Strategyturk Forumları
CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings III (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-iii)
+--- Konu Başlığı: CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck3-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yasin Ahmet - 21-12-2020

(21-12-2020, 17:16)Voidian : Bina slotunu arttırmanın hiç mi yolu yok? Gelişmişliği ne kadar arttırsam da oyunun başında neyse bitene kadar o kadar mı kalacak?
Farklı bölgelere yerleşim kurabilirsin Feodal isen. Onun haricinde bina slotu 4-5 diye biliyorum.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 21-12-2020

(21-12-2020, 17:16)Voidian : Bina slotunu arttırmanın hiç mi yolu yok? Gelişmişliği ne kadar arttırsam da oyunun başında neyse bitene kadar o kadar mı kalacak?
Maalesef evet, bina slotu değişmiyor.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - casaryus96 - 27-12-2020

Arkadaşlar sadece bende mi bilmiyorum bir sorayım dedim.Düşman orduya hemen yanımdaki müttefiğim de destek verir güvencesiyle saldırıyorum adam gelmiyor desteğe.Ben yenilince gidip saldırıyor. Bu genel bir hata mı?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - YoskoBF - 28-12-2020

karakterim ile imparatorluk yönetiyorum ancak bir başka imparatorluk topraklarında da kontrol sahibiyim. yani ikinci bir imparatorluğu aynı anda yönetmek için ikinci imparatorluğu kırdım ancak kral ölünce çocuğuma geçerken diğer imparatorluk oluşuyor ve toprakklar bölünüyor tek imparatorlukta nasıl topraklarımı tutabilirim karakterim tengri oguz tribalim yönetimim cevaplarınızı bekliyorum.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 28-12-2020

(28-12-2020, 19:01)Yusein : karakterim ile imparatorluk yönetiyorum ancak bir başka imparatorluk topraklarında da kontrol sahibiyim. yani ikinci bir imparatorluğu aynı anda yönetmek için ikinci imparatorluğu kırdım ancak kral ölünce çocuğuma geçerken diğer imparatorluk oluşuyor ve toprakklar bölünüyor tek imparatorlukta nasıl topraklarımı tutabilirim karakterim tengri oguz tribalim yönetimim cevaplarınızı bekliyorum.

İki imparatorluğun varisini aynı oğulun olmasını sağlayarak. Primogeniture yasası getirene kadar seçimli veraset en iyisi diye düşünüyorum. Böylece istediğin oğlunu seçtirebilirsin

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 30-12-2020

Create Men at Arms yapmak gerekli mi Levies Knight ordularından daha mı avantajlı?
Ordunun kalitesini nasıl yükseltebilirim?
Eski oyunda minor title daha çok vardı, bunda sadece physician'a denk geldim başka yok mu?
Powerful vassalı nasıl zayıflatabilirm?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 30-12-2020

1. Kaliteli bir ordu için düzenli askerlere sahip olmak çok önemli. Düzenli askerden yoksun bir ordu oyunun ortalarına doğru iyice sıkıntı çekmeye başlayacaktır.
2. Ordunun kalitesini yükseltmek için şövalyelere ve düzenli askerlere sahip olman gerekli. 
3. CK3'e küçük unvanları dâhil etmediler, gelecekte eklenir mi bilmiyorum.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 30-12-2020

Düzenli ordular kalite açısından ve dövüş kabiliyeti açısından milis kuvvetlere göre daha güçlü. Bu yüzden tercih edilmeli.
Ordunun kalitesini küçük ordularda şovalye sayısı ve becerisiyle, büyük ordularda düzenli orduyla arttırabilirsin.
Güçlü vasal sayısı ülkenin kademesiyle orantılı. Kontsan 3, düksen 4, kral veya impatorsan 5 tane güçlü vasalın oluyor. Bu vasallarının sana karşı gücüyle ilgili bişey değil. Vasallarının birbirine karşı gücüyle alakalı. Yani kralsan en güçlü 5 vasalın güçlü vasal diye geçer. İster 40 tane askeri olsun ister 10k. Vasalların arasında daha güçlü olan güçlü vasal sayılır. Yani bu sayıyı sadece ülke kademesini düşürerek düşürebilirsin.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 30-12-2020

Teşekkrüler arkadaşlar. Farklı savaşlarda üç dört devleti bitirdim. Bir tanesinde benim vassalım (Desmond) oldu, diğerlerinde direkt karakterime bağlandı (holdings idi sanırım). Bu neye göre belirleniyor?

Bir de hiçbir şey yapmadığım halde düzenli ordu regm oluşmuş iki tane, bunları nasıl raise edebilirim?

