Strategyturk Forumları
Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Total War Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forumlari)
+--- Forum: Total War Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forum)
+---- Forum: Rome: Total War (https://forum.strategyturk.com/forum-rome-total-war)
+---- Konu Başlığı: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz (/konu-rome-total-war-ekran-goruntuleriniz)

Sayfalar: 1 2 3

Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 10-02-2016

rtw.png
Rome : Total War Ekran Görüntüleriniz bu konu altında paylaşılabilir.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 10-02-2016

Brutii campaignim.

Senatonun istekleri doğrultusunda hareket etmeye çalışsam da Plebler arasında populerliğin artması direkt olarak Senato içerisinde desteğin azalmasına sebep oluyor. Julii'lerin önünü kasıtlı kesmedim, aksine Patavium'u almak için Senato'dan görev geldi o bölgeye öyle yerleştim. 

Senato ile aranın gittikçe bozulmasıyla birlikte başkenti Byzantium'a taşıdım. Anadolu ve Balkanlar asıl güç odağım. Doğuda Mısır çok büyük bir güce ulaşmış durumda, Ermenileri korumaları altına almışlar hatta. Batıya doğru genişlemeyi düşünüyorum. 

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - SNAKEEYES433 - 10-02-2016

Vay, serideki ilk göz ağrımdır RTW.Güzel ilerlemişsin Duman, ben de hep Sciipi'leri seçerdim Kartaca'yla uğraşmak için. Alakasız olacak ama sen Knights of Honor'u oynadın mı hiç? Şu sıralar ona sardım. Senin tabirinle "prenses ortaçağı"nı anlatan bi oyun ama acayip keyifli ve farklı özellikleri var. Total War'un gerçek zamanlı hali ve savaşlar Age of Empires gibi izometrik ve 2 boyutlu. Ha birde uçan eriştenin türkçe yaması var

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 10-02-2016

Ben ilk oynarken genelde Julii seçerdim diye hatırlıyorum Galya topraklarına genişlemek için. O dediğin oyunu gördüm ama oynamadım, Türkçe yaması vesairesi varsa forumda tanıtımı yapılabilir (hatta yapılmalıdır).

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 11-02-2016

Senaryo sonu görüntüleri 

Görsel

Görsel

Görsel

Görsel

Görsel

Görsel

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - GaulTurk - 11-02-2016

(10-02-2016, 20:15)Duman : Plebler

@Duman senden bahsediyor @lortcush.

(10-02-2016, 21:33)SNAKEEYES433 : Knights of Honor'u

Knights of Honor nasıl bir oyun tam olarak? Paradox Int. ve Total War oyunlarının yanında tavsiye eder misin yoksa o da eskinin grafiksiz overrated oyunlarından mı? Farkı nedir?

(10-02-2016, 20:15)Duman : Brutii campaignim.

@Duman oyunu orijinal olarak almışsın galiba çünkü Jack Sparrow'dan alayım dedim artık desteklenmiyormuş.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 11-02-2016

Evet indirimdeydi.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - lortcush - 11-02-2016

(11-02-2016, 09:01)GaulTurk :
(10-02-2016, 20:15)Duman : Plebler

@Duman senden bahsediyor @lortcush.

Knights of Honor nasıl bir oyun tam olarak? Paradox Int. ve Total War oyunlarının yanında tavsiye eder misin yoksa o da eskinin grafiksiz overrated oyunlarından mı? Farkı nedir?

(10-02-2016, 20:15)Duman : Brutii campaignim.

@Duman oyunu orijinal olarak almışsın galiba çünkü Jack Sparrow'dan alayım dedim artık desteklenmiyormuş.

Yukarda uyarılar kısmından burda benden bahsedildiğini görüp yardıma geldim.Pleblerin hakları tarafımca güvence altına alınmıştır.Tüyü bitmemiş plebin hakkını dumana yedirmeyiz.Rebeller tez zamanda Romaya yürüye.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - SNAKEEYES433 - 12-02-2016

(11-02-2016, 09:01)GaulTurk :

Dediğim gibi oyun gerçek zamanlı Total War gibi. Savaşların hızını azaltırsan aslında çok taktiksel geliyor. Ama o 2 boyutlu savaşları bir Total War savaşı değil. Bu arada otomatik savaş yaptırınca çok iyi sonuçlar veriyor oyun. Oyunun harita ekranın da bir sürü özellik var. Oyunda tarih yok bu yüzden tarihsel eventler'de yok. Bir sürü devlet var. Ayrıca eğer asiler bir yeri ele geçirirse asi olarak kalmıyorlar, bildiğin kendi devletlerini kurmuş oluyorlar. 9 tane şövalye atama hakkın var devletine. Bu şövalyeler senin ordunlarını yönetecek bir mareşal yada gizli işler çevirecek bir casus olabilir belki de din adamı olabilir. Ayrıca toprak ağası, müteahhit yada tüccar olabiliyor, bunu sen seçerek atıyorsun. Oyundaki casusluk mevzusu acayip keyifli. Çok farklı şeyler yapıyorsun. Grafikleri, müzikler falan da enfes. Muhteşem bir Türkçe yaması da var. Oyna yani bence

