Strategyturk Forumları
Amerikanin kesfi - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Total War Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forumlari)
+--- Forum: Medieval II: Total War (https://forum.strategyturk.com/forum-medieval-ii-total-war)
+--- Konu Başlığı: Amerikanin kesfi (/konu-amerikanin-kesfi)

Amerikanin kesfi - kebab oyuncu - 30-04-2016

icin gonderdigim gemiler haritanin sol alt kosesinde tikili kaldi. bi fikir vermek gerekirse zaman hakkinda yaklasik olarak oyunun bitmesine 36 tur kaldi ( oyunun amacinin bitmesine ), 3 ve ya 4 tur once harika savaslarda cikan kilic simgesinde zamanin 1400 oldugu yaziyordu.   herneyse 5 full orada duruyor ve 3 unite cihad ordusu hazirladim onlarida bir kac tur iicnde gondermeyi dusunuyorum. 

kisaca amerika nasil keyfedecegim ? 

not : limanmlarin en ust seviyesinde

Amerikanin kesfi - çiftbaşlıkartal - 30-04-2016

Oynamayalı baya oluyor lakin onun için özel büyük gemiler vardı diye hatırlıyorum. Bunda bir sıkıntı yoksa bilmiyorum.

Amerikanin kesfi - Royal Guard - 30-04-2016

amerika kendi keşfolunuyor sonra sen eğer müslüman ülkeysen baghlah adlı gemilerle gidiyorsun diye biliyorum.
amerika haritada hiçmi yok yoksa var ama sen gemilerimi götüremiyorsun ?

Amerikanin kesfi - Duman - 30-04-2016

World is Round şeklinde bir haber alman gerek ilk.

Amerikanin kesfi - kebab oyuncu - 30-04-2016

world is round haberi geldi limalari son seviye cikardim.daha sonra 9 veya 10 baglah gemilei yaptim devami ilk basda dedigim gbi bi hareket yok.

not henuz amerika haritasini gormedim

Amerikanin kesfi - Duman - 30-04-2016

Haber geldikten sonra haritada da farkedebiliyor olman gerek, sol kısımda siyah bir yer oluyor. Farklı gemileri dene derim.

Amerikanin kesfi - kebab oyuncu - 01-05-2016

gemi miktarinin onemi var mi ?

Amerikanin kesfi - Duman - 01-05-2016

Hayır.

Muhtemelen yanlış gemilerle deniyorsun gitmeyi, World is Round haberinden sonra yeni bir liman türü açılıyor o limandan Carrack basabiliyorsun.

Eng_carrack_info.png Eng_carrack.png
A large capital ship armed with broadside firing cannons. Capable of travelling across the ocean.

RE: Amerikanin kesfi - Kızılderili - 01-05-2016

Bu video detaylı bir şekilde nasıl gidileceğini gösteriyor. Güzergah kısmına dikkat et. 5:00

ben assagiya indimkuzey afrikanin batisina bu yuzden olabilir :/

gemilerde yanlislik oldugunu dusunmuyoru eski tip gemilerde yeni kita icin hazirladim gemilerin yanina gelemiyor siniri gecemiyorlar

Amerikanin kesfi - Royal Guard - 01-05-2016

@Duman carrack batılı ülkelerin gemisi.
Müslüman ülkeler için baghlah çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam.
baghlah gemilerinin yanına alt sınıf gemiler karışmış olabilir.

bu arada @kebab oyuncu kıtanın ana toprağına(azteklerin olduğu yer) çıkabileceğin tek nokta var orasıda en kuzeydeki nokta.Orayı bulmak için biraz yukardan gitmen lazım.

evet ben cok asagiya inmisim tecrubesizlik iste