga-troy)
+---- Konu Başlığı: Troy - İlk İzlenimleriniz (/konu-troy-ilk-izlenimleriniz)

Sayfalar: 1 2

Troy - İlk İzlenimleriniz - Attila the Hun - 13-08-2020

header.jpg?t=1591115637

Total War Saga: TROY hakkındaki ilk izlenimleriniz neler? Oyunu beğendiniz mi?

Troy - İlk İzlenimleriniz - Selene - 13-08-2020

Oyunla ilgili ilk gözüme takılan şey çevirideki bazı ilginçlikler ve en takıldığım Trojans'ın Truvalılar değil Troyalılar ve Danaans'ın Danaanlar diye çevirilmesiydi.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Aeschyli - 14-08-2020

Muharebe yaptığımız kısım çok kötü geldi. Birimler ya çok küçük ya da farkedilirlikleri çok az. Tüm savaş boyunca birimleri değil onların ikonlarını kontrol ediyormuş gibi hissettim. Bunun dışında optimizasyonu güzel gibi neredeyse hiç kasma olmadı.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Defterdar - 14-08-2020

Oyunun Metacritic skoru 75.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Kirpi - 14-08-2020

Arayüzü hoşuma gitti. Çok ciddi sistem istemiyor oyun gtx 970 ve i5 6500 4.7ghz ile rahatça oynayabiliyorum. Özel isimlerin çevirisinde bende ufak tefek gariplikler fark ettim. Birde savaşta iken birimlerin üzerinde olan mühimmat,yorgunluk gibi anlık durumları gösteren çizgiler bayrak gibi duruyor yok mudur bunu kaldırmanın bir yolu ? Homeros'un advisor kısmında olması ayrıca bir hoş olmuş.

Önümüzde ki ay Amazon dlc'si (ücretsiz) ve mod desteği geliyor. Ekim ayında da multiplayer geliyor diye biliyorum. Son olarak bir ekleme yapayım, oyunun haritası cidden büyük geldi bana küçük olacağını düşünmüştüm. Ufak tefek ayrıntıları çok hoş oyunun

Troy - İlk İzlenimleriniz - Rzenma - 14-08-2020

Savaş sistemi ve haritaları total war arenayı anımsattı.

Troy - İlk İzlenimleriniz - MustafaPasha - 14-08-2020

Güzel geldi sevdim.Bir kaç detay eklenebilirdi.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Attila the Hun - 14-08-2020

Biraz oynadım ve gözüme ilk çarpan ayrıntı askerlerin çok hızlı koşması oldu. Neredeyse diğer Total War oyunlarındaki süvariler kadar hızlı koşuyorlar gibi geldi bana. Oyundaki süvari eksikliğini kapatmak için böyle bir değişiklik yapmış olabilirler.

Troy - İlk İzlenimleriniz - gLo1NN - 14-08-2020

Warhammer ve 3k dan sonra gerçekten hayal kırıklığı bir yaratan oyun oldu diğer ikisi ile belki kıyaslamam zor olabilir ama açıkcası beğenmedim gözü yoran hemen sıkan bir havası var gg wp

Troy - İlk İzlenimleriniz - Bambukavak - 14-08-2020

Arayüzü çok güzel olmuş.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Jokzilla - 14-08-2020

Yaklaşık 50 tur oynadım. Oyunun içi çok boş geldi. Çok beğenmedim

Troy - İlk İzlenimleriniz - Kurt Knispel - 14-08-2020

Mobil oyun yapmışlar.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Jokzilla - 16-08-2020

Benim bi bilgi eksiğim mi var yoksa diplomasi çok mu anlamsız ? Güç sıralamasında benden önde ve oyunda toprak sayısı en fazla olan ulus, savaş olmaksızın dümdüz bir diplomasiyle vasalım haline geldi.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Gurt - 16-08-2020

Arayüz ve savaşların hızı güzel. Ancak warhammer 2 de olduğu gibi orduya kahraman ekleyebilsek güzel olurmuş.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Sezar - 16-08-2020

Ajanlari kastediyorsan eklenebiliyor diye biliyorum.

Troy - İlk İzlenimleriniz - birisi43 - 16-08-2020

Eklenebiliyor

Troy - İlk İzlenimleriniz - elefsar - 18-08-2020

Bugün biraz bakabildim. Oyunu görsel olarak beğendim, özellikle gece olunca çevre sesleri ile birlikte çok hoş olmuş. Haritası güzel, arayüz kolay ancak oyun içi wiki'si çok kötü, en azından binalar gibi birimler için de bir ağaç sistemi olsaymış daha kolay anlaşılır olurmuş. Türkçe çevirisi biraz garip geldi bazı noktalarda, özellikle kabileler için fraksiyon kelimesi kullanılmış. Kampanya haritası güzel ve ilgi çekici ancak savaş haritasını çok başarılı bulamadım. Savaşlarda gereksiz bir acele var gibi geliyor. Birbirleri ile savaşan birimler iç içe geçiyor ve hani birim bazında kim kime vuruyor belli değil. Şampiyonlar-generaller kendi içinde savaşınca daha hoş gözüküyor. 

Ticaret anlaşması mekaniği kalkmış galiba. Yerel anlaşmadan daha ziyade "fraksiyonlar" arası ben sana 100 odun vereyim, sen bana 15 taş ver gibi çalışıyor. Bir de birimlerde silah değişimi var, çift el mızrak veya mızrak kalkan gibi. Az çok anlaşılıyorlar ama yine de ayrıntı verilmesi daha hoş olurmuş.

Genel olarak beğendim. En azından bir 30-40 saat sarar gibi.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Rzenma - 21-08-2020

Türkçe çevirisi 3K ile kıyaslandığında kaliteli bile denilebilir. Optimizasyonu da gayet iyi ben şahsen beğendim oynatır kendini.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Emirhan - 21-08-2020

Oyunu değerlendirirken Saga serisinden olduğunu hesaba katmak lazım. Ben Brittania'dan daha çok beğendim.

Troy - İlk İzlenimleriniz - Rzenma - 21-08-2020

Şehrimde bulunan full kapasitedeki ordum tek kişilik düşman şampiyonu şehri kuşattığı için yakındaki savaşa yardıma gidemiyor. Oyunda bu taktiği engellemek yerine yapay zekaya öğretiyorlar. Daha önceki oyunlarda da vardı bu olay.