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - GaulTurk - 12-02-2016

Daha önce de duymuştum, burda da dinleyince, bir bakalım.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - uçan erişte - 14-02-2016

Knights of Honor en sevdiğim oyunlardan biri. Sıra tabanlı oyunlar gerçekçiliği nispeten öldürüyor. Total War'un en büyük eksisi bu. Bir isyanı bastırmak için ordu sevk ederken başka bir düşman ordusu köylerimi yağmalayarak ilerlemeli. Ve bu ilerleyişi vs. görebilmeliyim. TW oyunlarındaki gibi "Ha, bu bir tur sonra burada olsa ben şunu yaparım." gibi olmamalı. O "süreç" tüm her şeyiyle yaşanıyor olmalı. KoH, Europa Universalis tarzında bu gerçek zamanlı oynanışa sahip. Ancak EU benim için fazla karmaşık. KoH ikisinin arasında bir oyun tarzı sunuyor. KoH gibi bir oyun daha yapılmadı. Keşke 2.si çıksa ama yapımcı firma ile karışık durumlar varmış. Ha, saçma yönleri yok mu? Elbette var. Ama zaten bir kadı kızı bile kusursuz değil. :p

Bu arada @SNAKEEYES433, güzel sözlerin için teşekkür ederim.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 14-02-2016

KoH ve Shogun 2 dışında başka bir çalışma var mı tamamlanmış?
Forumda Oyun Kütüphanesi bölümünde yamayla birlikte KoH tanıtımı içeren bir konu güzel olur.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - uçan erişte - 15-02-2016

Knights of Honor - Türkçe Yama'yı Paradoxfan'dayken yapmıştım. Yama teknik olarak o forumun sayılır.
Shogun 2 - Türkçe Yama'nın yapımına Türk Total War Cemiyeti'nde başlamıştık, ilgili forum kapanınca serbestçe burada da yayınlayabildik.
Bunlarında dışında Total War Türkiye'deyken Empire Total War - Türkçe Yama'yı yapmıştık. O da o forumun sayılır.
KoH ve ETW Türkçe Yamalarının tanıtım konusu sıkıntı olur mu, bilmiyorum.
ETW - Türkçe Yama'yı tüm indirilebilir içeriklere destek sağlayacak şekilde güncellemeyi tasarlıyorum. Ancak o zaman burada yayımlayabiliriz sanırım?

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 15-02-2016

Sorun olacağını sanmıyorum.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - ScienceThief - 15-02-2016

Bazı oyunların yenisi çıkmaması gerekenlerden biri de KoH mesela Age of Empires serisinde daha oyun çıkarılabilirdi ama onun yerine HD extended gibi bir de üzerine ek paket olarak yayınlamaları bence daha akıllıca yeni oyunlar çok da iyi olmayabiliyor.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - SNAKEEYES433 - 15-02-2016

@uçan erişte
Ne demek, az kullanmadım çeviriyi

@Duman
Mesela Total War'ın atası Lords of the Realm serisi vardır. 2.nci oyunu asıl bombadır. Onu ve Knights of Honor'u tanıtmak için "oyun kütüphanesi" bölümünde konu açabilirim. Yamayı paylaşmanın'da çok sıkıntı olacağını sanmam. "Paradox Fan forumunda Uçan eriştenin hazırladığı Türkçe yama" diye referans vererek paylaşırız.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 15-02-2016

Diğer siteler açısından ben yöneticileriyle konuşurum, zaten herhangi bir şekilde çalışmanın sahipliğini üstlendiklerini de zannetmiyorum. Bizim açımızdan ise bu sitelerin isimleri bulunmasında bir sakınca yok.

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - SatanistKesenKedi - 24-02-2016

Oyundaki tek bir kırılma nelere sebep veriyor özellikle ordusu dağılan tarafın karşısında süvariler varsa. Total War serisinin yapay zekası çöp olduğunu da söylemeliyim ki bu yüzden bile SP oynamak gelmiyor içimden MP oynyayan oyuncu sayısı da yerlerde zaten yapacak bir şey yok.

Son bir şey daha Barbarian Invasion'da Hunlar daha doğrusu süvariler aşırı etkili bana bir Faction Leader verin dünyayı feth edeyim :D.
Görsel

Görsel

Vandalları ve Romalıları durdurdum. Sasanilerin orduları mesafeden ötürü sık gelmiyor ve geriye sadece Slavlar kaldı Slavları da aldım mı geriye pek bir şey kalmayacak gibi.
Görsel

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - SNAKEEYES433 - 03-03-2016

Görsel

Sakin bir çiftlik

RE: Rome : Total War - Ekran Görüntüleriniz - Duman - 04-03-2016

Cermenik Phalanx = OP