Strategyturk Forumları
CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings III (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-iii)
+--- Konu Başlığı: CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck3-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 18-10-2022

Great Moravia'nın de jure toprağı olmadığı halde hem o hemde Bohemya krallığı aynı kararda ana ünvan olarak bunlardan birine sahip ol kısmında geçiyor. Great Moravia'yı kurmanın bir yolu falan mı var?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Penetrator God - 18-10-2022

Oyundaki bu safkan soy oluşturma konsepti çok ilgimi çekti. Tabii yakın akrabalar arasında evliliklerin kalıtımsal olarak kötü şeyler aktarması gibi dezavantajları var ama bir hanedan soyu ya da taht soyu oluşturmak için bu tür akraba evlilikleriyle doğacak çocuklarla ilerleyen nesillerde çok sağlam özellikleri sahip kişiler doğmasını da sağlayabiliyoruz sırf bunun için bile oyun oynanır. Yetersiz bir oyun pek çok açıdan ama bu yönünü seviyorum.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Hopsin - 03-11-2022

Arkadaşlar son Türkçe Yama güncellemesi Friends & Foes DLC'sinide kapsıyor değil mi ?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 03-11-2022

Evet.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 19-11-2022

Türk kartalı başarımı için oynuyorum. Türk- Yunan kültürel kabullenmesini hibrit için gereken seviyeye yüksek hızda getirmem için bir yol var mı?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Hopsin - 26-12-2022

Hiç ck2 oynamadım fakat sizce de bu oyunun gelişimi yavaş ilerlemiyor mu ? Event diye getirilen paket bile adam akıllı event sunmuyor. Son dlc üstünden hala ortada ne küçük ne büyük bir dlc var.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kronos - 27-12-2022

Aşırı yavaş.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Grindelwald - 28-12-2022

buluşları hızlandıran mod var mı bildiğiniz ? son sürüme uyumlu

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - tahr1bad - 29-12-2022

Bu oyunun olgunlaşması için yıllardır bekliyodum fakat zam geleceği haberi sonrası oyunu ve dlcleri satın aldım. Günlükleri ve yorumlarınızı ara ara okuyorum, genel kanı hala oyunun boş olduğu yönünde. Bu arada oynayacağım epey oyun var, bekleyebilirim sorun yok ama oyunu da epey canım çekiyo. Sizce hala eksik mi oyun, başlamak için daha fazla olgunlaşması beklenmeli mi?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 29-12-2022

Oyun kesinlikle kötü değil, önceden CK2 oynandıysa bazı eksiklikler hissedilebilir fakat kendi başına iyi bir oyun. Sadece Paradox oyunlarını binlerce saat oynanabilecek ayara getiren ufak, ince detaylar yok.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 29-12-2022

(28-12-2022, 23:03)Grindelwald : buluşları hızlandıran mod var mı bildiğiniz ? son sürüme uyumlu
Mod yok ama yöntem var. Buluşların hızını belirleyen stat(Entrika,stewardship vb.) hangisi ise o statı yüksek bir karakter bul ve alabiliyorsan sarayına al alamıyorsan canın sağ olsun. Varisinin yönünü o stat olarak belirle. Varisini bulduğun karaktere öğrenci olarak gönder

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 30-12-2022

(29-12-2022, 00:25)tahr1bad : Bu oyunun olgunlaşması için yıllardır bekliyodum fakat zam geleceği haberi sonrası oyunu ve dlcleri satın aldım. Günlükleri ve yorumlarınızı ara ara okuyorum, genel kanı hala oyunun boş olduğu yönünde. Bu arada oynayacağım epey oyun var, bekleyebilirim sorun yok ama oyunu da epey canım çekiyo. Sizce hala eksik mi oyun, başlamak için daha fazla olgunlaşması beklenmeli mi?

Geçtiğimiz günlerde 867'de Epir Dükü karakterle oyun açtım, oyunun çıktığı günden bu yana içerikler 1:1 aynı. Bunun başlıca sebebi:
1. Kültür formlama/değiştirme gibi güncellemeyle eklenen içerikler oyunun son döneminde devreye giriyor.
2. Royal Court için kral olmak gerekiyor, çoğu oyuncu oyuna kont veya dük olarak başlıyor.
3. Bölgesel eklentiler İskandinavya ve İberya için çıktı. Bu bölgeler dışında oynuyorsanız bir etkisi yok.

Şahsen kral olunduktan sonra dahi Royal Court'un "oyunu değiştiren", 1 yıllık bir eklenti olduğunu düşünmüyorum. Oyunun herhangi bir bölgesinde oynamanın keyifli olması için oraya odaklanan bir bölgesel eklentinin çıkması gerekecekse, çok ciddi bir süre beklenecek demektir.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 08-01-2023

İber multisinde tüm karakterler tek unvanlı başlamıştı. Kendi oyunumda öyle olmasını nasıl sağlayabilirim?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 08-01-2023

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2217315795

Bu mod denenebilir.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 08-01-2023

Sağ ol

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Grindelwald - 16-01-2023

Bir karakterin cumhuriyetci ıvır zıvırci olduğunu nasıl görebilirim ? Vasal verirken mesela full cumhuriyetci secmek istiyorum veya tam tersi

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 16-01-2023

Şehir yönetiyorsa Cumhuriyettir.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Grindelwald - 16-01-2023

(16-01-2023, 14:28)Duman : Şehir yönetiyorsa Cumhuriyettir.

Ben adamı şehre vasal yapınca otomatik olarak cumhuriyet oluyor o zaman doğru mu anladım ?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 16-01-2023

Halihazırda sadece şehir yöneten adam Cumhuriyetçi oluyor, şehir yönetene kontluk verirsen o kont Cumhuriyet oluyor. Bir yamayla vs. değişmediyse işleyiş bu şekilde.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - taylanhavertz - 13-02-2023

oyunu açmaya çalıştığım zaman şu hatayı alıyorum. oyunu steamden aldım 

qq12sd3.png