Gg71Bm.jpg

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 30-12-2020

(30-12-2020, 20:31)cennaro : Teşekkrüler arkadaşlar. Farklı savaşlarda üç dört devleti bitirdim. Bir tanesinde benim vassalım (Desmond) oldu, diğerlerinde direkt karakterime bağlandı (holdings idi sanırım). Bu neye göre belirleniyor?

Bir de hiçbir şey yapmadığım halde düzenli ordu regm oluşmuş iki tane, bunları nasıl raise edebilirim?

Gg71Bm.jpg

Sanırım başka bir karakterin hak iddiasıyla savaş açtığın için savaş sonunda topraklar ona geçmiş olabilir. Subjugation cbsi ile de açmıs olabilirsin. Eğer mülkün sana geçmesini istiyorsan conquest cb ile savaş açmalısın

Raise all armies dedigin hepsi orduna katılıyor zaten.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 31-12-2020

Tesekkurler. Hook, bir kisi hakkinda koz elde etmekti sanirim, peki swey mekanigi nedir ne ise yarar? Iki devlet var muttefikliklerini bozmak istiyorum, swey veya hook uzerinden mi gitmeliyim veyahut ne yapmaliyim?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 31-12-2020

(31-12-2020, 14:34)cennaro : Tesekkurler. Hook, bir kisi hakkinda koz elde etmekti sanirim, peki swey mekanigi nedir ne ise yarar? Iki devlet var muttefikliklerini bozmak istiyorum, swey veya hook uzerinden mi gitmeliyim veyahut ne yapmaliyim?

Sanırım sway'i diyorsun. Hedeflediğin kişiyle ilişkini artırmaya yarıyor. Müttefik bozmak icin en ideal yol evlilik bağı kuran iki kişiden birini öldürmek. Evlilik bozulunca ittifak da bozuluyor haliyle

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Littleİskender - 31-12-2020

(31-12-2020, 14:34)cennaro : Tesekkurler. Hook, bir kisi hakkinda koz elde etmekti sanirim, peki swey mekanigi nedir ne ise yarar? Iki devlet var muttefikliklerini bozmak istiyorum, swey veya hook uzerinden mi gitmeliyim veyahut ne yapmaliyim?
Sway ilişki geliştirmeye yarıyor, yaptığın zaman aynı öldürür gibi bir plan kuruyorsun. Bu planın da bir başarı ihtimali ve süresi oluyor ve plan esnasında eventler alıyorsun bunların sonucunda ilişkin artmış oluyor. Müttefiklik bozdurmanın en sağlam yolu 2 ülke arasındaki evliliği bozmak yani ailedeki bağı sağlayan kişiyi öldürmektir bence. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam diplomasi yaşam yolunda bununla ilgili bir özellikte vardı.

Teşekkürler arkadaşlar, kusura bakmayın çok soru soruyorum tekrardan başladım oyuna. Bu uyarıyı neden veriyor? Fame mi yetmiyor veya fame mi düşer savaş açınca.

jbrqZ0.jpg

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 31-12-2020

(31-12-2020, 17:00)cennaro : Teşekkürler arkadaşlar, kusura bakmayın çok soru soruyorum tekrardan başladım oyuna. Bu uyarıyı neden veriyor? Fame mi yetmiyor veya fame mi düşer savaş açınca.

jbrqZ0.jpg

Evet senin şuan 15 fame var. Gerekli olan 78 fame karşılayamadığın için savaş açman durumunda fame seviyen bir kademe düşecek ayrıca gereken prestij puanının iki katı ceza yiyeceksin. Ama bu savaş açmana engel degil tabi. Eğer tribal isen yağma yaparak para ve prestij(fame) kasabilirsin

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 31-12-2020

Bir savaş açarken belirli miktarda prestije ihtiyacın olur. Eğer o prestiji karşılayamıyorsan ceza olarak ihtişam seviyen düşer. Görebileceğin gibi 15 prestije sahip olmana rağmen savaşı açmak için 78 prestije ihtiyacın var.

İrlanda Krallığı'nı nasıl kurabilirim. Bütün toprakları aldım ama decisionlarda görünmüyor. Önce title create mi yapmam lazım?

Denounce nedir?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 31-12-2020

Decisionla kurulmuyor normal ülkeler. Create title yaptığında İrlanda krallığını kurmuş olacaksın.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 01-01-2021

Factionlara karşı nasıl korunabilirim, onları nasıl baltalayabilirim?
Şövalye sınırını nasıl artırabilirim?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 01-01-2021

Factiondakilerle iyi geçinerek ve ordunu güçlendirerek onlara karşı korunabilirsin. Koz kullanarak da oluyor olabilir. Onu hatırlamıyorum.

Prestijine ve bazı traitlere bağlı olarak artıyor sanırım şovalye sayısı.