Strategyturk Forumları
2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Oyun Etkinlikleri (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-etkinlikleri)
+---- Konu Başlığı: 2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği (/konu-2020-sonbahar-pzc-stalingrad-42-etkinligi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Craetus - 25-01-2021

Tur - @Mabella

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Mabella - 25-01-2021

Tur

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Yasin Ahmet - 26-01-2021

Tur - @unonimus

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - unonimus - 26-01-2021

Tur - @Craetus

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Craetus - 26-01-2021

Tur - @Mabella

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Justicar - 26-01-2021

Tur

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Mabella - 26-01-2021

Tur - @Yasin Ahmet

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Yasin Ahmet - 26-01-2021

Tur - @unonimus

Oyunun bitmesine 1 tur kaldı, Axis oyuncularına tebrikler. Oyun sonu iletimi attığımda spoiler içinde mim(meme)lerinizi paylaşabilir veya rpdışı herhangi bir şeyi yazabilirsiniz. İlgili videolar/müzikler de atılabilir. Etkinlik hakkında görüşlerinizi paylaşabilir veya muhabbet edebilirsiniz.

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - unonimus - 26-01-2021

Tur - @Craetus

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Craetus - 26-01-2021

Tur - @Justicar

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Justicar - 26-01-2021

Tur

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Mabella - 27-01-2021

Tur - @Yasin Ahmet

Güzel oyundu, Axis tarafına tebrikler

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Yasin Ahmet - 27-01-2021

Tur - @unonimus

Bitiş ekranı bize mi geliyor yoksa size mi emin değilim, bitiş ekranını gören kişi gördüğüne dair yazı yazsın.

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - unonimus - 27-01-2021

Bize geliyor.

Roketleri atmaya devam ettik.

unknown.png

Bu cendereden çıkamayacağımız kesin de olsa Sovyetlerin burayı öğütmesi için birkaç günü daha lazım gibi.

unknown.png

SON

unknown.png

unknown.png

Tur - @Yasin Ahmet @Justicar @Mabella

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Craetus - 27-01-2021

Oyun boyunca çoğu zaman karamsarlığa kapılsam da yaklaşık 2.5-3 ayın sonunda Sovyetlere "Major Defeat" tattırdığımız için mutluyum.

Cephede omuza omuza savaşıp, strateji tartıştığımız, yer yer birbirimize destek çıktığımız silah arkadaşlarım @unonimus, @reddga ve oyunun bir kısmında oyundan ayrılmasına rağmen @Littleİskender'e teşekkür eder ve kutlarım.

Karşımıza dağ gibi dizilip, ucu bucağı gözükmeyen ordularla gelip, kan, ter ve gözyaşı ile kazdığımız siperlerden bizi söküp çıkararak ellerinden geleni yapan Sovyetler oyuncularına da teşekkür ederim. Güzel oyundu.

@reddga'dan bir timelapse görmek isterim açıkçası.

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Yasin Ahmet - 27-01-2021

Güzel oyundu, ST'de olmuş en uzun PZC etkinliği bu oldu, sonuna kadar gelebildiğimiz için mutluyum. Umarım tüm oyuncular zevk almışlardır. Böyle uzun bir wargame deneyimi benim için güzel oldu. İleriki etkinliklerin önceki etkinliklerden daha iyi olması dileğiyle, sonraki etkinliklerde görüşürüz.

Taraf puanları:
unknown.png?width=292&height=406

Oyun sonu asker sayıları:
unknown.png
Resimler için @unonimus'a teşekkürler.

Oyun sonu haritası rus görüşüyle tümen renkleriyle:
unknown.png?width=694&height=369

Oyun sonu haritası rus görüşüyle ülke renkleriyle:
unknown.png?width=759&height=406

Sarı noktalar önemli bölgeler, alınırsa oyun kazanılıyor, mavi noktalar Sovyet askerleri ve kırmızı noktalar da Alman askerleri.

Oyuncu olarak @littleiskender turları gecikmesi nedeniyle olan yaptırım sonucu oyundan ayrılmak istediğini belirtti ve ayrıldı, @Attila the Hun ise bazı nedenlerden dolayı oyuna devam etmemek istediğini belirtti o da oyundan ayrıldı, @DanteSymphony ise esrarengiz bir şekilde oyun ortası 1 hafta yokum diyerekten yok oldu. Oyuncu olarak oyun ortaları @littleiskender'in gitmesi üzerine @reddga oyuna onun yerine devam etti, aynı şekilde @Attila the Hun yerine de @Mabella geldi.

Oyun yaklaşık 2.5 ay sürdü oynanış olarak ancak oyunda sadece 1 hafta geçti. Oyunda Alman tarafının güney cephesini @littleiskender(20-40 turlarda ayrıldı yerine @reddga geçti), Kuzey ve Doğu cephesini @unonimus, batı cephesini ise @Craetus oynadı. Sovyet tarafının Batı cephesini @Attila the Hun(@Mabella yaklaşık 30-40 turlarda geçti), güney cephesini @DanteSymphony ve @Justicar(Sonradan sadece @Justicar), Kuzey ile Doğu cephesini ise ben oynadım.   

Mudlu harita görünümü çok hoşuma gitti, zira kar yığıntılarından gözüm perdelenmişti neredeyse.

Sovyet tarafının şifresi: motheranarchy
Alman tarafının şifresi: altinciordu

Tüm oyuncular:
@Craetus
@"littleiskender"
@unonimus
@reddga

@DanteSymphony
@Attila the Hun
@Justicar
@Yasin Ahmet
@Mabella

Ayrıca şunu da atmazsam olmaz:

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Littleİskender - 27-01-2021

Öncelikle her ne kadar birtakım uyuşmazlık ve problemlerin ardından ayrılmak zorunda kalmışta olsam güzel ve kaliteli bir etkinlikti. Zaman zaman aşırı karamsarlıkla sinirlerini bozmuşta olsam takım arkadaşlarım @Craetus, @reddga ve @unonimus la aynı takımda oynamak oldukça zevkliydi.

Kolay olur diye seçtiğim; daha rahat takılırım diye düşündüğüm Güney cephesi oldukça zorluydu: Rumenlerden oluşan yaklaşık 4000 kişilik bir tümen ve bu tümenin hiçbir işe yaramıyor olması, kağıt üzerinde diğer cepheler kadar aracımız olsada bunların %70-80'inin muhtelif uçaksavar ekipmanları olması ve kronik tank yetersizliği (Var olan tankların çoğuda ilk 2 gün içerisinde amansız Rus taaruzunu yavaşlatmak için harcandı ve çoğu imha edildi.) ve Güney noktasının Rusların ana taaruzunun gerçekleştiği bölgelerden biri olması beni aşırı zorladı.  Buna rağmen oldukça keyif aldığım bir etkinlikti, tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Justicar - 27-01-2021

Oyun benim açımdan ilk deneyimdi. Başlarda zorlansam da devamında işleri çözüp keyif almaya başladım. Ancak yetmiş turluk senaryoyu gelen fırtınayla altmış tur oynayabildik.

İyi bir tecrübeydi. Diğer oyunu bekliyorum.

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - Littleİskender - 27-01-2021

Şunu atmasam içimde kalırdı.

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği - reddga - 27-01-2021

İlk defa bu kadar uzun süren bir etkinlikte oynadım. Uzun olmasından dolayı zaman zaman zor geçen turlar oldu ama genel olarak zevkli bir etkinlikti. Timelapse'i bu hafta içinde gelir.