Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-mart-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - SatanistKesenKedi - 13-03-2016

35k wipe iyimiş :P.

Ayrıca yeni bir HRE lideri seçmek zorunda kalınabilir. Ne yazık ki durumlar bunu gösteriyor.

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Duman - 13-03-2016

PARIS GAZETESI
"SADECE TARAFLI HABER"

z5nzl7.jpg
IBERYA'YA BARIŞ GELDİ
Fransa Krallığı, yanı başında olan bitene sessiz kalamadı, İberya'da despot Kastilya Kralının İberya halklarına yaşattığı zulüm sona erdi.
Baskların, Katalanların, Gırnatalıların yaşadıklarını duyunca bölge halkına yardım maksadıyla erzak gönderen Fransa'nın konvoyları Kastilyalı olduğu tespit edilen haydutlar tarafından önü kesilmişti. 
Tüm İberya'ya hükmetme adına yeğeniyle evlenmeyi göze alan arsız kral Alfonso nihayet tahttan indirildi.

Artık bölgede özgürlükçü bir Leon Krallığı yükseliyor.
Portekiz Kralı, Fransız istilasından sonra Paris Gazetesine yaptığı açıklamada " kandırılmışız, Fransa bölgeye huzur ve özgürlük getirdi " dedi.
Tüm İberya Fransa'ya minnettar.

GR3r2r.jpg
STYRIA TOPRAKLARINDA KATLİAM!
Kutsal Roma İmparatorluğu prensliklerinin birer birer Lutheryan mezhebine geçmesi İmparatoru çıldırttı.
Son olarak Kalvinist mezhebinin de kendi başkentinde oluşup yayılmasıyla kılıcını halkına çevirdi.

Kutsal Roma İmparatorluğu içerisinde kutuplaşma yaratan İmparator, daha önce bu yaklaşımı sebebiyle tüm İtalyanların İmparatorluğu terketmesine sebep olmuştu.
Son olarak Styria topraklarında Kalvinist, Lutheryan veya Katolik demeden soykırım yapan İmparator'un paranoya belirtileri gösterdiği söyleniyor.
İmparator'un ağzından döküldüğü söylenen kelimeler ise şu şekilde " İmparatorluğum bölünmüş olabilir ama Arşidüklüğümün parçalanmasına göz yumamam. "

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Turuncufin - 13-03-2016

Katılmak istiyorum Eu4 saatim 1168

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - SHD - 13-03-2016

Habsburg'ların Çöküşü
VaEbRj.jpg

16.yyın sonlarına doğru güçlenen Fransa, Osmanlı, Alman Prenslikleri ve İtalyan devletleriyle başa çıkmaya çalışan Habsburg hanedanlığı çökmüş bulunmaktadır. Kutsal Roma İmparatorluğu döneminde birçok sorunla uğraşan Habsburg'lar artık bir kenara çekilme kararı almışlardır.

Habsburg'ların yönettiği son topraklar,
A73pMr.png

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Duman - 13-03-2016

Kuruldu.

ID : 90099924952478721

Kim ki güzel bir mp oynamak ister oyuna erkenden girer.

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Anaksimander - 13-03-2016

Portekiz olarak bugün gelemeyeceğim. oynamak isteyen oyuncu alabilir izin veriyorum

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - saromax - 13-03-2016

Timur Güldü *Allah ne verirse

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - frtctf - 13-03-2016

parola neydi?

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Steafun - 13-03-2016

Portekiz'in yedeğiyim.

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - frtctf - 13-03-2016

Isvec

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Turuncufin - 13-03-2016

Brandenburg geçtim.

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Duman - 13-03-2016

Rehost.

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - brk007 - 13-03-2016

Herhangi bir zevk alamadığım için multiden ayrılıyorum. CW fena bir durumda değil, seçilebilir.

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Duman - 14-03-2016

Fransa boyun eğmez.

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - GaulTurk - 14-03-2016

Bu gece Johan'ı çok andım, kulakları çınlamıştır inşallah.

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - SatanistKesenKedi - 14-03-2016

Şu an Saksonya ve Toskana ile savaştayım.

Müttefiklerim şu an Toskana'nın insan gücü konusunda yoksun olduğunun farkında değil. Hayırlısı bakalım.

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Birvetek - 14-03-2016

nl-princ.gif

Hollandadan, Netherlands'e:

Hollanda... Topraklarıyla bir cennet ülkesi.. Üstün toprakları, eğitimli halkı ile beraber çok şey yapıldı bu ülkede

En başta hannover devletinden barışçıl yollarla Friesland ve gelre alındı. Bu sırada Lig savaşı çıktı ve Protestanlık için din kardeşlerimize yardım ettik.

Savaş bittiğinde Netherlands'ın kurulduğunu ilan ettik. Bütün Felemenk devletçikleri birleştirdik.

İlk iş Brazilya devletine savaş açıp Hollandalılarrı brazilyaya yerleştirmek oldu.

Ardından tek rakibimiz İngiltereye karşı planlar yapıldı. Gemi yarışları başladı. İngilterede Hollandada ardı ardına gemi üretiyordu. İngiltere'nin çıkarma yapılacak kıyılarına bakıldı. Kalelerine bakıldı. Askerlerine ve gemilerine bakıldı.

Gemilerimizi yeni bir teknolojiyle çok daha güçlü gemilere çevirdik (2500 Gayme). Bu hıza yetişemeyen İngiltere ise eski gemileriyle kalmıştı.

Savaş Hannover ile ilan edildi. İngilterenin askerine maaş vermediği duyulmuştu. hemen karaya çıkıldı ve ingiltere ordusu arka arkaya savaşlarla Mağlup edildi.  Londra düştü Ve donanması kaçtı. İrlanda civarında donanması ve askerleriyle amansız bir savaş gerçekleşti. Bu destansı savaşlardan sonra İngilterede ne ordu ne donanma kalmıştı. 80-90 parçalık ingiltere donanması min 60 Büyük gemi İrlanda civarında yakıldı.

Savaş sonucu Luisiana, Afrika toprakları alındı. Kalesteki hak iddiasından vazgeçti. Savaş tazminatı alındı ve vergiye bağlandı.

Savaş arkasında derin yaralar bırakmıştı. ama yeni askeri reformlarla iyice gelişen Hollanda, yeni koloniler elde etti, refah, asker, donanma seviyesini arttırdı.

1920px-De_zeeslag_bij_Terheide_Rijksmuse...-1365.jpeg

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Turuncufin - 14-03-2016

Devlet Arşivlerinden bir görüntü.
Hayin Netherlands kötü Netherlands.
m64qaR.png

EU4 - Multiplayer : Mart 1 - Fire - 14-03-2016

k5720333.jpgBrunei.png

Birlikten Kuvvet Doğar
Afrasya Barış Birliği 

Kardeşlerim umarım Ben yokken Birliği Korursunuz 
Sınavlar yüzünden  diğer hafta yokum 
İyi Oyunlar

RE: EU4 - Multiplayer : Mart 1 - WesternFront - 14-03-2016

Kardeş halkım bruney sultanlığının bu üzücü yokluğunda da yanında olacağımı bilmesini isterim.